SPORT

Bravo! Fanoušci se v prvním jarním kole vytáhli

1. dubna 2014, 21:08, téma FOTBAL, Petr Fišer
Bravo! Fanoušci se v prvním jarním kole vytáhli Okres - Co by za to spousta fotbalových klubů z vyšších soutěží dala. Nejočekávanější utkání jarního startu okresního přeboru se těšila velkému diváckému zájmu. Přímou bitvu o první místo mezi Třeštinou a Leštinou sledovaly téměř čtyři stovky natěšených fanoušků a obdobný zájem byl i o lokální derby v Libině. Klobouk dolů!
 

TŘEŠTINA - LEŠTINA B 2:1 (1:0)

"Taková návštěva se u nás nikdy nesešla. Počet obyvatel se v den střetnutí zdvojnásobil. Jen kvůli fotbalu. Jsme za to obrovsky rádi. Někteří kluci před podobnou kulisou ještě nehráli, byl to pro ně velký zážitek. Když vykoukli před zápasem z okna kabiny, nemohli tomu uvěřit," pochvaloval si rekordní počet příznivců třeštinský předseda František Krejčí.

V 7. minutě mu důkladně zatrnulo. Leština měla na konci rychlého protiútoku a bratrské spolupráci Romana a Martina Puchrových jasnou tutovku. Jenže ji neproměnila a po půlhodině hry sama inkasovala. Ač si Jiří Müller posunul míč na svoji slabší nohu, jeho levačka vyslaná podél brankáře zaplula do sítě. Hrdina Müller se výrazně podepsal i pod druhý domácí gól. V 58. minutě prokázal patřičný důraz a střídající Tomáš Keprt úspěšnou dorážkou obstaral zbytek.

Následná hostující hra vabank přece jen nezůstala bez odezvy. Ve druhé minutě nastaveného času po nákopu za obranu a špatném třeštinském zásahu v defenzivě snižoval nejlepší hráč na trávníku - neúnavný jezdec Roman Puchr. "Ve třech přípravných prověrkách jsme pilovali jiné herní varianty, než na které jsme byli dosud zvyklí. Vyplatilo se nám to. Účel světil prostředky," pochvaloval si Krejčí. "Vyhráli jsme další domácí utkání. Naše rekordní série teď obsahuje 35 zápasů v řadě bez jediné porážky," pochlubil se přešťastný šéf Třeštiny. Její náskok na čele tabulky je už pětibodový.

"Na okresní přebor to byl vydařený fotbal. Nakonec vyhrál takticky dobře připravený a bojovněji naladěný tým, který dal do utkání větší srdíčko. Nám k lepšímu výsledku nepomohly ani tři posily z áčka. Škoda, že se neujala žádná ze tří gólovek ze začátku zápasu, mohlo to vypadat jinak," zalitoval za leštinskou stranu "tiskový mluvčí" Radek Pelcl.

TŘEŠTINA: L. Šikl - T. Krejčí, Čihulka, Unzeitig, M. Keprt - Ondrášek (80. Mucha), Koňarik (89. J. Hampl), K. Plechatý (65. Sedlář), J. Müller - Hlaváč, M. Pospíšil (53. T. Keprt).
LEŠTINA B: Janků - J. Lepka, M. Lepka, Kejík (90. Barvíř), Ženatý, Lukas (86. Žák), Sládek, M. Puchr (Klejbl), Martínek (46. P. Nimrichtr), T. Balcárek, R. Puchr.

LIBINA - OBĚDNÉ 5:1 (1:0)

Na otevírací zásah do černého se čekalo celou půlhodinu. Luděk Polončík se s míčem u nohy prodral až do výhodné střelecké pozice a s přehledem zavěsil.

Hosté dokázali vyrovnat. Jejich naděje na bodovou odezvu posílil důsledný Martin Malý. Štěstí se na něj usmálo v nepřehledném závaru.

Chleba se lámal v 58. minutě. Rozhodčí viděl nedovolené počínání ve vápně a nařídil ve prospěch Libiny pokutový kop. Exekutor David Piňos se nezmýlil a hostující partě nezbylo nic jiného, než pootevřít zadní vrátka.

Byla to voda na útočný mlýn domácího mužstva. V posledních patnácti minutách se prosadilo ještě třikrát. Na druhý gól Polončíka navázal precizní hlavičkou Ivanovič. Po něm se trefil i Jan Trefil. "Za stavu 2:1 to mohlo dopadnout jakkoliv, definitivně rozhodl třetí gól. Libina uměla trestat hostující okénka v otevřenější obraně. Větší kvalita byla tentokrát na její straně," bilancoval fotbalový expert TÝDNE a velký znalec místních poměrů Jiří Babutzký.

LIBINA: J. Hrubý - Procházka, J. Štěpán, M. Štěpán, L. Polončík, Langman, D. Piňos, Ivanovič, V. Navrátil, Skála, Trefil. Náhradníci: Pluskal, R. Piňos, Jančík, Johan.
OBĚDNÉ: Ptáček - Nosek, D. Malý, Paprskář, O. Polončík, J. Polončík, M. Kusý, Bednář, T. Kusý, M. Malý, Lašák. Náhradníci: Metlík, Šenk, T. Hrubý, Steiner, Pavlů.


Foto: Petr Fišer
Ofenzivní řada hostujícího týmu se v Libině zjevovala ve vyloženějších pozicích spíše jen ojediněle.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.