KULTURA

Bubenický virtuos Meier přiveze do Zábřehu svoji one man show

12. února 2020, 19:00, Vladimíra Bartoňová
Bubenický virtuos Meier přiveze do Zábřehu svoji one man show Zábřeh – Svojí bubenickou show Drumming Syndrome oslovuje Miloš Meier široké publikum všech věkových kategorií. Do Zábřehu přijede s bubenickou one man show, se kterou vystupuje na prestižních hudebních a bubenických akcích po celém světě. V úterý 18. února od 19 hodin si jeho umění bude moci vychutnat i zábřežská veřejnost.

 „Role bubeníka mně byla už asi předurčena, doma jsem od malička „bubnoval“ na polštáře, hrnce a pokličky za doprovodu roztomilých písniček, které si pouštěla k vaření moje maminka, sama učitelka hudby na prvním stupni základní školy. První nástroj, na který jsem však začal hrát, nebyly kupodivu bicí, ale klavír. K opravdovým bubnům jsem se dostal až v deseti letech. Jelikož můj otec vede a diriguje dechový orchestr ZUŠ, má bubenická éra začala právě tam…,“ vzpomíná na začátek své kariéry dnešní člen metalových DYMYTRY a světoznámý hudebník, který nezřídka bubnuje i na velkých bubenických festivalech ve světě.

„S DYMYTRY odehraji téměř sto koncertů ročně. S kapelou jsme si vytvořili v České republice početnou základnu fanoušků, kterou nazýváme „Dymytry rodinou“. V roce 2017 jsme vydali EP nazvané “United We Stand“, nazpívané v angličtině… (Dymytry do té doby zpívaly výhradně v češtině - pozn. autora). V Zábřehu bude mít Miloš Meier se svojí bubenickou show Drumming Syndrome premiéru. Drumming Syndrome jsem začal svoje workshopy a show nazývat od roku 2012. Postaven je na skladbách složených přímo pro tento projekt, dále na skladbách mých kapel v instrumentálních verzích, na bubenických sólech i povídání o mé hudební kariéře, bubnech a vybavení, či hudebních zážitcích a zkušenostech,“ odtajňuje obsah koncertu bubenický virtuoz Meier.

Vrcholem koncertu je čtyřicetiminutový set, složený ze světových rockových a metalových hitů.
„Jedná se o jedinečný zážitek určený nejen pro bubeníky a hudebníky,“ zvou k účasti pořadatelé ze Zábřežské kulturní. Zároveň upozorňují, že show se z důvodu velkého zájmu veřejnosti přesune z kina Retro do kulturního domu. Termín a čas začátku vystoupení, stejně jako již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.
,,Koncert bude originálním zážitkem, který tak budeme moci nabídnout širšímu okruhu zájemců," zdůvodnil přesunutí do větších prostor produkční Vratislav Jarmar. Pořadatelé také připomínají, že nově je možné pořídit si vstupenky online na webových stránkách kulturak.info. Vstupenka v předprodeji stojí 240 korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dveře nové interaktivní výstavy v zábřežském muzeu jsou otevřeny. "Hrátky s penězi" návštěvníky seznámí s historickým vývojem platidel – od předmincovních forem přes kovové mince až po vznik papírových bankovek – a připomene i loňské výročí vzniku československé koruny. Vše je prezentováno názorně s množstvím interaktivních prvků. Můžete být s dětmi u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Kolikáté výročí vzniku československé koruny loni proběhlo?
A) 80.
B) 90.
C) 100.
Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na koncert gentlemanů v cylindrech ze 4TETU, kteří vystoupí v Zábřehu ve čtvrtek 20. února, vyhrává Hana D. z Kosova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.