SPORT

Brankář Cimfl chytil příležitost za pačesy

2. října 2013, 14:00, téma HÁZENÁ, Petr Fišer
Brankář Cimfl chytil příležitost za pačesy Šumperk - Na jeho bedrech ležela velká míra zodpovědnosti. Nahradit absentující brankářskou jedničku Zbyňka Ošťádala, to nebyl zrovna jednoduchý úkol. Jiří Cimfl ale dokázal, že je na něj spolehnutí. K těsné výhře šumperských házenkářů nad nebezpečným Vsetínem přispěl velmi dobrým výkonem.

Bylo to vyrovnané od začátku až do konce. Na herním projevu nedělních aktérů bylo znát, že se z předchozích sezon velmi dobře znají. V podstatě se neměli čím překvapit. "Hrálo se bez jakýchkoliv konfliktů a zbytečných zákeřností. Snad jen oba rozhodčí do všeobecné pohody nezapadali. Je to dvojice, která to prostě neumí. Už nám pokazila i několik sranda turnajů. Kdyby se hrálo bez nich, asi by to bylo lepší," postěžoval si domácí kapitán Petr Korec.

Šumperk potvrdil solidní útočnou formu. I ve druhém mistrovském utkání se přehoupl přes hranici třiceti nastřílených gólů. V obraně to bylo o poznání horší. "Vzadu nám to trochu hapruje. Pořádně jsme do nich začali chodit, až když se utkání lámalo. Člověk pak přemýšlí, proč takhle nejsme schopni odehrát celý zápas. Nedovedu si to vysvětlit. Věřím tomu, že bychom ho zlomili daleko dřív," tvrdil přesvědčeně Korec.

V neděli před obědem to mohlo dopadnout jakkoliv. Za nerozhodného stavu 30:30 se ukázala jako rozhodující šťastná šmudla Petrtýla po nacvičeném signálu. "Díky bohu, že to tam spadlo. Vsetín měl minutu na vyrovnání, ale nic kloudného nevymyslel. Bylo to z jeho strany až příliš na náhodu," vypozoroval Petr Korec, autor šesti domácích gólů. Šumperskou ofenzivu táhl společně s Laštůvkou, Petrtýlem a Vobořilem. "Z úvodních dvou kol se od nás čekaly čtyři povinné body, ale já jsem to takhle jednoznačně neviděl. Ani od jednoho utkání jsem pořádně nevěděl, co přesně čekat. Dnes mohl vyhrát kdokoliv. Jsme rádi, že je máme, můžeme být spokojeni. Před klasickým derby s Velkou Bystřicí je to příjemné povzbuzení."

Druhá liga

ŠUMPERK - VSETÍN 31:30 (17:16)

TJ ŠUMPERK: Cimfl - Laštůvka 10, Petrtýl 7, Vobořil 7, Korec 6, P. Nimmerrichter 1, Drechsler, Mikuláš, Kučera, Bartl, Hejný.

PROGRAM ŠUMPERKA

1. KOLO - 22. září: Šumperk - Rožnov 32:29. 2. KOLO - 29. září: 10.30 Šumperk - Vsetín 31:30. 3. KOLO - 5. října: 17.30 Velká Bystřice - Šumperk. 4. KOLO - 13. října: 10.30 Šumperk - Frýdek Místek B. 5. KOLO - 20. října: 11.00 Polanka - Šumperk. 6. KOLO - 27. října: 10.30 Šumperk - Karviná. 7. KOLO - 9. listopadu: Ostrava - Šumperk. 8. KOLO - 17. listopadu: 10.30 Šumperk - Napajedla. 9. KOLO - 23. listopadu: Hranice B - Šumperk. 10. KOLO - 1. prosince: 10.30 Šumperk - Trnávka. 11. KOLO - 8. prosince: 17.00 Zubří B - Šumperk.Foto: Petr Fišer
Jiří Cimfl proti Vsetínu nezklamal.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).