SPORT

Byl jsem v šoku, přiznal Martin Hroch. Na Grand Prix Německa si ho vyžádal desetinásobný světový šampión

28. září 2016, 14:00, Petr Fišer
Byl jsem v šoku, přiznal Martin Hroch. Na Grand Prix Německa si ho vyžádal desetinásobný světový šampión Německo - Byla to zpráva, která velkou rychlostí obletěla celou motoristickou planetu. I když se zpočátku jevila jako úsměvný aprílový žertík s málo reálnou pointou, jednalo se o překvapivou, leč naprosto pravdivou skutečnost. Desetinásobný světový šampión v sidecarcrossu Holanďan Daniel Willemsen si pro Grand Prix Německa v Rudersbergeru vyhlédl jako zaskakujícího týmového parťáka Martina Hrocha.

 Mohelnický mladíček tomu nemohl uvěřit a nečekanou novinu přijímal s otevřenou pusou a vytřeštěnýma očima. „Byl to pro mě šok,“ připustil bez sebemenších vytáček. Nikdo se mu nemohl divit.
Po boku nejúspěšnějšího jezdce všech dob dokazoval, že má pro strach uděláno. „Hlavně žádný stres. Pojďme si to užít,“ nabádal svého talentovaného kolegu daleko zkušenější matador. Že by jejich dočasná spolupráce mohla fungovat, potvrdil příznivý výsledek z kvalifikace. Narychlo poskládaný nizozemsko-český pár dosáhl ve své jízdě čtvrtého nejrychlejšího času.
V samotném závodě se stejně jako ostatní špičkové posádky musel vypořádat nejen se silnými soupeři, ale i s nepříjemným deštěm a těžkou bahnitou tratí. V úvodní mistrovské rundě stačilo jejich snažení na sedmé místo, ve druhé na obsazení desáté pozice. V obou případech tak dokázali bodovat.
Šumperský tandem Tomáš Vejchoda – Miroslav Zatloukal se mezi elitní společnost v Německu neprodral. V takzvané poslední šanci skončil první pod čarou a plnil jen roli náhradníků. V tomto případě čekajících na příležitost marně. Vejchoda zůstal v seriálu mistrovství světa na jedenatřiceti bodech a v konečném pořadí zaujal 28. příčku.
 

Foto: www.motolevel.com

Martin Hroch (vpravo) si mohl vychutnat velký zážitek, na který hned tak nezapomene. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.