ZPRÁVY

Branná zahájila lyžařskou sezónu tradičně jako první

1. prosince 2015, 18:00, hap
Branná zahájila lyžařskou sezónu tradičně jako první Branná - Ski areál Branná zahájil v uplynulém víkendu lyžařskou sezónu. Během týdne se ocitly místní svahy pod třiceticentimetrovou pokrývkou umělého sněhu.

 „Lyžaři mají k dispozici zhruba šest set metrů dlouhou sjezdovku. V pátek areál otevřeme od devíti do devatenácti hodin a sjezdovka bude v provozu až do neděle,“ hlásil už v minulém týdnu provozovatel ski areálu Rostislav Procházka. Od pátku 4. prosince by měl být areál otevřen stále. Branná využívá skvělých klimatických podmínek a teplot, které jsou nižší než v okolních střediscích. „Většinou můžu začít se zasněžováním o dva dny dříve než konkurence, a to je rozhodující," uvedl Procházka.
O termínu otevření lyžařského areálu se provozovatel už tradičně sází s přáteli. Letošní výhru má už v kapse, neboť měl nejsprávnější tip. „Dříve jsme se sázeli o bednu šampaňského, ale pak se na to ženské vždy vrhly a na nás nezůstalo nic. Takže už se sázíme o slivovici," dodává Procházka s úsměvem.
Podle předpovědi meteorologů mají ale teploty v nejbližších dnech stoupat. Většina provozovatelů ski areálů i přesto doufá, že se zimní sezóna naplno rozjede nejpozději v první polovině prosince.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.