ZPRÁVY

Parní lokomotiva se zastaví i v Branné

14. května 2014, 20:22, BH
Parní lokomotiva se zastaví i v Branné Branná - Prezentace značky Jeseníky originální produkt spojená s ochutnávkou místních výrobků bude doprovázet zastavení parního vlaku v Branné. Ten se v sobotu 17. května vydá ze Šumperka do Jeseníku, aby slavnostně otevřel lázeňskou sezonu.
Kromě čerpání vody v muzeu železničního vodárenství v Branné se na tamním nádraží bude čepovat pivo z Minipivovaru Kolštejn. Ten uvede i nový mok nazvaný Vogtey, jako připomínku, že v objektu restaurace a pivovaru v historii sídlilo fojtství. Návštěvníky čeká i degustace v rámci festivalu Chuť Jeseníků, jehož další ročník odstartuje v nejbližších týdnech. Tu připraví šumperská kavárna PředMěstí. Příchozí se dozví také o značce Jeseníky originální produkt, která se objevuje na místních výrobcích od roku 2010 a dnes označuje i jedinečné služby a zážitky v Jeseníkách.

Pozornost v rámci prezentace upoutají milovníky turistiky a Jeseníků i novinky v malebné obci Branná. Turisté se dozví, že se v centru Branné nachází turistické informační centrum, které nabízí služby a suvenýry. Výletníci se také dozví o obnoveném parkovém okruhu, po kterém se vydávali někdejší obyvatelé městečka na skalnatém ostrohu. "Členitou a nenáročnou lesní stezku u Branné v Jeseníkách hravě zvládnou i děti či senioři. Během hodinového výletu můžete poznat vše, co k atraktivní turistické trase náleží. Lesní chodníky, skalní stěny, nádherné výhledy do okolí, pohledy do 50 metrů hlubokých roklí, přechod přes říčku Brannou, brouzdání v řece a okouzlující duchovní místo Mariánského pramene," popsal Tomáš Drápal, iniciátor obnovení trasy.

Branenské nádraží ožije od 7.30 hodin ráno. Prezentace bude probíhat do 15 hodin odpoledne, kdy se parní lokomotiva vydá zpět do Šumperka.

Více zde


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 15.5.2014 05:50
Titulek: Pěkné
Autor: Templ
117
Ale jak se vlak do Branné dostane?
Reagovat
Datum: 15.5.2014 06:19
Titulek: Re: Pěkné
Autor: Jarda
51
A jak ty ses dostal na svět?
Reagovat
Datum: 15.5.2014 11:29
Titulek: Re: Pěkné
Autor: Lucka
47
:-)
Reagovat
Datum: 15.5.2014 13:42
Titulek: Re: Pěkné
Autor: xxx
47
Reagovat
Datum: 17.5.2014 16:53
Titulek: Re: Pěkné
Autor: Jarka
58
asi po kolejích
Reagovat

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).