SPORT

Byl to můj největší zážitek, vzpomíná na společné angažmá s Jaromírem Jágrem obránce Draků Tomáš Drtil

5. prosince 2019, 22:00, Petr Fišer
Byl to můj největší zážitek, vzpomíná na společné angažmá s Jaromírem Jágrem obránce Draků Tomáš Drtil Šumperk – Je mu už 47 let. Přesto dokáže pobláznit Českou republiku jako žádný jiný hokejista. Jaromír Jágr vrátil Kladno na extraligové výsluní a v dresu Rytířů vyprodává se svým souborem jednu halu za druhou. I když má nejlepší sportovní roky za sebou, nejvyšší soutěž nakazil horečkou s názvem Jágrománie.

Kladenský rodák patřil v dobách největší slávy mezi elitní světové hráče. Nastupovat po jeho boku, to byl a stále je sen většiny smrtelníků. Šumperský obránce TOMÁŠ DRTIL si ho splnil při krátké anabázi, kterou ve středočeském klubu prodělal během zámořské výluky v sezóně 2013/2014. „Vzpomínám na to moc rád. Byl to můj největší hokejový zážitek. Zahrát si s hvězdami NHL byla pocta. Škoda, že to nevyšlo na delší dobu a na Kladně jsem nezůstal,“ zalitoval devětadvacetiletý zadák, jenž si Jágrovy přítomnosti užíval v sedmi zápasech.

Do Šumperka se vrátil minulé léto po angažmá v Havířově. Jeho jméno bylo spojeno i s krátkými zastávkami v Písku, Mostě a Olomouci. V probíhajícím ročníku patří ke klíčovým postavám dračí smečky, která se s druholigovou konkurencí ve východní skupině příliš nemazlí. Svěřenci Martina Janečka si před druhým Havlíčkovým Brodem vypracovali velký náskok a společně s ambiciózním Vrchlabím jsou pasováni na největší favority na postup do prestižnější Chance ligy. „Zatím si žádný tlak z okolí nepřipouštím. Všechno je ještě daleko. Ale jsem optimista. Myslím si, že by se nám to mohlo podařit. Kdo by si nechtěl zahrát první ligu doma za mateřský klub? Byl bych moc rád, kdyby se do Šumperka vrátila,“ nezastíral odchovanec Draků. „Klub zůstal víceméně stejný. Máme skvělou partu, vzájemně jsme si velice dobře sedli. Táhneme za jeden provaz a bojujeme jeden za druhého,“ nechal nahlédnout do kabiny.

S jedenadvaceti kanadskými body (6+15) na kontě útočí na pozici jednoho z nejproduktivnějších beků celé soutěže. Herní i osobní pohoda z něj přímo srší. „Své dělá místní prostředí a rodina, která mě podporuje. Samozřejmě mě těší, že mi nahrávky a góly jdou na hokejku, ale není to jen moje zásluha. Mám vedle sebe tvořivé spoluhráče, co mě dokážou najít.“

Dobré formy útočně laděného obránce se nesnaží využívat pouze kouč Janeček. Pokud to situace dovoluje, mobil klubového prezidenta Velčovského rozezvoní telefonický požadavek z Prostějova. Drtil si za prvoligové Jestřáby zatím střihl čtyři střídavé starty. „Člověka vždycky potěší, když si může zahrát vyšší ligu. Pokud bude zájem a kluby se domluví, rád vypomůžu.“


Foto: Petr Fišer

Tomáš Drtil od začátku sezóny hospodaří s velmi dobrou formou.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes se mohou soutěžící rozhodnout, zda dají přednost divadelní premiéře, nebo maškarnímu reji na plese. Oboje pořadatelé nabízejí formou volných vstupenek, které nám do soutěže věnovali. Stačí se zúčastnit a čekat na vyrozumění o výhře. Jména výherců zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka č. 1 (Maškarní ples v Bludově, KD 25. 1. od 19 hodin, 2x 2 vstupenky):
Jaký je správný název bludovské rozhledny?
1a. Brusinka
1b. Vyhlídka Brusná
1c. Na Brusné

Soutěžní otázka č. 2 (Amadeus, Divadlo Šumperk 8. 2., 19.00 hod, 1x dvojvstupenka):
Jaké je celé skutečné jméno Mozarta?
2a. Wolfgang Amadeus Mozart
2b. Johannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart
2c. Joannes Paulus Amateo Mozart

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559
551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Terezy Maškové, konaný 22. 1. v šumperském Domu kultury, vyhrávají K. Válková z Bludova a J. Cechal ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně DK.