SPORT

BRAVO! Stačily čtyři roky a vodáci ze Šumperka produkují adepty pro reprezentaci

23. listopadu 2016, 14:30, Petr Fišer
BRAVO! Stačily čtyři roky a vodáci ze Šumperka produkují adepty pro reprezentaci Šumperk - Na podzimní vrchol sezóny se připravovali už v době prázdnin. Mimo jiné jim k ladění formy posloužilo letní soustředění v Roudnici nad Labem, kde mohli využívat umělou slalomovou dráhu. Snaha to nebyla zbytečná. Kanoisté ze Šumperka posbírali v závodech mistrovství republiky a Českého poháru celou řadu medailových výsledků.

 „Byli jsme ubytovaní přímo u vody a dalšího potřebného zázemí. Hlavní náplní byl trénink na divoké vodě a zvyšování fyzické a psychické kondice,“ vrátil se k roudnické zastávce kouč Martin Rašner. „Jinak se naši mládežníci scházejí každý den v týdnu na šumperské loděnici, kde pod vedením zkušených trenérů probíhají tréninky na vodě i příprava na suchu. Hned na jaře je čekají především závody ve sjezdu, od května se pak přidávají i slalomářská zápolení,“ nechal nahlédnout pod pokličku Rašner.
Za velké celoroční úsilí a dřinu byli odměněni kajakář Samuel Rouča a singl kanoista Daniel Urban pozvánkou šéftrenéra juniorské reprezentace, který je nominoval na závodnickou akci Olympijských nadějí. Letos ji hostila Česká republika, konkrétně už zmiňovaná Roudnice. Rouča předvedl fantastické jízdy s vyrovnanou výkonností a skončil ve věkové třídě do 14 let na výtečném třetím místě. Urbanovi připadla v kategorii C1M U16 šestá pozice. „Jsou to opravdu cenné úspěchy, které naznačují, že jsme se vydali po správné cestě. Dobré výsledky máme od nejmenších žáčků přes dorost až po veterány. Když jsme před čtyřmi lety náš oddíl znovu oživili, nikdo nepočítal, že bychom za tak krátkou dobu mohli produkovat potenciální juniorské reprezentanty,“ zaradoval se Martin Rašner.
Kanoisté nezahálí ani v zimních měsících. Od listopadu trénují v tělocvičně, posilovně a městském bazénu, kde se zdokonalují v plavání, eskymáckém obratu a orientaci pod vodou. „Rádi bychom touto cestou pozvali nové mladé zájemce o vodácký sport, aby se nebáli a přišli mezi nás. O adrenalin není nikdy nouze! Každou sobotu si můžou od osmi hodin ráno jízdu v lodi nezávazně vyzkoušet přímo v prostorách bazénu,“ lákal bývalý reprezentant z vrcholných kanoistických podniků.
Šumperský oddíl funguje pod předsednickými křídly Jaroslava Rouči. Žákům a dorostencům se věnuje trenérské seskupení ve složení Zbyněk Pulter, Luboš Prachař a Martin Rašner. Ruku k dílu neustále přikládá i nestor Stanislav Renda. „Vodáckému sportu obětuje většinu svého života a vydatně přispívá k tomu, že i v malém městě, jakým je Šumperk, se dá vychovávat talentovaná mládež,“ uznale pokyvoval hlavou Rašner, který si nesmírně váží i podpory ze strany rodičů.

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY


POSTŘELMOV – dlouhý sjezd (dorost): 3. Jakub Walter a Matěj Ruffer (Pardubice), 3. Jakub Walter, David Walter, Daniel Urban (družstva), 3. Jakub Walter (+ Pardubice). ČESKÉ BUDĚJOVICE – sprint (dorost): 3. Jakub Walter, Daniel Urban, Michal Urban (družstva). BRNO – sprint (žáci): 3. Michal Urban. Slalom: 2. Michal Urban. VESELÍ NAD MORAVOU – slalom (veteráni): 1. Martin Rašner (C1M), 2. Zbyněk Pultera (K1M).

ČESKÝ POHÁR


SJEZD: 3. Jakub Walter a Matěj Ruffer (C2M). SLALOM: 2. Michal Urban (C1M).
PODĚKOVÁNÍM SPONZORŮM: Lesy ČR a.s., Rouča Aluminium s.r.o., Credo Transport s.r.o., Město Šumperk, TJ Šumperk z.s.


Foto: Aleš Berka

Talentovaný David Walter při závodech na Lipně.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).