ZPRAVODAJSTVÍ

Bukovka má dalekohled a chystá druhé narozeniny

23. října 2018, 16:00, hap
Bukovka má dalekohled a chystá druhé narozeniny Rapotín – Rozhledna Bukovka láká k výstupům i v podzimních měsících. Před nedávnem tu byl nově umístěn mincovní dalekohled, který umožňuje pozorovat Jeseníky z jiné perspektivy. Na začátek listopadu se chystá velkolepý výstup na rozhlednu u příležitosti 2. výročí jejího otevření.

 „Bukovka je turistický magnet. V pondělí 15. října činil počet lidí, kteří rozhlednu navštívili od začátku letošního roku, více než jednadvacet tisíc. Rozhledy z Bukovky jsou nádherné na podzim, teď si je navíc můžete vychutnat i díky novému mincovnímu dalekohledu, který je tam umístěn,“ říká Markéta Biková z Informačního centra Rapotín.
Dalekohled slouží návštěvníkům rozhledny teprve 14 dní a lovci podzimních romantických záběrů jsou z něj nadšení. Na výstup na rozhlednu se proto vyplatí vzít s pár drobných, po vhození deseti korun se pozorovateli naskytne na dvě minuty možnost pozorovat celé Jeseníky z jiné perspektivy. Dalekohled je upevněn na otočném rameni, je možné ho směrovat dle vlastního zájmu a házejí se do něj mince v hodnotě pět, deset nebo dvacet korun. Dalekohled bude na rozhledně sloužit celoročně.
„V těchto dnech se už chystáme zazimovat balneo prvky, které se na stezce k rozhledně nachází. Zároveň se těšíme na 3. listopad, kdy uspořádáme výstup ke 2. výročí otevření rozhledny Bukovka,“ připomíná Biková. Ve zmiňovaný den vyjdou účastníci výstupu v 9.30 hodin od rapotínského kulturního centra, zájemci budou mít možnost zapůjčit si i nordic walkingové hole. Na rozhledně proběhne kolem jedenácté hodiny zhodnocení dvouletého provozu této turistické atrakce a poté si tu lidé mohou opéct špekáčky a občerstvit se.


Foto: red

V pozimních dnech si mohou návštěvníci Bukovky vychutnat rozhledy díky novému mincovnímu dalekohledu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 24.10.2018 13:59
Titulek: ... no nevím, nevím
Autor: Aleš Mach
V tu dobu tam už bude jisto jistě méďa od Vsetína a těch divokých prasat co tam je!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.