SPORT

Bronzová medaile do Sobotína

20. srpna 2008, 11:57, Martina Chlandová, foto: J. Gebauer
Bronzová medaile do Sobotína Sobotín - Ve dnech 8. - 10. srpna proběhlo ve Frenštátě pod Radhoštěm Mistrovství České republiky pony. Děti zde soutěžily na koních vysokých do 148 cm v drezúře i parkuru.
Pěkného sedmého místa v drezúře dosáhl sobotínský reprezentant Miloš Chlanda na Moorkieker Harmony. Tato importovaná klisna plemene Welsh pony byla do TJ Omega zapůjčena ke sportovní testaci rodinou Mazákovou z Komňátky. Osmou pozici v drezůře obsadila Kateřina Měrková na Arance 11 z TJ SCHPK Sobotín.

Vynikající úspěch zaznamenal Miloš Chlanda v kategorii Šampionát nadějí, která je vypsaná pro nejmenší poníky a nejmladší jezdce ČR. Do soutěže se probojoval po náročné kvalifikaci s poníkem Dollom Sir Lancelot, kterému se neřekne jinak než Sivánek a je miláčkem všech místních dětí. TJ Omega má tohoto koníka pronajatého od manželů Navrátilových z Náměště na Hané.
 

Chlanda Miloš-Dollom Sir Lancelot

Náročné trati obou kol parkuru zvládli sobotínští borci nejrychleji a bez chyb, takže do finále nastupovali z první pozice. V rozeskakování dosáhli třetího nejlepšího času, a tak rozhodli o bronzu ve svůj prospěch.

Tato již třetí medaile z republikového šampionátu pro TJ Omega Sobotín svědčí o tamní kvalitní přípravě koníků a jejich mladých jezdců a je velkým příslibem pro budoucnost jezdeckého sportu v našem regionu.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.