ZPRAVODAJSTVÍ

Bývalý lesní statek ve Stříteži se otevře turistům

1. srpna 2017, 13:00, hap
Mohelnice - Střítež u Mohelnice by mohla lákat turisty i ochránce přírody. Mohelnická radnice shání peníze na opravu zdejšího objektu, který v minulosti sloužil jako lesní statek.

 „My se snažíme, aby do objektu nezatékalo. S jeho spodní částí je to ale finančně náročnější. Předpokládaná částka těchto oprav je asi dvacet miliónů,“ uvedl vedoucí městské firmy David Wezdenko.
Poslední dochovaná budova z někdejší osady se postupně rekonstruuje. Opravena je vnitřní část a téměř celá střecha. Mohelnická radnice má představu, že z bývalé hájovny ve Stříteži vznikne centrum pro ekologickou výchovu a turistické odpočívadlo.
„Mohelnicko by si takové centrum zasloužilo. Zdejší krajina je nádherná, my se sem s rodinou rádi vracíme každé prázdniny. Je to kraj našich předků a zasloužil by si větší návštěvnost, ke které by takové centrum mohlo zase o něco více přispět,“ říká Pavel Nechanický z Prostějova, který je v těchto dnech na dovolené na Mohelnicku a Bouzovsku. Termín dokončení plánovaného centra je závislý na tom, jak rychle se podaří získat na opravu bývalého lesního statku potřebné peníze.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.