ZPRAVODAJSTVÍ

Brigádníků je moc, Podniky proto musí losovat

28. června 2016, 08:00, Hana Písková
Šumperk - Letní brigády určené mladým lidem nabídly letos poprvé Podniky města Šumperka. Výzva se setkala s nebývalým ohlasem. Poptávka po prázdninových pracích převýšila nabídku, a tak o brigádnících rozhodne veřejné losování.

 „Na letní brigády se nám přihlásilo 48 uchazečů. Protože v letošním létě jsme schopni zaměstnat jen třicet lidí, proběhne veřejné losování za přítomnosti zájemců nebo jejich zákonných zástupců,“ informoval ředitel Podniků města Šumperka Patrik Tomáš Pavlíček. Na brigádníky čekají jednoduché práce, které přispějí k lepšímu životnímu prostředí ve městě. „Vzhledem k tomu, že jsme počítali s mladými lidmi už od šestnácti let, půjde o pomocné práce bez využití nějakých náročných technologií nebo strojů. Brigádníci budou čistit veřejné plochy, příměstský les a vykonávat drobné údržbové práce. Potkáte je v parcích nebo na Tyršově stadionu,“ upřesňuje ředitel.

Vzor v Novém Malíně


Veřejné studentské brigády dlouhodobě a úspěšně fungují i v sousedním Novém Malíně. Právě tam čerpal Šumperk inspiraci. „Zájem lidí o letní brigády náš samozřejmě těší. Že byl v tomto případě Malín naším vzorem, nebudeme zastírat,“ uvedl šumperský zastupitel Ondřej Polák, který zároveň předsedá Komisi 132, jež s nápadem na zaměstnávání studentů ve městské firmě přišla. Mladí lidé budou pro Šumperk pracovat ve třech čtrnáctidenních turnusech od 18. července do 26. srpna. Po skončení letních brigád PMŠ akci vyhodnotí a v případě úspěšnosti naplánují další ročník s nabídkou pro co nejvyšší možný počet zájemců.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 30.6.2016 11:23
Titulek: Že by konečně bylo čisté i předměstí
Autor: obcan SPK
81
Vážený pane, v N. Malíně a také v okolních obcích mají čistější a udržovanější chodníky včetně obecních pozemků.V Šumperku střed města a možná důležité aglomerace (podle toho kde bydlí zastupitelé), ale zajeďte se podívat do panelové zástavby v Temenici. Po chodnících se povaluje již seno po údržbě zeleně, potom se nelze divit zárostlé chodníky u obrubníků nemluvě o závadách při výstavbě parkovacího domu. Že konečně se zlepšila čistota i v Šumperku, ať nemusíme závidět okolním obcím. OBČAN ŠUMPERKA
Reagovat
Datum: 30.6.2016 11:25
Titulek: Re: Že by konečně bylo čisté i předměstí
Autor: obcan SPK
110
113
ŽE BY SE KONEČNĚ ZLEPŠILA ČISTOTA ŠUMPERKA?
Reagovat
Datum: 1.7.2016 15:49
Titulek: Vůbec...
Autor: Nanosekunda ®
72
...se nedivím že je o práci v PMŠ najednou takovej zájem...
On si totiž každej myslí, že si za týden odnese ¼ mega.
v igelitce:)))
Reagovat
Datum: 1.7.2016 18:17
Titulek: 1*
Autor: Kája
73
:-DDDDDDDDD
Reagovat
Datum: 13.7.2016 08:08
Titulek: ???
Autor: Jenda Benda
118
http://zpravy.aktualne.cz/finance/firmy-hledaji-brigadniky-studentum-se-nechce-pracovat-rukama/r~fb81681c443111e6b597002590604f2e/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-2
Reagovat

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na nový film MILADA, který kino OKO v Šumperku promítá 17. a 27. listopadu. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví film Milada?

A) o životě lékařky Emmerové
B) o životě političky Horákové
C) o životě malířky Gabrielové

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert rockové skupiny HORKÝŽE SLÍŽE, který se uskuteční ve čtvrtek 23. listopadu v DK Šumperk, vyhráli Jiří Hromada ze Šumperka, Milan Lichnovský z Mohelnice, Karolína Lukášová ze Starého Města, Jana Stuchlá ze Šumperka a Marek Štelc z Hrabišína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h.).