KULTURA

Buchty a loutky přivezou Psycho Reloaded: Matko, cos to provedla?!

18. září 2013, 16:04, BH
Buchty a loutky přivezou Psycho Reloaded: Matko, cos to provedla?! Šumperk - První inscenaci čtyřdílného cyklu, inspirovaného americkými kvalitními filmy (Barbarella Reloaded, Čelisti Reloaded, Moucha Reloaded) přiveze do Šumperka 27.září nezávislé alternativní divadlo Buchty a loutky. Jedná se o loutkové představení na motivy slavného hororu Alfreda Hitchcocka Psycho. Je to především poklona dobrému filmu, poklona špatnému humoru, poklona loutkové tradici. „Tolik poklon, až mrazí v zádech.“

Představení se uskuteční od 19.30 hodin v Divadle Šumperk na Hrádku. Buchty a loutky je nezávislé alternativní loutkové divadlo, hrající pro děti i dospělé. Bylo založeno v roce 1991 absolventy loutkářské katedry pražské DAMU. Od té doby má za sebou 19 titulů pro děti a 27 premiér pro dospělé a také mnoho jednorázových projektů v oblasti netradičního divadla, specifických výtvarných akcí a rovněž zkušenosti v loutkovém a animovaném filmu, např. Kuky se vrací, Antikrist a další. V roce 2010 měl premiéru film s názvem Sedmnáct, který mapuje vznik a dosavadní působení divadla.

Buchty a loutky svým neobvyklým způsobem tvorby vytvářejí unikátní divadelní poetiku. Klasické tituly i vlastní autorskou tvorbu zpracovávají s nadhledem a nezaměnitelným humorem, s osobitým důrazem na výtvarnou stránku - kombinací starých i nových loutek, hraček, rezavého železa i nejnovějších technologií. Součástí představení je vždy originální komponovaná hudba, ve většině inscenací živě interpretovaná.

V jednotlivých představeních střídavě hraje od tří do sedmi loutkoherců. V současné době divadlo Buchty a loutky pravidelně hostuje ve Studiu Švandova divadla na Smíchově v Praze, kde má i své zázemí.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).