ZPRAVODAJSTVÍ

Bušínská pouť podeváté

5. září 2017, 18:00, redakce
Bušín - Tradičně druhou sobotu v září připravuje Sbor dobrovolných hasičů v Bušíně kulturně-společenskou akci pro malé i velké – Bušínskou pouť. Akce je tentokrát ve znamení devítek - uskuteční se 9. 9. a podeváté. Vše odstartuje oficiálně ve 14 hodin v areálu na Kořínku.

 „Na naší pouti nenajdete kolotočáře ani stánkaře, program si připravujeme sami, a to pro všechny věkové kategorie. Děti si budou moci užívat skákací hrad, trampolínu či jízdu na koni, pro ty odrostlejší je připravená válečná zóna – laser game. Svým představením nás bude bavit Divadlo S radostí,“ uvedla jedna z organizátorek akce Renata Baslerová.
Dospělí se zabaví při soutěžních ochutnávkách. Čekají je pálenky a také sladký pečený výtvor nejen místních hospodyněk, tentokrát budou soutěžit v disciplíně linecký koláč. Každý rok počet ochutnávajících, kteří se stávají odbornou porotou, narůstá. „V loňském roce byla porota již více než stodvacetičlenná,“ upřesnila Baslerová.
Organizátoři každoročně přizvou i řemeslníky. Chybět tak nebude kovářská dílna, připojí se tkaní na stavu a práce na kamenném brusu. Své umění bude předvádět také dřevořezbář Jan Vincker. Nejen pro ekologicky zaměřené návštěvníky se letos představí jako zajímavost elektromobily, s nimiž se mohou zájemci projet. Stejně tak bude možné vyzkoušet jízdu i na elektrokole. Vyhledávanou atrakcí, kterou mají pořadatelé vyzkoušenou z předchozích ročníků, bude projížďka bojovým průzkumným vozidlem „BéVéPéčkem“.
Program vyvrcholí slavnostním ohňostrojem, na který naváže pouťová zábava se skupinou 3goROCK. Organizátoři nezapomněli ani na občerstvení po celou dobu konání akce.
Akci finančně podpořil Olomoucký kraj, záštitu nad ní převzal ministr zemědělství Marian Jurečka.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.