KULTURA

Čechomor míří do JakubovicVIDEO

5. června 2011, 08:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, Barbora Haušková
Čechomor míří do Jakubovic Jakubovice - Uspořádat zahradní slavnost s hudební hvězdou se podařilo v Jakubovicích. Akce se uskuteční v pátek 17. června ve venkovních prostorách tamního kulturního domu. Kromě Čechomoru vystoupí i místní skupiny, návštěvníci se mohou těšit na grilované maso, doprovodný program a květinovou výzdobu.
Na počátku akce stálo velké nadšení a idylická představa. „Moje babička vzpomínala nad zahrádkářskými akcemi - Zahradními slavnostmi a mně se tento název zalíbil. Měla jsem vizi nádherného počasí, květinově vyzdobeného areálu, grilovaného jídla, děti skotačí na skákacím hradě kousíček opodál a do toho hrají muzikanti na housle,“ vysvětlila organizátorka akce, členka kulturní komise v Jakubovicích Kateřina Pospíšilová.

K uspořádání akce, na které vystoupí světově známá kapela, je zapotřebí podpora nejen finanční. „V Jakubovicích má chatu pan profesor Šťastný, který učil na Janáčkově univerzitě v Brně. Oslovila jsem ho s prosbou, jestli by nebylo možné domluvit na tuto akci k večeru kapelu Čechomor. Souhlasil a začalo se jednat,“ uvedla Pospíšilová.


Jednání skončila zdárně, bohužel finanční podporu na celou akci se nepodařilo získat. Ani Olomoucký kraj ani Nadace VIA na akci nepřispějí. Zahradní slavnost v malé obci s velkou hvězdou se přesto uskuteční. „A to díky sponzorům, zastupitelstvu v čele se starostou Josefem Davidem a dobrovolníky z řad obce, kteří na akci budou pomáhat," podotkla Pospíšilová.

Vstupenky lze sehnat v informačních centrech v Hanušovicích, Štítech a Zábřehu, v hospodě U Pepíka v Jakubovicích, v Šumperku v Music Machine a v Alkoholotéce, v Rudě nad Moravou v prodejně smíšeného zboží U Mašterů a v Králíkách na Velkém náměstí v prodejně Halens za 180 korun. Na místě před koncertem zaplatí návštěvníci 250 korun. Děti od 6 do 15 let a zdravotně postižení zaplatí jednotnou cenu 100 korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.