SPORT

Bratři Vejchodové si titulem vicemistrů sami na sebe upletli bič. Po loňském úspěchu chtějí zaútočit na číslo 1

25. března 2015, 16:00, Petr Fišer
Bratři Vejchodové si titulem vicemistrů sami na sebe upletli bič. Po loňském úspěchu chtějí zaútočit na číslo 1 Šumperk - Mají na co navazovat. Tomáš a Jakub Vejchodové si sami na sebe upletli bič, a to tím, že si v minulé sezóně republikového šampionátu v sidecarcrossu přivlastnili titul pro nové vicemistry. Nadcházející ročník národního seriálu je za dveřmi a od šumperského tandemu se nečeká nic jiného než další medailový úspěch.

 „Druhé místo nás potěšilo. Bylo to závodní období, které jsme mohli považovat za podařené. Snad jen v podnicích mistrovství světa to mohlo být lepší, ale všechno nejde vždycky tak, jak bychom chtěli,“ vrátili se o pár měsíců zpátky bratři z Temenice.
Pro sezónu, která odstartuje o víkendu, si nekladou žádné malé cíle. „Hodláme potrápit všechny soupeře a dostat pro příští rok startovní číslo 1. Ve světě chceme dle možností získat více bodů a poskočit v hodnocení o něco výš. Bez větších sponzorů to ale nebude snadné. Na co budeme mít finance, to pojedeme,“ konstatovali smířeně.
Do mistrovských bojů se vydají s novou, již třetí motorkou. „Už je poskládaná, ale ještě čekáme na nový motor. Vybavení jsme, dá se říct, celkem dobře. Bohužel nám chybí peníze na závody,“ posteskli si Vejchodové, kteří se v zimním období zaměřili i na fyzickou přípravu. Jistotu na trati pak získávali v Medlově a Mohelnici.
Mohelnické lomy přivítají závod domácího šampionátu jako druhé v pořadí. A to už na konci dubna. Vrcholem mistrovství světa pro české posádky bude červnová sláva v Kramolíně.

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY

29. BŘEZNA: Kaplice. 25. DUBNA: Mohelnice. 9. KVĚTNA: Březová nad Svitavou. 21. ČERVNA: Stříbro. 22. SRPNA: Jinín. 6. ZÁŘÍ: Kramolín. 26. ZÁŘÍ: Horní Újezd. 3. ŘÍJNA: Dlouhá Loučka – družstva.

MISTROVSTVÍ SVĚTA

6. DUBNA: Frauenfeld – Švýcarsko. 12. DUBNA: Castelnau de Levis – Francie. 19. DUBNA: Malpartida de Caceres – Španělsko. 17. KVĚTNA: Schopfheim – Německo. 25. KVĚTNA: Oldebroek – Nizozemí. 7. ČERVNA: Stelpe – Lotyšsko. 14. ČERVNA: Kramolín – Česko. 28. ČERVNA: Genk – Belgie. 5. ČERVENCE: Iffendic – Francie. 19. ČERVENCE: Strassbessenbach – Německo. 2. SRPNA: Kivioli – Estonsko. 9. SRPNA: Kegums – Lotyšsko. 30. SRPNA: Roggenburg – Švýcarsko. 12. ZÁŘÍ: St. Jean d´Angely – Francie. 20. ZÁŘÍ: Rudersberg – Německo.


Foto: Petr Fišer

Bratrskou dvojici ze Šumperka čeká obhajoba stříbrné pozice.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 27.3.2015 21:18
Titulek: Bez titulku
Autor: mejla
50
Je třeba obnovit Sumperský kotel nebo Rapotínskou strán.Tady nám to prostě chybí Obecní hnupové!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).