ZPRAVODAJSTVÍ

Bývalý lesní statek ve Stříteži se otevře turistům

1. srpna 2017, 13:00, hap
Mohelnice - Střítež u Mohelnice by mohla lákat turisty i ochránce přírody. Mohelnická radnice shání peníze na opravu zdejšího objektu, který v minulosti sloužil jako lesní statek.

 „My se snažíme, aby do objektu nezatékalo. S jeho spodní částí je to ale finančně náročnější. Předpokládaná částka těchto oprav je asi dvacet miliónů,“ uvedl vedoucí městské firmy David Wezdenko.
Poslední dochovaná budova z někdejší osady se postupně rekonstruuje. Opravena je vnitřní část a téměř celá střecha. Mohelnická radnice má představu, že z bývalé hájovny ve Stříteži vznikne centrum pro ekologickou výchovu a turistické odpočívadlo.
„Mohelnicko by si takové centrum zasloužilo. Zdejší krajina je nádherná, my se sem s rodinou rádi vracíme každé prázdniny. Je to kraj našich předků a zasloužil by si větší návštěvnost, ke které by takové centrum mohlo zase o něco více přispět,“ říká Pavel Nechanický z Prostějova, který je v těchto dnech na dovolené na Mohelnicku a Bouzovsku. Termín dokončení plánovaného centra je závislý na tom, jak rychle se podaří získat na opravu bývalého lesního statku potřebné peníze.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FLÁM FEST ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na FLÁM FEST, který se uskuteční na zábřežském bazénu v sobotu 9. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kolikátý ročník Flám festu se letos uskuteční?

A) druhý
B) čtvrtý
C) šestý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna, vyhráli Petra Jelínková z Nového Malína, Adéla Borseníková ze Sobotína a Daniel Poštulka ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.