SPORT

Bylo to super, pokyvoval hlavou reprezentant Tomáš Sladký. K popravě Asperu přispěl dvěma zásahyROZHOVOR

15. listopadu 2017, 17:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
Bylo to super, pokyvoval hlavou reprezentant Tomáš Sladký. K popravě Asperu přispěl dvěma zásahy Šumperk - Nestává se příliš často, aby do Šumperka přicestoval český reprezentant. Ve výpravě Vítkovic, kterou čekal na florbalové periferii druhý duel osmifinálové skupiny Českého poháru, nechyběl několikanásobný účastník mistrovství světa TOMÁŠ SLADKÝ (31). Světoběžník, jenž za děravým míčkem běhal i v nejvyšších soutěžích ve Finsku, Švédsku nebo Švýcarsku, přispěl k popravě zápasového outsidera dvěma góly. Hosté vyhráli přesvědčivě 8:1.

 Jak se vám zamlouval večer strávený v Šumperku?
„Bylo to super. Přišlo hodně lidí a já jsem za to moc rád. I takové zápasy jsou hodně důležité z toho pohledu, aby se český florbal dál rozvíjel. Jsme rádi, že jsme sem mohli přijet a zahrát si proti místním klukům.“

Protože jste narazili na soupeře z divize, byli jste jasným favoritem. Našlo by se něco, čím vás domácí vyzyvatelé překvapili?
„Odmakali to, poctivě bojovali. Rozhodně nám nedarovali nic zadarmo. Museli jsme se snažit, abychom je porazili. Dnešní utkání jsme brali jako přípravu na další zápasový program a také jako nedílnou součást letošního ročníku, který je po všech stránkách náročný.“

Sháněli jste si o Asperu detailnější informace, nebo jste plně věřili větší výkonnostní kvalitě, která měla jednoznačně vyznívat ve váš prospěch?
„Upřímně, žádné informace jsme si nezjišťovali. Chtěli jsme si tady zkoušet další věci hlavně do obrany, jak a kudy tahat brejkové situace a podobné herní varianty. Soustředili jsme se hlavně na sebe. S naším výkonem můžeme být částečně spokojeni, ne všechno nám vycházelo tak, jak jsme chtěli. Větší prostor dostali naši mladíci. Někteří kluci zůstali po reprezentačních srazech doma, aby pošetřili síly.“

Jste klubem z elitní soutěže, co má každoročně nejvyšší ambice. Jak moc je těžké motivovat se na střetnutí, v němž by se případný nezdar rovnal spíše sportovnímu sci-fi?
„Jsme v takovém tempu, že od nás žádné podcenění nehrozí. Každý zápas je lepší než trénink a ten dnešní nebyl výjimkou. Už jen kvůli tomu, kolik dorazilo diváků, to byl povedený večer. Díky za něj. Všichni jsme si ho užili.“

ČESKÝ POHÁR
ASPER ŠUMPERK
– 1. SC VÍTKOVICE 1:8 (0:2, 0:3, 1:3)

BRANKY: 55. Mrázek (Vařeka) – 40. a 41. Sladký, 10. Bräuer, 15. Hrubý, 23. Jurdzin, 32. Besta, 45. Gál, 50. Fidra. Vyloučení 0:1, využití 1:0, střely na branku 21:41, 329 diváků.

ASPER ŠUMPERK: Vašíček, Byvan – Zapletal, Dohnal, Vařeka, M. Šíma, Hruban, Mrázek, Mondek, Trávníček, Maixner, P. Matěj, Kováč, Jáně, Kamler.

DALŠÍ PROGRAM: čtvrtek 23. listopadu: 20.00 Šumperk – FBC Ostrava (SH na gymnáziu).Foto: Petr Fišer

Na Tomáše Sladkého a spol. byla zvědavá rekordní návštěva v historii florbalového Asperu. Pohárové utkání sledovalo 329 platících diváků.
  


 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.