KULTURA

Bušínská pouť

5. září 2009, 00:00, Renata Baslerová
Bušín - Začali si říkat Bušínská akční skupina. Je to neformální skupinka šesti mladých lidí z Bušína, která se rozhodla vyplnit si léto tak trochu jinak a rozhodla se přispět ke kulturnímu dění v obci. Před časem si tak položili otázku, jak se kdy v Bušíně slavila pouť. U starousedlíků ale moc odpovědí nenašli – sem tam si někdo vybavil, že u kostela byly párkrát v minulosti kolotoče, ale to bylo tak vše.

Rozhodli se, že si takové to zábavné pouťové odpoledne zorganizují sami. Podali si žádost o podporu z programu Připoj se (Make a connection). Žádost byla úspěšná a přípravy akce se počátkem července rozběhly naplno tak, aby vše vyvrcholilo v sobotu 12. září v Bušíně „Na Kořínku“ prvním (a snad ne posledním) ročníkem pouti s bohatým kulturním programem. Jeho součástí bude odpolední vystoupení dechové hudby Brněnka, která bude hrát k tanci i poslechu. Pro dospěláky se chystá soutěžní ochutnávka o „Nejlepší pouťový koláč“ a „Nejlepší ovocnou pálenku“. Do soutěží se může zapojit kdokoliv, kdo splní soutěžní podmínky (info na www.busin.cz). Porotou pak budou samotní návštěvníci pouti. Pro děti se připravují různé soutěže a také atrakce jako skákací hrad, trampolína, jízda na koni či malování na obličej. Představí se také skupina historického šermu „Páni z Bludova“. Večer vše zakončí pouťová zábava s kapelou The Reason a slavnostní miniohňostroj. Vstup na akci je po celý den zdarma.

Mladí lidé se do organizace akce pustili s velkým nasazením, podařilo se jim získat i další sponzory a podporovatele z řad lokálních podnikatelů. Vítězové soutěžních klání se budou moci těšit na zajímavé ceny.

„Chtěli bychom našim obyvatelům ukázat, že je možné si zorganizovat pěknou kulturní akci pro celou rodinu i u nás doma, pokud se najde dostatek ochotných a schopných lidí a motivovat tak naše spoluobčany a zástupce obce k aktivnímu přístupu v organizaci těchto akcí,“ říkají mladí lidé o důvodech, které je k jejich aktivitě vedou.

Sobota 12.9.2009

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).