ZPRAVODAJSTVÍ

Byznys s narkotiky schytal tvrdou ránu

17. října 2019, 07:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice, Zábřeh – Hned dva velké případy související s výrobou a prodejem drog uzavřeli v uplynulých dnech policisté na Šumpersku. Podařilo se jim zadržet pět osob, které si na prodeji narkotik postavily výdělečný byznys. Na rozkrytí jejich sítě se podílel také speciálně vycvičený pes César s fenkou Imary.

 „První případ souvisí s distribucí drog na Zábřežsku. V této souvislosti kriminalisté zadrželi tři muže ve věku 35, 36 a 50 let,“ uvedla mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.
Trojlístek zločinců se zaměřoval na vaření a prodej pervitinu. Látky k výrobě narkotik včetně šesti mobilních varen objevili policisté během domovní prohlídky.

Pro šestatřicetiletého muže nejde o první konflikt se zákonem. Za prodej drog byl již dříve odsouzen. „Právě v jeho případě je trestní řízení vedeno vazebně,“ dodala Vybíhalová.
Kvůli distribuci drog zadržela kriminálka počátkem minulého týdne také pětatřicetiletou ženu a stejně starého muže ze Zábřežska. Zadržení nejprve vinu odmítali, změnit výpověď je přiměli až speciálně vycvičení policejní psi. Ti během domovní prohlídky objevili hned několik skrýší, kde dvojice předměty k výrobě pervitinu a metamfetaminu ukrývala.
„Oběma hrozí v případě obvinění až pětiletý trest odnětí svobody,“
informovala policejní mluvčí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 17.10.2019 10:55
Titulek: Kecy v kleci
Autor: Občan
10
Proč tedy feťáků potulujících se městy, smrdících po nádražích atd. všude přibývá?
Reagovat
Datum: 17.10.2019 17:36
Titulek: kecy
Autor: cerny
10
to jsou jenom kecy a zase kecy !!!
Reagovat
Datum: 17.10.2019 21:51
Titulek: Bez titulku
Autor: jan
Je To nový hit!
Reagovat
Datum: 18.10.2019 19:04
Titulek: mt
Autor: sr
Pětiletý trest za rozvrácení celých rodin a produkci dalších feťáků; to není žádná tvrdá rána, jen pauza v jejich činnosti. Je jenom jeden účinný trest.
Reagovat
Datum: 20.10.2019 12:31
Titulek: Asi takhle
Autor: X
Stačí se podívat (hlavně když je zima) do vestibulu Jednoty v Šumperku.Nebo v paku mezi vilou Doris a Hanou Benešovou. Kdo dostává tvrdou ránu.
Reagovat