ZPRÁVY

Celtic z Líbivé po vzoru skotského giganta zase útočí na titul

9. prosince 2015, 15:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Celtic z Líbivé po vzoru skotského giganta zase útočí na titul Líbivá - Jako nováčci měli být jen do počtu. Jenže oni překvapili. A to tak, že mnohým vyrazili dech. Fotbalisté z Líbivé se po loňském velmi úspěšném debutu v okresním přeboru řadí k soutěžní špičce i letos. Znovu budou součástí napínavé přetahované o nejvyšší patra tabulky, znovu můžou plánovat útok na titul jako skotský gigant z Glasgow, který nese stejný název. Svědčí to o jediném – v minulé sezóně, kdy je předčila pouze Libina, nešlo o náhodu.

 „Nastavenou laťku jsme udrželi na vysoké úrovni. Nebýt odloženého zápasu s Moravičany, opět jsme mohli přezimovat na prvním místě. Pevně jsme věřili, že ve vítězném duchu zvládneme i poslední kolo,“ nezastíral Václav Šnévajs starší, předseda klubu.
Od letošního podzimu převzal okresní štiku jako hlavní trenér bývalý hráč Jan Vymlátil, jenž pro zranění předčasně ukončil kariéru. Složení kádru se ustálilo a bylo doplněno ve smyslu rozšíření hráčské základny. „Problémy jsme měli s obsazením brankářského postu. Gólmanská jednička Jakub Bača chtěl zkusit štěstí ve vyšší soutěži, a proto zamířil do Litovle. Komplikace nastala ve chvíli, kdy se dlouholetá stálice a stále perfektní Libor Dřevický hned v úvodu zranil. Naštěstí se nám podařilo sehnat mladého Radka Drechslera, který hájil naši bránu po zbytek podzimu,“ oddechl si Šnévajs.
Líbivé to ladilo na obou koncích hřiště. Mimořádně se dařilo Jaroslavu Koželovi, jenž mílovými kroky pádí za korunou pro nejlepšího kanonýra soutěže. O tom, že nezaháleli ani ostatní, svědčí nasázené a obdržené góly. Obě statistiky hovoří jasnou řečí. „Myslím si, že naši hráči táhnou za jeden provaz. Soupeře se nám ve většině případů dařilo převyšovat na všech frontách. Samozřejmě se našly případy, kdy druhá strana nechtěla hrát fotbal a razila heslo účel světí prostředky. Kluci to těžce nesli, protože nemají tento styl rádi,“ uvedl Václav Šnévajs a pokračoval: „Naštěstí se jednalo o výjimky. Většina mužstev se snaží o útočné a otevřené pojetí, což nás těší. Je to ku prospěchu věci. Konkurence je velmi silná a vyrovnaná, na prvním místě může skončit hned několik družstev.“
A co když to bude právě Líbivá? „Pokud by se před námi možnost postoupit otevřela, šli bychom do toho. Zároveň platí, že se tím v současné době vůbec nezabýváme, tato otázka není na pořadu dne. Pohár pro vítěze bychom zvedli nad hlavy moc rádi, ale je potřeba jít krůček po krůčku. Ještě nás čeká dlouhá a náročná cesta. Momentálně realizujeme úpravu kabin. Náš záměr je takový, aby každá šatna měla vlastní sprchy. A pořád hledáme možnosti, jak zafinancovat úpravu našeho trávníku, kterému by se šiklo potřebné zavlažování,“ odtajnil šéf Šnévajs.

Celtic Líbivá v plné polní. Nahoře: Pavel Novák, Milan Řehula st., Pavel Junek, Jan Vymlátil, Ondřej Konečný, Milan Řehula ml., Jan Hojgr, Ondřej Zemánek, Zdeněk Mach, Stanislav Košátko st. Dole: Jaroslav Kožela, Václav Šnévajs, Stanislav Košátko ml., Libor Dřevický, Jan Mach, Miroslav Řezníček, Martin Košátko, Zdeněk Václav.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.