SPORT

„Byli jste fantastičtí,“ vzkazoval vděčnému publiku trenér Dietos Jan Kolařík

5. července 2017, 16:00, téma AMERICKÝ FOTBAL, Petr Fišer
„Byli jste fantastičtí,“ vzkazoval vděčnému publiku trenér Dietos Jan Kolařík Šumperk - Užili si nevšední atmosféru, která si v ničem nezadala s bouřlivou kulisou provázející hokejové zápasy na vedle stojícím zimním stadiónu. Šumperské Dietos ve svátečním duelu s Třincem hnaly na zteč hustě zaplněné tribuny.

 ČTVRTÁ LIGA
ŠUMPERK DIETOS – TŘINEC SHARKS 15:18 (0:0, 7:0, 0:12, 8:6)


„Diváci zaslouží obrovské poděkování. Tlačili nás dopředu tím, že neúnavně fandili celé utkání. A závěrečný dlouhý potlesk vestoje? Skvělá tečka za sezónou. Byli jedním slovem fantastičtí!“ nešetřil chválou hrající trenér Jan Kolařík.
Zatímco divizní střetnutí klasického fotbalu provází na Tyršově stadiónu většinou hrobové ticho, vyznavači fotbalu amerického se můžou spolehnout na daleko hlasitější podporu. „Hrálo se v parádním diváckém prostředí. Ve finiši čtvrté čtvrtiny se i přes nepříznivý výsledek za zvuku bubnu neustále tleskalo. Kluci sami přiznávali, že něco takového ještě nezažili. O to víc byli samozřejmě zklamaní, že nemohli vděčné fandy potěšit o trochu víc. Když už ne postupem, tak alespoň vítězstvím,“ ujišťoval tiskový mluvčí Dietos Milan Kolařík.
Před Šumperkem stál přetěžký úkol. Jestli se chtěl prodrat do ligového finále, musel favorizované Žraloky přehrát o 29 zápasových bodů. „Z pozice outsidera jsme museli dohánět velké manko z prvního vzájemného souboje. Na průběhu utkání se dané okolnosti projevily. Soupeř přijel s jednoduchou taktikou. Běhovými pokusy se snažil ukrajovat co nejvíce času a nám ho naopak dávat co nejméně na smazání výrazné ztráty,“ vypozoroval kouč Jan Kolařík. „I když jsme věděli, jaké akce bude zahrávat, taktiku se nám dařilo držet a plnit jen v první polovině. Rozhodlo to, že jsme do kabin nešli s větším náskokem. Na pohodě nám nepřidaly ani zdravotní problémy důležitých obránců Vacka a Hamedera. Náhradníci je nedokázali adekvátně zastoupit a defenzíva začala dělat zbytečné chyby. Třinec jich uměl využít,“ mrzelo šumperského kormidelníka. „Jak se nám zranění po celou sezónu vyhýbala, tak v jejím závěru se jich nakumulovalo až přespříliš. Obejít se bez pěti hráčů základní sestavy opravdu není žádný med,“ tvrdil Kolařík. „Zbytek mužstva odevzdal maximum a chtěl vyhrát za každou cenu. Útok se konečně prosadil i proti silnějšímu mančaftu a prezentoval se velice dobrým výkonem. Nebýt tradičně zbytečných faulů, mohl klidně skórovat vícekrát,“ věřil týmový vůdce.

Takhle se musel spokojit s touchdownovým výpadem rychlonohého Denise Weinlicha. Dvakrát se ocitl v end zóně Jan Hofschneider, jenž těžil z průnikových přihrávek tvořivého quarterbacka. Vytáhlý útočník navrch přidal jeden přesně provedený potvrzovací kop.

KONEČNÉ POŘADÍ


1. Třinec 6 výher – 0 proher (186:41), 2. Šumperk 4-2 (109:69), 3. Zlín 1-5 (57:121), 4. Brno 1-5 (46:167).

VÝSLEDKY ŠUMPERKA

DOMA: Šumperk – Zlín 14:7, Šumperk – Brno 31:0, Šumperk – Třinec 15:18.
VENKU: Třinec – Šumperk 32:3, Brno – Šumperk 6:36, Zlín – Šumperk 6:10.
Ofenzivní motory Šumperka se velmi často dávaly do chodu s pomocí Jana Šmída. Důležitá postava týmového útoku byla v mnoha případech zastavována nevybíravým způsobem, ze kterého se běžným smrtelníkům hrůzou tajil dech.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert populární zpěvačky Lenky Nové a úspěšného klavíristy Petra Maláska. Společný recitál se uskuteční v úterý 13. listopadu v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve které kapele se proslavila zpěvačka Lenka Nová?

A) Laura a její tygři
B) Tichá dohoda
C) Hudba Praha

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října, vyhráli Vladimír Frank z Hrabišína, Františka Tonová z Rudy nad Moravou, Olga Šalamounová z Rapotína, Petra Brachtlová z Libiny a Miroslav Zbíral z Bohuslavic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.