KULTURA

Bravo zahájí členové Moravské filharmonie

1. září 2014, 09:00, Ondřej Polák
Bravo zahájí členové Moravské filharmonie Zábřeh - Úvodní koncert nové sezóny hudebního cyklu Bravo Zábřeh obstará vystoupení smyčcového kvarteta Gamavilla Quartet, které je složeno z předních hudebníků Moravské filharmonie Olomouc, jednoho z nejvýznamnějších orchestrů České republiky.

Soubor v čele s ředitelem filharmonie Vladislavem Kvapilem vystoupí v kostele sv. Barbory v sobotu 6. září od 18 hodin. Kvarteto založené v roce 1998 od počátku své činnosti věnuje pozornost interpretaci klasické hudby od období renesance až po romantismus a interpretaci hudby 20. století. Soubor má za sebou řadu úspěšných vystoupení v České republice i v zahraničí včetně koncertů na významných hudebních festivalech. Natáčel pro Českou televizi a Český rozhlas, podílí se také na koncertních turné světově známých celebrit populární hudby. V roce 1999 účinkoval na koncertech v Německu a Švýcarsku se slavnou houslistkou Vanessou Mae a v roce 2005 na evropském turné hvězdy popmusic Roda Stewarta.

„Rovněž v Zábřeze soubor představí zajímavou hudební procházku napříč staletími. V programu uvede nejen úpravy jazzových a swingových skladeb, ale i Bachův chorál, Schubertovu skladbu Ave Maria nebo Mozartovu Malou noční hudbu,“ uvedl dramaturg cyklu Martin Hroch.

Nejen stálým návštěvníkům koncertů Bravo nabízí Zábřežská kulturní abonentky v podobě slevových karet na sezónu 2014/15. Cena jedné karty zůstává stejná jako v předchozích letech, tedy 90 korun. Letošní novinkou je možnost zakoupení zvýhodněné slevové karty pro dvě osoby v hodnotě 140 Kč. Držitelé abonentek mohou využívat výraznou slevu na vstupném, navíc jim budou, tak jako v minulosti, pravidelně zasílány pozvánky na jednotlivé koncerty. Slevové karty jsou k dispozici v infocentru kulturního domu v Zábřeze.

„Majitelé slevové karty zaplatí za vstup na koncert Gamavilla Quartet 90 korun, zatímco ostatní o třicet korun více. Děti do 15 let mají vstup zdarma,“ připomíná Hroch.


Foto: archiv

Kvarteto Gamavilla Quartet se proslavilo nejen na poli vážné hudby. V minulosti doprovázelo při koncertech Vanessu Mae nebo Roda Stewarta.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.