KULTURA

Čechomor míří do JakubovicVIDEO

5. června 2011, 08:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, Barbora Haušková
Čechomor míří do Jakubovic Jakubovice - Uspořádat zahradní slavnost s hudební hvězdou se podařilo v Jakubovicích. Akce se uskuteční v pátek 17. června ve venkovních prostorách tamního kulturního domu. Kromě Čechomoru vystoupí i místní skupiny, návštěvníci se mohou těšit na grilované maso, doprovodný program a květinovou výzdobu.
Na počátku akce stálo velké nadšení a idylická představa. „Moje babička vzpomínala nad zahrádkářskými akcemi - Zahradními slavnostmi a mně se tento název zalíbil. Měla jsem vizi nádherného počasí, květinově vyzdobeného areálu, grilovaného jídla, děti skotačí na skákacím hradě kousíček opodál a do toho hrají muzikanti na housle,“ vysvětlila organizátorka akce, členka kulturní komise v Jakubovicích Kateřina Pospíšilová.

K uspořádání akce, na které vystoupí světově známá kapela, je zapotřebí podpora nejen finanční. „V Jakubovicích má chatu pan profesor Šťastný, který učil na Janáčkově univerzitě v Brně. Oslovila jsem ho s prosbou, jestli by nebylo možné domluvit na tuto akci k večeru kapelu Čechomor. Souhlasil a začalo se jednat,“ uvedla Pospíšilová.


Jednání skončila zdárně, bohužel finanční podporu na celou akci se nepodařilo získat. Ani Olomoucký kraj ani Nadace VIA na akci nepřispějí. Zahradní slavnost v malé obci s velkou hvězdou se přesto uskuteční. „A to díky sponzorům, zastupitelstvu v čele se starostou Josefem Davidem a dobrovolníky z řad obce, kteří na akci budou pomáhat," podotkla Pospíšilová.

Vstupenky lze sehnat v informačních centrech v Hanušovicích, Štítech a Zábřehu, v hospodě U Pepíka v Jakubovicích, v Šumperku v Music Machine a v Alkoholotéce, v Rudě nad Moravou v prodejně smíšeného zboží U Mašterů a v Králíkách na Velkém náměstí v prodejně Halens za 180 korun. Na místě před koncertem zaplatí návštěvníci 250 korun. Děti od 6 do 15 let a zdravotně postižení zaplatí jednotnou cenu 100 korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).