KULTURA

Bušínská pouť

5. září 2009, 00:00, Renata Baslerová
Bušín - Začali si říkat Bušínská akční skupina. Je to neformální skupinka šesti mladých lidí z Bušína, která se rozhodla vyplnit si léto tak trochu jinak a rozhodla se přispět ke kulturnímu dění v obci. Před časem si tak položili otázku, jak se kdy v Bušíně slavila pouť. U starousedlíků ale moc odpovědí nenašli – sem tam si někdo vybavil, že u kostela byly párkrát v minulosti kolotoče, ale to bylo tak vše.

Rozhodli se, že si takové to zábavné pouťové odpoledne zorganizují sami. Podali si žádost o podporu z programu Připoj se (Make a connection). Žádost byla úspěšná a přípravy akce se počátkem července rozběhly naplno tak, aby vše vyvrcholilo v sobotu 12. září v Bušíně „Na Kořínku“ prvním (a snad ne posledním) ročníkem pouti s bohatým kulturním programem. Jeho součástí bude odpolední vystoupení dechové hudby Brněnka, která bude hrát k tanci i poslechu. Pro dospěláky se chystá soutěžní ochutnávka o „Nejlepší pouťový koláč“ a „Nejlepší ovocnou pálenku“. Do soutěží se může zapojit kdokoliv, kdo splní soutěžní podmínky (info na www.busin.cz). Porotou pak budou samotní návštěvníci pouti. Pro děti se připravují různé soutěže a také atrakce jako skákací hrad, trampolína, jízda na koni či malování na obličej. Představí se také skupina historického šermu „Páni z Bludova“. Večer vše zakončí pouťová zábava s kapelou The Reason a slavnostní miniohňostroj. Vstup na akci je po celý den zdarma.

Mladí lidé se do organizace akce pustili s velkým nasazením, podařilo se jim získat i další sponzory a podporovatele z řad lokálních podnikatelů. Vítězové soutěžních klání se budou moci těšit na zajímavé ceny.

„Chtěli bychom našim obyvatelům ukázat, že je možné si zorganizovat pěknou kulturní akci pro celou rodinu i u nás doma, pokud se najde dostatek ochotných a schopných lidí a motivovat tak naše spoluobčany a zástupce obce k aktivnímu přístupu v organizaci těchto akcí,“ říkají mladí lidé o důvodech, které je k jejich aktivitě vedou.

Sobota 12.9.2009

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.