ZPRAVODAJSTVÍ

Bukovka má dalekohled a chystá druhé narozeniny

23. října 2018, 16:00, hap
Bukovka má dalekohled a chystá druhé narozeniny Rapotín – Rozhledna Bukovka láká k výstupům i v podzimních měsících. Před nedávnem tu byl nově umístěn mincovní dalekohled, který umožňuje pozorovat Jeseníky z jiné perspektivy. Na začátek listopadu se chystá velkolepý výstup na rozhlednu u příležitosti 2. výročí jejího otevření.

 „Bukovka je turistický magnet. V pondělí 15. října činil počet lidí, kteří rozhlednu navštívili od začátku letošního roku, více než jednadvacet tisíc. Rozhledy z Bukovky jsou nádherné na podzim, teď si je navíc můžete vychutnat i díky novému mincovnímu dalekohledu, který je tam umístěn,“ říká Markéta Biková z Informačního centra Rapotín.
Dalekohled slouží návštěvníkům rozhledny teprve 14 dní a lovci podzimních romantických záběrů jsou z něj nadšení. Na výstup na rozhlednu se proto vyplatí vzít s pár drobných, po vhození deseti korun se pozorovateli naskytne na dvě minuty možnost pozorovat celé Jeseníky z jiné perspektivy. Dalekohled je upevněn na otočném rameni, je možné ho směrovat dle vlastního zájmu a házejí se do něj mince v hodnotě pět, deset nebo dvacet korun. Dalekohled bude na rozhledně sloužit celoročně.
„V těchto dnech se už chystáme zazimovat balneo prvky, které se na stezce k rozhledně nachází. Zároveň se těšíme na 3. listopad, kdy uspořádáme výstup ke 2. výročí otevření rozhledny Bukovka,“ připomíná Biková. Ve zmiňovaný den vyjdou účastníci výstupu v 9.30 hodin od rapotínského kulturního centra, zájemci budou mít možnost zapůjčit si i nordic walkingové hole. Na rozhledně proběhne kolem jedenácté hodiny zhodnocení dvouletého provozu této turistické atrakce a poté si tu lidé mohou opéct špekáčky a občerstvit se.


Foto: red

V pozimních dnech si mohou návštěvníci Bukovky vychutnat rozhledy díky novému mincovnímu dalekohledu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 24.10.2018 13:59
Titulek: ... no nevím, nevím
Autor: Aleš Mach
12
V tu dobu tam už bude jisto jistě méďa od Vsetína a těch divokých prasat co tam je!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o tři dvojvstupenky na promítání v rámci Kina pod hvězdami u zábřežského zámku. Tamní festival Léto u zámku nabídne ve čtvrtek 22. srpna filmový trhák BOHEMIAN RHAPSODY, který popisuje hudební dráhu i jedinečnou životní a uměleckou jízdu Freddieho Mercuryho od založení skupiny Queen až po památný koncert Live Aid v roce 1985.

Soutěžní otázka:
V kterém roce byla založena skupina Queen?
A) 1965
B) 1970
C) 1975

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Teroristka, které pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 15. srpna, vyhrávají: Helena Heckenbergerová ze Sudkova a Ivana Tomášková ze Svébohova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.