SPORT

Březinová na mistrovství ČR v MTBO druhá, nadále vede český pohár

14. září 2010, 00:00, téma CYKLO, rejdakce
Březinová na mistrovství ČR v MTBO druhá, nadále vede český pohár Soběšice - Druhý zářijový víkend proběhlo v Soběšicích u Brna 16. a 17. kolo českého poháru v orientační jízdě na horských kolech (MTBO). Šumperská juniorka Marie Březinová (LKT 80 Šumperk) v obou kolech potvrdila svou letošní výkonnost a oba dny se prosadila na stupně vítězů.
Sobotní závod na krátké trati byl zároveň Mistrovstvím České republiky v této disciplíně a i mezi juniorkami se strhl souboj o titul republikové šampionky. Vyšla z něj úspěšněji závodnice USK Praha Magdalena Seifertová, druhá Březinová na ni v cíli ztratila více než minutu. Po závodě šumperská závodnice přiznala, že brněnský terén je velmi technicky i orientačně náročný. Příliš se nedařilo ostatním šumperským závodníkům, na stupně vítězů se z nich již žádný neprosadil.

Nedělní závod proběhl ve zcela jiném duchu. Březinová na delší, klasické trati deklasovala zbytek startovního pole a stylem start-cíl suverénně zvítězila. Druhá Seifertová za ní zaostala o více než šest minut. Rozhodující moment závodu nastal zhruba v polovině trati, kdy ve stoupání na šestou kontrolu Březinová svou pražskou soupeřku dojela o šest minut a ve zbylé části závodu si tento náskok zkušeně pohlídala. V celkové klasifikaci českého poháru si tak upevnila dosavadní průběžné první místo.

V kategorii žen veteránek se ze šumperských závodnic prosadila ještě Dana Březinová (LKT 80 Šumperk), solidní 14. místo si připsal i Petr Sedláček (rovněž LKT 80 Šumperk) v mužské elitě. Další šumperská naděje mezi juniory, Tomáš Staněk, bohužel závod kvůli diskvalifikaci nedokončil.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).