SPORT

Březinová na mistrovství ČR v MTBO druhá, nadále vede český pohár

14. září 2010, 00:00, téma CYKLO, rejdakce
Březinová na mistrovství ČR v MTBO druhá, nadále vede český pohár Soběšice - Druhý zářijový víkend proběhlo v Soběšicích u Brna 16. a 17. kolo českého poháru v orientační jízdě na horských kolech (MTBO). Šumperská juniorka Marie Březinová (LKT 80 Šumperk) v obou kolech potvrdila svou letošní výkonnost a oba dny se prosadila na stupně vítězů.
Sobotní závod na krátké trati byl zároveň Mistrovstvím České republiky v této disciplíně a i mezi juniorkami se strhl souboj o titul republikové šampionky. Vyšla z něj úspěšněji závodnice USK Praha Magdalena Seifertová, druhá Březinová na ni v cíli ztratila více než minutu. Po závodě šumperská závodnice přiznala, že brněnský terén je velmi technicky i orientačně náročný. Příliš se nedařilo ostatním šumperským závodníkům, na stupně vítězů se z nich již žádný neprosadil.

Nedělní závod proběhl ve zcela jiném duchu. Březinová na delší, klasické trati deklasovala zbytek startovního pole a stylem start-cíl suverénně zvítězila. Druhá Seifertová za ní zaostala o více než šest minut. Rozhodující moment závodu nastal zhruba v polovině trati, kdy ve stoupání na šestou kontrolu Březinová svou pražskou soupeřku dojela o šest minut a ve zbylé části závodu si tento náskok zkušeně pohlídala. V celkové klasifikaci českého poháru si tak upevnila dosavadní průběžné první místo.

V kategorii žen veteránek se ze šumperských závodnic prosadila ještě Dana Březinová (LKT 80 Šumperk), solidní 14. místo si připsal i Petr Sedláček (rovněž LKT 80 Šumperk) v mužské elitě. Další šumperská naděje mezi juniory, Tomáš Staněk, bohužel závod kvůli diskvalifikaci nedokončil.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.