SPORT

Březinová na mistrovství ČR v MTBO druhá, nadále vede český pohár

14. září 2010, 00:00, téma CYKLO, rejdakce
Březinová na mistrovství ČR v MTBO druhá, nadále vede český pohár Soběšice - Druhý zářijový víkend proběhlo v Soběšicích u Brna 16. a 17. kolo českého poháru v orientační jízdě na horských kolech (MTBO). Šumperská juniorka Marie Březinová (LKT 80 Šumperk) v obou kolech potvrdila svou letošní výkonnost a oba dny se prosadila na stupně vítězů.
Sobotní závod na krátké trati byl zároveň Mistrovstvím České republiky v této disciplíně a i mezi juniorkami se strhl souboj o titul republikové šampionky. Vyšla z něj úspěšněji závodnice USK Praha Magdalena Seifertová, druhá Březinová na ni v cíli ztratila více než minutu. Po závodě šumperská závodnice přiznala, že brněnský terén je velmi technicky i orientačně náročný. Příliš se nedařilo ostatním šumperským závodníkům, na stupně vítězů se z nich již žádný neprosadil.

Nedělní závod proběhl ve zcela jiném duchu. Březinová na delší, klasické trati deklasovala zbytek startovního pole a stylem start-cíl suverénně zvítězila. Druhá Seifertová za ní zaostala o více než šest minut. Rozhodující moment závodu nastal zhruba v polovině trati, kdy ve stoupání na šestou kontrolu Březinová svou pražskou soupeřku dojela o šest minut a ve zbylé části závodu si tento náskok zkušeně pohlídala. V celkové klasifikaci českého poháru si tak upevnila dosavadní průběžné první místo.

V kategorii žen veteránek se ze šumperských závodnic prosadila ještě Dana Březinová (LKT 80 Šumperk), solidní 14. místo si připsal i Petr Sedláček (rovněž LKT 80 Šumperk) v mužské elitě. Další šumperská naděje mezi juniory, Tomáš Staněk, bohužel závod kvůli diskvalifikaci nedokončil.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).