SPORT

Bratři Vejchodové si titulem vicemistrů sami na sebe upletli bič. Po loňském úspěchu chtějí zaútočit na číslo 1

25. března 2015, 16:00, Petr Fišer
Bratři Vejchodové si titulem vicemistrů sami na sebe upletli bič. Po loňském úspěchu chtějí zaútočit na číslo 1 Šumperk - Mají na co navazovat. Tomáš a Jakub Vejchodové si sami na sebe upletli bič, a to tím, že si v minulé sezóně republikového šampionátu v sidecarcrossu přivlastnili titul pro nové vicemistry. Nadcházející ročník národního seriálu je za dveřmi a od šumperského tandemu se nečeká nic jiného než další medailový úspěch.

 „Druhé místo nás potěšilo. Bylo to závodní období, které jsme mohli považovat za podařené. Snad jen v podnicích mistrovství světa to mohlo být lepší, ale všechno nejde vždycky tak, jak bychom chtěli,“ vrátili se o pár měsíců zpátky bratři z Temenice.
Pro sezónu, která odstartuje o víkendu, si nekladou žádné malé cíle. „Hodláme potrápit všechny soupeře a dostat pro příští rok startovní číslo 1. Ve světě chceme dle možností získat více bodů a poskočit v hodnocení o něco výš. Bez větších sponzorů to ale nebude snadné. Na co budeme mít finance, to pojedeme,“ konstatovali smířeně.
Do mistrovských bojů se vydají s novou, již třetí motorkou. „Už je poskládaná, ale ještě čekáme na nový motor. Vybavení jsme, dá se říct, celkem dobře. Bohužel nám chybí peníze na závody,“ posteskli si Vejchodové, kteří se v zimním období zaměřili i na fyzickou přípravu. Jistotu na trati pak získávali v Medlově a Mohelnici.
Mohelnické lomy přivítají závod domácího šampionátu jako druhé v pořadí. A to už na konci dubna. Vrcholem mistrovství světa pro české posádky bude červnová sláva v Kramolíně.

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY

29. BŘEZNA: Kaplice. 25. DUBNA: Mohelnice. 9. KVĚTNA: Březová nad Svitavou. 21. ČERVNA: Stříbro. 22. SRPNA: Jinín. 6. ZÁŘÍ: Kramolín. 26. ZÁŘÍ: Horní Újezd. 3. ŘÍJNA: Dlouhá Loučka – družstva.

MISTROVSTVÍ SVĚTA

6. DUBNA: Frauenfeld – Švýcarsko. 12. DUBNA: Castelnau de Levis – Francie. 19. DUBNA: Malpartida de Caceres – Španělsko. 17. KVĚTNA: Schopfheim – Německo. 25. KVĚTNA: Oldebroek – Nizozemí. 7. ČERVNA: Stelpe – Lotyšsko. 14. ČERVNA: Kramolín – Česko. 28. ČERVNA: Genk – Belgie. 5. ČERVENCE: Iffendic – Francie. 19. ČERVENCE: Strassbessenbach – Německo. 2. SRPNA: Kivioli – Estonsko. 9. SRPNA: Kegums – Lotyšsko. 30. SRPNA: Roggenburg – Švýcarsko. 12. ZÁŘÍ: St. Jean d´Angely – Francie. 20. ZÁŘÍ: Rudersberg – Německo.


Foto: Petr Fišer

Bratrskou dvojici ze Šumperka čeká obhajoba stříbrné pozice.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 27.3.2015 21:18
Titulek: Bez titulku
Autor: mejla
42
Je třeba obnovit Sumperský kotel nebo Rapotínskou strán.Tady nám to prostě chybí Obecní hnupové!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§
Reagovat