ZPRAVODAJSTVÍ

Budoucí obráběči kovů a strojní mechanici sbírali zkušenosti v zahraničí

29. listopadu 2017, 07:00, redakce, placená reklama
Budoucí obráběči kovů a strojní mechanici sbírali zkušenosti v zahraničí Nadační fond SŠŽTS Šumperk zrealizoval ve spolupráci se sdružením K.A.B.A. Slovensko zahraniční odbornou praxi na Slovensku pro šest žáků Střední školy železniční, technické a služeb, Šumperk. Po čtrnácti dnech se žáci vrátili ze „světa“ velice spokojeni a obohaceni o cenné zahraniční zkušenosti. Ověřili si, že jsou plně schopni se uplatnit i v evropských firmách.

„Čtyři žáci třetího ročníku oboru obráběč kovů si vyzkoušeli práci ve firmě Volkswagen Slovakia v Martině, která vyrábí díly pro převodovky a podvozky do aut značek Volkswagen, Audi, Škoda, Seat i Porsche a která se s víc než 800 zaměstnanci zařazuje mezi největší zaměstnavatele v turčianském regionu. Dva budoucí strojní mechanici se seznámili s prostředím společnosti Prvá martinská rezáreň (PMR), zabývající se dělením a ohýbáním hutnického materiálu,“ objasnil učitel Roman Hrivnák, který učně na odborné praxi doprovázel.

Budoucí obráběči kovů pracovali na CNC strojích přímo ve výrobě, jejich kolegové z oboru strojní mechanik  obsluhovali 3D laserové řezací centrum od firmy Mazák.
„Práce našich žáků byla vzorná, ve firmách si je chválili a mají zájem o další spolupráci s naší školou. Žáci v Martině získali cenné zkušenosti, seznámili se se způsobem organizace práce a pracovními podmínkami v zahraniční firmě, získali Europassy mobility, navíc ještě ve volném čase poznávali přírodní krásy a historické památky Slovenska - vyrazili na Chopok, do Tatralandie, prohlédli si hrad Strečno, podnikli výšlap na Martinské hole a navštívili Valčianskou dolinu,“ dodal Hrivnák.

Tato úspěšná akce se zařadí k pravidelným zahraničním stážím v Německu, které škola již několik let realizuje.

Ing. Michaela Kósová


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na nové české drama JAN PALACH, které promítá šumperské kino Oko od 21. do 29. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce se Jan Palach rozhodl přinést nejvyšší oběť jako protest proti sovětské invazi do Československa?

A) 1968
B) 1969
C) 1971

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební festival REVIVAL INVAZE, který se uskuteční v pátek 24. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Šárka Trundová ze Šumperka, Marta Pudilová z Loštic, Michal Všetíček ze Šumperka, Lada Řezníčková z Mohelnice a Libor Nekola z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk (po – pá, 14 – 17 h).