SPORT

Bratři Kupcovi mají letos nehoráznou smůlu

28. července 2007, 08:39, Rejdakce
Šumperk - V Humpolci se autokrosová sezóna přehoupla do své druhé mistrovské poloviny. Bratry Kupcovy však letos provází nehorázná smůla. Od prvního závodu v Maďarském Nyiarádu, kdy byl Karel Kupec doslova sestřelen z prvního místa ve finále, až po mistrovský závod v Humpolci minulou neděli.

 

Karel Kupec si již v sobotním tréninku vyjezdil pole position, kdy druhého v pořadí za sebou nechal více jak půl vteřiny, přes nedělní rozjížďky, které všechny s přehledem vyhrál, až po start finále, kdy si parádně poradil s leadrem letošního mistrovského seriálu. Vedl finálový závod s luxusním náskokem, byl jednoznačně nejrychlejší v kubatuře do 600 ccm, když mu tři kola před cílem upadlo zadní kolo a závod pro něj smutně skončil. I jeho bratru Radomírovi se ve finále nevedlo, když jej již podruhé v letošní sezóně „sestřelila“ Petra Kramářová, která na něj v rozjížďkách zjevně nestačila, a tak asi musela použít tento způsob. Mistrovská sezóna je tak téměř ztracena, ale  ve hře ještě zůstává juniorské mistrovství Evropy – EURACA CUP, kde je po jednom odjetém závodě Karel Kupec na průběžném třetím místě, když v Nové Pace opět po vynikající kvalifikaci musel ve finále pít kalich hořkosti – v posledním kole, kdy útočil na vítězství se mu zasekl kámen v pružince plynu a byl rád, že “ustál“ aspoň zelený věnec za třetí místo.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.