KULTURA

Buchty a loutky přivezou Psycho Reloaded: Matko, cos to provedla?!

18. září 2013, 16:04, BH
Buchty a loutky přivezou Psycho Reloaded: Matko, cos to provedla?! Šumperk - První inscenaci čtyřdílného cyklu, inspirovaného americkými kvalitními filmy (Barbarella Reloaded, Čelisti Reloaded, Moucha Reloaded) přiveze do Šumperka 27.září nezávislé alternativní divadlo Buchty a loutky. Jedná se o loutkové představení na motivy slavného hororu Alfreda Hitchcocka Psycho. Je to především poklona dobrému filmu, poklona špatnému humoru, poklona loutkové tradici. „Tolik poklon, až mrazí v zádech.“

Představení se uskuteční od 19.30 hodin v Divadle Šumperk na Hrádku. Buchty a loutky je nezávislé alternativní loutkové divadlo, hrající pro děti i dospělé. Bylo založeno v roce 1991 absolventy loutkářské katedry pražské DAMU. Od té doby má za sebou 19 titulů pro děti a 27 premiér pro dospělé a také mnoho jednorázových projektů v oblasti netradičního divadla, specifických výtvarných akcí a rovněž zkušenosti v loutkovém a animovaném filmu, např. Kuky se vrací, Antikrist a další. V roce 2010 měl premiéru film s názvem Sedmnáct, který mapuje vznik a dosavadní působení divadla.

Buchty a loutky svým neobvyklým způsobem tvorby vytvářejí unikátní divadelní poetiku. Klasické tituly i vlastní autorskou tvorbu zpracovávají s nadhledem a nezaměnitelným humorem, s osobitým důrazem na výtvarnou stránku - kombinací starých i nových loutek, hraček, rezavého železa i nejnovějších technologií. Součástí představení je vždy originální komponovaná hudba, ve většině inscenací živě interpretovaná.

V jednotlivých představeních střídavě hraje od tří do sedmi loutkoherců. V současné době divadlo Buchty a loutky pravidelně hostuje ve Studiu Švandova divadla na Smíchově v Praze, kde má i své zázemí.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na tříhodinovou taneční zábavu s populární dvojicí DUO JAMAHA, která se uskuteční v DK Šumperk v neděli 3. března. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na Duo Jamaha.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí členy Duo Jamaha?

A) bratři
B) otec a syn
C) bratranci

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února, vyhráli Alena Voráčová ze Zábřeha, Helena Janíková ze Šumperka a Zdena Galiszová z Bludova.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.