SPORT

Branické ledy 2012 – 10. ročník otužileckých závodů v Praze

8. února 2012, 19:02, téma PLAVÁNÍ, rejdakce
Branické ledy 2012 – 10. ročník otužileckých závodů v Praze Praha / Zábřeh - 10. ročník Branických ledů přilákal i letos tuto sobotu 4. února 2012 asi 150 závodníků z České republiky na závodě Českého poháru v zimním plavání. Klimatické podmínky však v tomto ročníku byly mimořádně tvrdé a odradily nejednoho závodníka. Teplota vody byla 1,9 st. C a teplota vzduchu -14 st. C. K tomu lehce pofukoval vítr nad hladinou Vltavy, který doslova arktické podmínky ještě více přitvrdil. Také občasné kry, které pluly po hladině Vltavy, dávaly signál k opatrnosti při plavání a jen zdůrazňovaly, že voda je skutečně ledová.Největší pozornost byla upřena na tratě 750 m a 1000 m, kde plavala česká  zimo-plavecká špička. Samozřejmě, že také za účasti závodníků ze Zábřeha. Nejmladší hrdinka našeho Klubu Denisa Halmarová se postavila na trať 1000 m a doplava celkově na bronzové pozici z 31 startujících na této trati. Zaslouží skutečný obdiv a uznání. 

 

 
Další členové již více taktizovali, protože Český pohár 2011-12 se blíží krok za krokem ke svému závěru a bodovací systém soutěže je třeba neustále přehodnocovat s cílem dosažení bodového maxima. I proto se ostatní členové týmu Milan Štencl, Čestmír Kubalík, Svaťa Supík a Bohuš Molek postavili na trať 750 m. Bojovali v arktické vodě statečně a výsledkem bylo 2. místo Milana Štencla a 9. místo Bohuše Molka z 33 startujících. To, že se 2 nováčci týmu - Čestmír Kubalík a Svaťa Supík - umístili ve 3. desítce startujících, je doslova jejich životním úspěchem, protože v takovýchto podmínkách je každý vstup do vody s cílem plavat a závodit výhrou pro každého.
 

I nejstarší účastníci celého Poháru zimních závodů se shodli na tom, že v takto krutých klimatických podmínkách se v dlouhé historii zpět žádný závod nekonal. Proto zaslouží celý peleton českých plavců velké uznání. Ti zábřežští jen podtrhli a zdůraznili svoje kvality v celorepublikovém srovnání, byť patří k nejmenším oddílům v ČR. Další upevnění 3. pozice v soutěži týmů nám dává naději a sílu, že tuto bronzovou pozici udržíme až do konce letošního ročníku.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

CD FLEKSIBLE ZADARMO


Hrajte s REJEM o debutové album skupiny FLEKSIBLE, které muzikanti pokřtí tento týden ve středu před šumperským divadlem. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jméno šťastlivce, který získá podepsané CD zadarmo.

Soutěžní otázka:

Podle čeho vznikl název kapely Fleksible?

A) podle hudebního stylu ze 70. let
B) podle příjmení zpěváka Radka Fleka
C) podle slavné písně Deep Purple

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na YOUSHOW s DenisemTV, Pjayem a Naty, která se uskuteční v KD Zábřeh v sobotu 16. prosince, vyhráli Filip Drozd ze Šumperka, Vendula Chlupová z Libiny, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Vevoda z Chromče.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).