ZPRAVODAJSTVÍ

Brigádníků je moc, Podniky proto musí losovat

28. června 2016, 08:00, Hana Písková
Šumperk - Letní brigády určené mladým lidem nabídly letos poprvé Podniky města Šumperka. Výzva se setkala s nebývalým ohlasem. Poptávka po prázdninových pracích převýšila nabídku, a tak o brigádnících rozhodne veřejné losování.

 „Na letní brigády se nám přihlásilo 48 uchazečů. Protože v letošním létě jsme schopni zaměstnat jen třicet lidí, proběhne veřejné losování za přítomnosti zájemců nebo jejich zákonných zástupců,“ informoval ředitel Podniků města Šumperka Patrik Tomáš Pavlíček. Na brigádníky čekají jednoduché práce, které přispějí k lepšímu životnímu prostředí ve městě. „Vzhledem k tomu, že jsme počítali s mladými lidmi už od šestnácti let, půjde o pomocné práce bez využití nějakých náročných technologií nebo strojů. Brigádníci budou čistit veřejné plochy, příměstský les a vykonávat drobné údržbové práce. Potkáte je v parcích nebo na Tyršově stadionu,“ upřesňuje ředitel.

Vzor v Novém Malíně


Veřejné studentské brigády dlouhodobě a úspěšně fungují i v sousedním Novém Malíně. Právě tam čerpal Šumperk inspiraci. „Zájem lidí o letní brigády náš samozřejmě těší. Že byl v tomto případě Malín naším vzorem, nebudeme zastírat,“ uvedl šumperský zastupitel Ondřej Polák, který zároveň předsedá Komisi 132, jež s nápadem na zaměstnávání studentů ve městské firmě přišla. Mladí lidé budou pro Šumperk pracovat ve třech čtrnáctidenních turnusech od 18. července do 26. srpna. Po skončení letních brigád PMŠ akci vyhodnotí a v případě úspěšnosti naplánují další ročník s nabídkou pro co nejvyšší možný počet zájemců.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 30.6.2016 11:23
Titulek: Že by konečně bylo čisté i předměstí
Autor: obcan SPK
94
Vážený pane, v N. Malíně a také v okolních obcích mají čistější a udržovanější chodníky včetně obecních pozemků.V Šumperku střed města a možná důležité aglomerace (podle toho kde bydlí zastupitelé), ale zajeďte se podívat do panelové zástavby v Temenici. Po chodnících se povaluje již seno po údržbě zeleně, potom se nelze divit zárostlé chodníky u obrubníků nemluvě o závadách při výstavbě parkovacího domu. Že konečně se zlepšila čistota i v Šumperku, ať nemusíme závidět okolním obcím. OBČAN ŠUMPERKA
Reagovat
Datum: 30.6.2016 11:25
Titulek: Re: Že by konečně bylo čisté i předměstí
Autor: obcan SPK
122
114
ŽE BY SE KONEČNĚ ZLEPŠILA ČISTOTA ŠUMPERKA?
Reagovat
Datum: 1.7.2016 15:49
Titulek: Vůbec...
Autor: Nanosekunda ®
73
...se nedivím že je o práci v PMŠ najednou takovej zájem...
On si totiž každej myslí, že si za týden odnese ¼ mega.
v igelitce:)))
Reagovat
Datum: 1.7.2016 18:17
Titulek: 1*
Autor: Kája
91
:-DDDDDDDDD
Reagovat
Datum: 13.7.2016 08:08
Titulek: ???
Autor: Jenda Benda
153
http://zpravy.aktualne.cz/finance/firmy-hledaji-brigadniky-studentum-se-nechce-pracovat-rukama/r~fb81681c443111e6b597002590604f2e/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-2
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).