KULTURA

Bravo patří rakouské sopranistce

16. března 2015, 12:00, ok
Bravo patří rakouské sopranistce Zábřeh - Tři mezinárodně úspěšní a v zahraničí žijící umělci uvedou v Zábřeze nejslavnější klasické písně a árie. Návštěvníci dalšího koncertu z cyklu Bravo Zábřeh se mohou těšit nejen na atraktivní program, v němž zazní duety Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, G. B. Pergolesiho, Antonia Vivaldiho či Richarda Strausse, ale také na exkluzívního zahraničního hosta – známou rakouskou sopranistku Nicol Proksch.

 Koncert s podtitulem Na křídlech zpěvu představí také úspěšnou mezzosopranistku Simonu Mrázovou a nadějného klavíristu Alexandra Starého.
„Z úspěchů Nicol Proksch vyčnívá například její triumf na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech, kde v roce 2010 zvítězila v kategorii opera,“ uvedl dramaturg zábřežského cyklu klasické hudby Martin Hroch.
Sedmý koncert cyklu Bravo Zábřeh letošní sezóny se uskuteční v neděli 22. března od 17 hodin v kostele sv. Barbory. Vstupenky za příznivých 70 korun je možné zakoupit v prodejních místech Zábřežské kulturní, děti mají na akci vstup zdarma.


KDO JE NICOLA PROKSCH

Sopranistka Nicola Proksch vystudovala zpěv na univerzitě ve Vídni, nyní si doplňuje studium na Ostravské univerzitě. Často a úspěšně vystupuje v Rakousku, Německu, Švýcarsku, Slovensku a také v České republice. Na operních galakoncertech v Evropě zpívá velké koloraturní árie. Absolvovala rovněž turné po Japonsku a nedávno hostovala s Lipskou operou na hudebním festivalu v Pekingu.
Foto: archiv

Známá rakouská pěvkyně Nicol Proksch zazpívá v Zábřeze.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.3.2015 19:20
Titulek: :-)
Autor: aNONYM
120
104
Jmenuje se Nicola, máte to dobře jen v tom posledním, asi okopírovaném, odstavci.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na tříhodinovou taneční zábavu s populární dvojicí DUO JAMAHA, která se uskuteční v DK Šumperk v neděli 3. března. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na Duo Jamaha.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí členy Duo Jamaha?

A) bratři
B) otec a syn
C) bratranci

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února, vyhráli Alena Voráčová ze Zábřeha, Helena Janíková ze Šumperka a Zdena Galiszová z Bludova.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.