ZPRAVODAJSTVÍ

Budoucí obráběči kovů a strojní mechanici sbírali zkušenosti v zahraničí

29. listopadu 2017, 07:00, redakce, placená reklama
Budoucí obráběči kovů a strojní mechanici sbírali zkušenosti v zahraničí Nadační fond SŠŽTS Šumperk zrealizoval ve spolupráci se sdružením K.A.B.A. Slovensko zahraniční odbornou praxi na Slovensku pro šest žáků Střední školy železniční, technické a služeb, Šumperk. Po čtrnácti dnech se žáci vrátili ze „světa“ velice spokojeni a obohaceni o cenné zahraniční zkušenosti. Ověřili si, že jsou plně schopni se uplatnit i v evropských firmách.

„Čtyři žáci třetího ročníku oboru obráběč kovů si vyzkoušeli práci ve firmě Volkswagen Slovakia v Martině, která vyrábí díly pro převodovky a podvozky do aut značek Volkswagen, Audi, Škoda, Seat i Porsche a která se s víc než 800 zaměstnanci zařazuje mezi největší zaměstnavatele v turčianském regionu. Dva budoucí strojní mechanici se seznámili s prostředím společnosti Prvá martinská rezáreň (PMR), zabývající se dělením a ohýbáním hutnického materiálu,“ objasnil učitel Roman Hrivnák, který učně na odborné praxi doprovázel.

Budoucí obráběči kovů pracovali na CNC strojích přímo ve výrobě, jejich kolegové z oboru strojní mechanik  obsluhovali 3D laserové řezací centrum od firmy Mazák.
„Práce našich žáků byla vzorná, ve firmách si je chválili a mají zájem o další spolupráci s naší školou. Žáci v Martině získali cenné zkušenosti, seznámili se se způsobem organizace práce a pracovními podmínkami v zahraniční firmě, získali Europassy mobility, navíc ještě ve volném čase poznávali přírodní krásy a historické památky Slovenska - vyrazili na Chopok, do Tatralandie, prohlédli si hrad Strečno, podnikli výšlap na Martinské hole a navštívili Valčianskou dolinu,“ dodal Hrivnák.

Tato úspěšná akce se zařadí k pravidelným zahraničním stážím v Německu, které škola již několik let realizuje.

Ing. Michaela Kósová


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru