ZPRAVODAJSTVÍ

Bukovka je nová turistická hvězda

7. listopadu 2017, 11:00, Jaroslav Kropáč
Bukovka je nová turistická hvězda Rapotín - Když před rokem otvírali v Rapotíně novou rozhlednu Bukovku, mysleli si, že půjde o další vyhlídkovou věž, kam občas zabloudí turista mířící ze Šumperka do Jeseníků. Za pouhý rok však rozhlednu navštívilo více než čtyřiadvacet tisíc lidí, což je čtyřikrát víc než čarodějnickou expozici v Šumperku nebo nedaleké Muzeum silnic ve Vikýřovicích.

 „Opravdu jsme nečekali, že rozhledna bude mít tak velký úspěch. Je to samozřejmě velmi pozitivní zpráva,“ uvedl starosta Rapotína Pavel Žerníček.
Stavbu věže dokončili lidé vloni na podzim. Objekt je vysoký dvaadvacet metrů a nachází se ve výšce zhruba šesti set metrů nad mořem. Bukovka nabízí skvělé rozhledy na Jeseníky i jejich podhůří, navíc k ní vede naučná stezka. „Je to docela do kopce, ale v pohodě se to dá vyjít i s malými dětmi. Výhled nahoře stojí za to,“ svěřil se naší redakci Karel Hekl ze Šumperka, jeden z tisíců lidí, kteří si výstup na rozhlednu nenechali ujít.

Další eso v rukávu

Rapotín má v rukávu schované ještě jedno eso, kterým může ostatním turistickým cílům v regionu vypálit rybník. „Plánujeme sklářské muzeum, protože výroba skla u nás měla dlouhou tradici a naše obec tím byla známá po celé zemi i v zahraničí,“ informoval Žerníček.
Jedničkou, co do počtu návštěvnosti, je v okrese elektrárna Dlouhé Stráně, výborně si vede i velkolosinská papírna, kam vloni zamířilo téměř 60 tisíc lidí.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 8.11.2017 13:02
Titulek: "prosím o ohleduplnost"
Autor: Aleš Mach
154
Ano, zejména lesní zvěř v okolí si to nemůže dostatečně vynachválit...
Reagovat
Datum: 9.11.2017 18:16
Titulek: Re: "prosím o ohleduplnost"
Autor: Kůrovec
113
K rozhledně udělat pořádnou asfaltku! Kdo se tam má trmácet pěšky?
Reagovat
Datum: 9.11.2017 23:15
Titulek: cupy dup
Autor: jan
142
Tak jsi kup koloběžku a máš pokoj-lepší je-ale koště,které nastartuješ a jsi tam co by dup!A pak můžeš strašit tchoře a jinou lesní zvěř!Tomu věř!
Reagovat
Datum: 15.11.2017 10:54
Titulek: Re: cupy dup
Autor: Aleš Mach
90
136
... když se podíváme na dobu kdy byl příspěvek vložen, chybky a jeho rozjařenost, tak je zřejmé, že autor Jan má dobrý matroš... :-)
Reagovat
Datum: 9.11.2017 18:14
Titulek: Ve výhledu překáží stromy
Autor: Vlkodlak
115
Ty rozhlednu znehodnocují na polovinu. Vzít pily a řezat a řezat. Majitele stromů zažalovat za devastaci kulturní památky a z fondů EU celý les vykácet. Dřevo ze stromů rozdat a rozvézt sociálně slabším občanům jako dar na Vánoce. Anebo rozhlednu zvednout ještě o 10 metrů na náklady majitelů stromů. Majitel stromů sabotuje turistickou aktivitu.
Reagovat
Datum: 10.11.2017 20:49
Titulek: Bravo
Autor: JFK
145
Neni divu ze je rozhledna Bukovka popularni kdyz je zadarmo. Tak to ma byt.
Reagovat
Datum: 11.11.2017 14:46
Titulek: Bodejť by nebyla hvězda
Autor: JB
145
si zkuste vylízt na Háj, rozhledna ze které není rozhled :-) tak maximálně do korun stromů. To jdete pořád lesem, nahoře sotva objevíte v porostu rozhlednu, zaplatíte, vylezete nahoru a uvidíte zasraný okna plný much a koruny stromů... paráda.
Reagovat
Datum: 11.11.2017 17:18
Titulek: Re: Bodejť by nebyla hvězda
Autor: Brdko
94
A už to někdo reklamoval u majitele nebo provozovatele rozhledny nebo svého voleného zástupce, případně ochotné majitele motorových pil? Stromy skácet nebo zkrátit.
Reagovat
Datum: 14.11.2017 10:48
Titulek: Re: Bodejť by nebyla hvězda
Autor: BJ
148
Když Vám vadí procházka lesem, doporučím věžáky na ČSA. Nebudete muset někam vylézt, stačit Vám bude výtah...
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.