ZPRÁVY

Branná zahájila lyžařskou sezónu tradičně jako první

1. prosince 2015, 18:00, hap
Branná zahájila lyžařskou sezónu tradičně jako první Branná - Ski areál Branná zahájil v uplynulém víkendu lyžařskou sezónu. Během týdne se ocitly místní svahy pod třiceticentimetrovou pokrývkou umělého sněhu.

 „Lyžaři mají k dispozici zhruba šest set metrů dlouhou sjezdovku. V pátek areál otevřeme od devíti do devatenácti hodin a sjezdovka bude v provozu až do neděle,“ hlásil už v minulém týdnu provozovatel ski areálu Rostislav Procházka. Od pátku 4. prosince by měl být areál otevřen stále. Branná využívá skvělých klimatických podmínek a teplot, které jsou nižší než v okolních střediscích. „Většinou můžu začít se zasněžováním o dva dny dříve než konkurence, a to je rozhodující," uvedl Procházka.
O termínu otevření lyžařského areálu se provozovatel už tradičně sází s přáteli. Letošní výhru má už v kapse, neboť měl nejsprávnější tip. „Dříve jsme se sázeli o bednu šampaňského, ale pak se na to ženské vždy vrhly a na nás nezůstalo nic. Takže už se sázíme o slivovici," dodává Procházka s úsměvem.
Podle předpovědi meteorologů mají ale teploty v nejbližších dnech stoupat. Většina provozovatelů ski areálů i přesto doufá, že se zimní sezóna naplno rozjede nejpozději v první polovině prosince.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).