KULTURA

Čechomor míří do JakubovicVIDEO

5. června 2011, 08:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, Barbora Haušková
Čechomor míří do Jakubovic Jakubovice - Uspořádat zahradní slavnost s hudební hvězdou se podařilo v Jakubovicích. Akce se uskuteční v pátek 17. června ve venkovních prostorách tamního kulturního domu. Kromě Čechomoru vystoupí i místní skupiny, návštěvníci se mohou těšit na grilované maso, doprovodný program a květinovou výzdobu.
Na počátku akce stálo velké nadšení a idylická představa. „Moje babička vzpomínala nad zahrádkářskými akcemi - Zahradními slavnostmi a mně se tento název zalíbil. Měla jsem vizi nádherného počasí, květinově vyzdobeného areálu, grilovaného jídla, děti skotačí na skákacím hradě kousíček opodál a do toho hrají muzikanti na housle,“ vysvětlila organizátorka akce, členka kulturní komise v Jakubovicích Kateřina Pospíšilová.

K uspořádání akce, na které vystoupí světově známá kapela, je zapotřebí podpora nejen finanční. „V Jakubovicích má chatu pan profesor Šťastný, který učil na Janáčkově univerzitě v Brně. Oslovila jsem ho s prosbou, jestli by nebylo možné domluvit na tuto akci k večeru kapelu Čechomor. Souhlasil a začalo se jednat,“ uvedla Pospíšilová.


Jednání skončila zdárně, bohužel finanční podporu na celou akci se nepodařilo získat. Ani Olomoucký kraj ani Nadace VIA na akci nepřispějí. Zahradní slavnost v malé obci s velkou hvězdou se přesto uskuteční. „A to díky sponzorům, zastupitelstvu v čele se starostou Josefem Davidem a dobrovolníky z řad obce, kteří na akci budou pomáhat," podotkla Pospíšilová.

Vstupenky lze sehnat v informačních centrech v Hanušovicích, Štítech a Zábřehu, v hospodě U Pepíka v Jakubovicích, v Šumperku v Music Machine a v Alkoholotéce, v Rudě nad Moravou v prodejně smíšeného zboží U Mašterů a v Králíkách na Velkém náměstí v prodejně Halens za 180 korun. Na místě před koncertem zaplatí návštěvníci 250 korun. Děti od 6 do 15 let a zdravotně postižení zaplatí jednotnou cenu 100 korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.