Břeclav přehrála Zábřeh

28. dubna 2008, 20:24, simi
Břeclav přehrála Zábřeh Zábřeh - Ve 22. kole moravskoslezské ligy ve fotbale hráči zábřežského Sulka zavítali na půdu ambiciózní Břeclavi. I bez zraněného kapitána Pinkavy se svěřenci trenéra Jáněho snažili urvat nějaký ten bodík.
Jejich snaha ale vzala za své už v 6. minutě, kdy poprvé rozvlnil síť za zády Janků břeclavský Dvořák. A když se devět minut na to trefil Pekárek, byli hosté na ručník. Výrazná převaha domácích a individuální chyby na straně Zábřehu. To byl obrázek prvního poločasu. Trenér Jáně již po dvaceti minutách střídal, kdy chybujícího Hampla nahradil Špunda. Domácí nadále přehrávali Sulko, ale další branky se diváci nedočkali, a tak se šlo do šaten za stavu 2:0 pro Břeclav.

V druhém poločase pokračovalo trápení Zábřeha, jenž se nedokázal bez svého kapitána a ofenzivního esa Pinkavy příliš prosadit směrem dopředu. Snahu o zkorigování výsledku navíc utnuli Jaroslav Skopal, jenž musel po druhé žluté kartě pod sprchy a vzápětí břeclavský Kuba, který v 67. minutě potřetí překonal Janků v brance hostů. Domácí poté citelně ubrali na tempu své hry, čímž umožnili Zábřehu poprvé v zápase vyrovnat obraz hry. Utkání však již bylo dávno rozhodnuté a hosté se nezmohli ani na čestný úspěch. Břeclav tak porazila Sulko Zábřeh 3:0. Pro Zábřeh je to nezáviděníhodná pozice, protože Jáněho svěřence čeká již v dalším kole na prvního máje béčko olomoucké Sigmy, které aspiruje na postup do druhé ligy.