ZPRAVODAJSTVÍ

Budoucí obráběči kovů a strojní mechanici sbírali zkušenosti v zahraničí

29. listopadu 2017, 07:00, redakce, placená reklama
Budoucí obráběči kovů a strojní mechanici sbírali zkušenosti v zahraničí Nadační fond SŠŽTS Šumperk zrealizoval ve spolupráci se sdružením K.A.B.A. Slovensko zahraniční odbornou praxi na Slovensku pro šest žáků Střední školy železniční, technické a služeb, Šumperk. Po čtrnácti dnech se žáci vrátili ze „světa“ velice spokojeni a obohaceni o cenné zahraniční zkušenosti. Ověřili si, že jsou plně schopni se uplatnit i v evropských firmách.

„Čtyři žáci třetího ročníku oboru obráběč kovů si vyzkoušeli práci ve firmě Volkswagen Slovakia v Martině, která vyrábí díly pro převodovky a podvozky do aut značek Volkswagen, Audi, Škoda, Seat i Porsche a která se s víc než 800 zaměstnanci zařazuje mezi největší zaměstnavatele v turčianském regionu. Dva budoucí strojní mechanici se seznámili s prostředím společnosti Prvá martinská rezáreň (PMR), zabývající se dělením a ohýbáním hutnického materiálu,“ objasnil učitel Roman Hrivnák, který učně na odborné praxi doprovázel.

Budoucí obráběči kovů pracovali na CNC strojích přímo ve výrobě, jejich kolegové z oboru strojní mechanik  obsluhovali 3D laserové řezací centrum od firmy Mazák.
„Práce našich žáků byla vzorná, ve firmách si je chválili a mají zájem o další spolupráci s naší školou. Žáci v Martině získali cenné zkušenosti, seznámili se se způsobem organizace práce a pracovními podmínkami v zahraniční firmě, získali Europassy mobility, navíc ještě ve volném čase poznávali přírodní krásy a historické památky Slovenska - vyrazili na Chopok, do Tatralandie, prohlédli si hrad Strečno, podnikli výšlap na Martinské hole a navštívili Valčianskou dolinu,“ dodal Hrivnák.

Tato úspěšná akce se zařadí k pravidelným zahraničním stážím v Německu, které škola již několik let realizuje.

Ing. Michaela Kósová


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce vydala kapela Turbo první album?

A) 1981
B) 1987
C) 1984

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na beznadějně vyprodaný festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 19. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Mirka Jílková z Libiny a Vladimír Urbanec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.