ZPRAVODAJSTVÍ

Byznys s narkotiky schytal tvrdou ránu

17. října 2019, 07:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice, Zábřeh – Hned dva velké případy související s výrobou a prodejem drog uzavřeli v uplynulých dnech policisté na Šumpersku. Podařilo se jim zadržet pět osob, které si na prodeji narkotik postavily výdělečný byznys. Na rozkrytí jejich sítě se podílel také speciálně vycvičený pes César s fenkou Imary.

 „První případ souvisí s distribucí drog na Zábřežsku. V této souvislosti kriminalisté zadrželi tři muže ve věku 35, 36 a 50 let,“ uvedla mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.
Trojlístek zločinců se zaměřoval na vaření a prodej pervitinu. Látky k výrobě narkotik včetně šesti mobilních varen objevili policisté během domovní prohlídky.

Pro šestatřicetiletého muže nejde o první konflikt se zákonem. Za prodej drog byl již dříve odsouzen. „Právě v jeho případě je trestní řízení vedeno vazebně,“ dodala Vybíhalová.
Kvůli distribuci drog zadržela kriminálka počátkem minulého týdne také pětatřicetiletou ženu a stejně starého muže ze Zábřežska. Zadržení nejprve vinu odmítali, změnit výpověď je přiměli až speciálně vycvičení policejní psi. Ti během domovní prohlídky objevili hned několik skrýší, kde dvojice předměty k výrobě pervitinu a metamfetaminu ukrývala.
„Oběma hrozí v případě obvinění až pětiletý trest odnětí svobody,“
informovala policejní mluvčí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 17.10.2019 10:55
Titulek: Kecy v kleci
Autor: Občan
22
Proč tedy feťáků potulujících se městy, smrdících po nádražích atd. všude přibývá?
Reagovat
Datum: 17.10.2019 17:36
Titulek: kecy
Autor: cerny
23
to jsou jenom kecy a zase kecy !!!
Reagovat
Datum: 17.10.2019 21:51
Titulek: Bez titulku
Autor: jan
25
Je To nový hit!
Reagovat
Datum: 18.10.2019 19:04
Titulek: mt
Autor: sr
16
Pětiletý trest za rozvrácení celých rodin a produkci dalších feťáků; to není žádná tvrdá rána, jen pauza v jejich činnosti. Je jenom jeden účinný trest.
Reagovat
Datum: 20.10.2019 12:31
Titulek: Asi takhle
Autor: X
26
Stačí se podívat (hlavně když je zima) do vestibulu Jednoty v Šumperku.Nebo v paku mezi vilou Doris a Hanou Benešovou. Kdo dostává tvrdou ránu.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes s Týdnem na severu soutěžíme o dvě vstupenky na divadelní představení Hodina duchů. V bludovském Kulturním domě ho 12. března od 18 hodin odehraje Divadlo Artur Praha. Můžete být u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Otázka:
Který z uvedených herců v představení Divadla Artur Hodina duchů nehraje?

a) Michal Kavalčík
b) Bořek Slezáček
c) Vlasta Korec

Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na nově otevřenou interaktivní výstavu Hrátky s penězi, kde se pobaví hlavně děti a která bude v zábřežském muzeu otevřená do 19. dubna vyhrávají: Jana H. z Bludova a Blanka Z. z Rohle. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.