SPORT

Cena Vesuvius – mezinárodní závod ve sportovní gymnastice

16. prosince 2007, 11:00, Helena Konopová
Košice - 8.–9.12.2007 Stalo se již tradicí, že gymnastky končí podzimní sezónu na východě Slovenska.
I závodnice GK Šumperk se vydaly do Košic, aby změřily síly se soupeřkami ze Slovenska, Maďarska a České republiky. 
V kategorii nejmladších děvčat se bojovalo o krásný pohár ředitelky školy. Zde se představily naše nejmladší závodnice Maruška Nevrklová a Bára Fricová. Sedmileté talentované gymnastky podaly velmi dobrý výkon, který vynesl M.Nevrklovou na 3. a B.Fricovou na 4.místo.

Kategorie Malý Vesuvius (9 – 11 let) byla již velmi silně obsazena výbornými závodnicemi z Maďarska. Šumperská gymnastka Simona Kozáková se umístila na 7.místě, Tereza Vařeková skončila 12.
V kategorii Vesuvius startovaly závodnice od 12 do 18 let. Zlato a stříbro patří  výborně připraveným závodnicím  z klubu Postas Budapešť. Bronz putoval do ČR zásluhou D. Lovětínské z Prahy. Z našich gymnastek startovala Ivona Hrivnáková pouze na dvou nářadích.
Kromě čtyřboje se nejlepší závodnice obou kategorií utkaly následující den ve finále na jednotlivých nářadích. I. Hrivnáková startovala ve finále na bradlech, kde za svoji sestavu získala bronzovou medaili. 

Mezi finalistkami se objevila i S.Kozáková na kladině. Zacvičila na tomto ošemetném nářadí velmi pěkně a obsadila 5. místo.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.