SPORT

Čas pravdy: VYSVĚDČENÍ! Premiantem třídy jsou fotbalisté z Dubicka

24. června 2015, 10:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Čas pravdy: VYSVĚDČENÍ! Premiantem třídy jsou fotbalisté z Dubicka Okres - Školáci se s větším či menším očekáváním budou trousit k učitelskému stolku v nadcházejících dnech. Fotbalové týmy, které reprezentovaly šumperský region v celomoravských a krajských soutěžích, se dočkají už nyní. Nastal čas pravdy. Nastal čas vysvědčení.

  I když je I. B třída z okresního pohledu hodně početná a ruku v ruce s tím nabízí spoustu alternativ a výběrových možností, nad jejím premiantem není potřeba váhat. Jednoznačný prim hráli fotbalisté z DUBICKA.

VÝBORNÁ

Titul šampiónů je ve správných rukou. Uzmuli ho pro sebe v nevyzpytatelném ročníku, který se v klubovém táboře vyhlížel s menšími obavami. Oprava trávníku zapříčinila, že většinu podzimních zápasů museli absolvovat na hřištích hladových a natěšených protivníků. Dubický skalp byl postupem času čím dál cennější kořistí.
I tak si vytvořili výchozí pozici, kterou s každým jarním kolem ještě upevňovali. Do té doby spíše remízoví králové začali pravidelně vyhrávat, nasadili k trháku a pronásledovatelé přestávali stíhat. Spravedlivá odměna je neminula. Soutěž opanovali s komfortním náskokem šesti bodů a pouhými dvěma porážkami na kontě.

CHVALITEBNÁ

Lepší dvojku a pochvalu k tomu si vysloužili fotbalisté STARÉHO MĚSTA. Zatímco někteří soupeři vadli a docházel jim dech, baníkovci představovali opak. Rozjetá mašina si dokonce smlsla i na Dubicku a ještě k tomu na horké půdě jeho opraveného svatostánku. Připravila mu tam jedinou domácí pohromu, s níž se muselo vypořádat.
Příjemným překvapením byly výkony nováčka z POSTŘELMOVA. Nálepku mužstva, které by se mělo krčit ve spodních patrech průběžného pořadí, strhl při první možné příležitosti. Ze snadné kořisti se měnil v postrach všech favoritů, jenž nikomu nic nedaruje a je jen těžko k poražení. „Byla to pro nás velmi dobrá sezóna. Myslím si, že jsme hráli docela dobrý fotbal a snažili se přitom vyvarovat neúčelné křápané. Vyzdvihnout zaslouží brankář Luděk Roubalík a útočník Honza Nimrichtr. Vyčnívali nad ostatními. Bez nich bychom nebyli tam, kde jsme,“ nešetřil konkrétní chválou hrající trenér Jiří Picka.
Lodivod NOVÉHO MALÍNA Miloslav Hamala tolik důvodů ke spokojenosti neměl. Jeho soubor po výtečném podzimu ubral nohu z plynu a vyklidil pole. Zraněními a nemocemi deptané torzo vyhlíželo konec soutěže se stejným úsilím jako zamilovaný mladík svoji vyvolenou na autobusové zastávce. Největší výhru tak zaznamenal malínský fotbal v zákulisí. Utrpení na zeleném pažitu tragické kvality je minulostí, katastrofální hřiště totiž projde v následujících měsících důkladnou rekonstrukcí.

POZOR!

Kompletní hodnocení všech soutěží a jednotlivých týmů najdete v aktuálním vydání tištěného Týdne na severu.

Hráči Dubicka po posledním zápase v Sudkově. Dohromady si užili sezónu, na kterou se bude dlouho vzpomínat.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 28.6.2015 04:42
Titulek: JOJO
Autor: JOJO
125
180
A proč Staré město začlo neuvadat než ostatní , protože přišli žoldáci viz. Lazarov atd..
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).