Pohár horských kol na Bozeňově

7. června 2011, 21:40, rejdakce, foto: Jan Keprt
Pohár horských kol na Bozeňově Bozeňov - Šumperský pohár zavítal v rámci poháru horských kol na Bozeňov, kde se konal 3. ročník Bozeňovského cyklomaratonu. Pořádajícím bylo Centrum volného času Bozeňov.

Bohužel se již pomalu stává pravidlem, že i přes online přihlašování pořadatel mírně nezvládá presentaci, tak se start hlavní kategorie postupně odkládal až o ¾ hodiny.

Mezi tím se na tratě vydaly dětské kategorie. Děti do 10 let na dvoukilometrový okruh kolem přehrady, kde vyhrál s mírným náskokem ŠVORČÍK Václav, ale o 2. – 4. místo se vedl urputný boj až na cílovou pásku. Mladší a starší žáci na 15km okruh, kde s přehledem vyhrál Kupčík David před druhou Pláničkovou Evou, která to s bravurou nandala i ostříleným závodníkům.

Prestižní kategorie žen, juniorů a mužů se postavily na start společně, celkem 77 závodníků, kdy ženy a junioři jeli jeden okruh v délce 30 km a muži A,B,C,D si ještě jeden zkrácený okruh přidali, takže jejich dávka byla 55 km.

Na rozdíl od presentace bylo zajištění trati na jedničku, tak se závodníci mohli plně soustředit na nástrahy tratě, které čekaly povětšinou v kamenitých sjezdech. V jednom z těchto sjezdů přišel k defektu adept na vítězství Laďa Krejčí, který najel na kámen tak nešťastně, že prorazil duši a vyhnul ráfek. Následné pokusy o opravu jej tak pasovaly do role statisty.

Další defekt připravil Honzu Směšného o celkové prvenství. Naštěstí to nebylo daleko do cíle, kam doběhl po vlastní ose, čímž uhájil aspoň 1. místo ve své kategorii.

Další defekt, který potkal vedoucího závodníka, měla Maruška Valouchová, naštěstí jej s pomocí jednoho ze závodníků odstranila, a tak si mohla dojet pro vítězství v kategorii ženy B.

NA FLÁM FEST ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na FLÁM FEST, který se uskuteční na zábřežském bazénu v sobotu 9. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na festival zadarmo.

Kolikátý ročník Flám festu se letos uskuteční?

A) druhý
B) čtvrtý
C) šestý

Vstupenku na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna, vyhráli Petra Jelínková z Nového Malína, Adéla Borseníková ze Sobotína a Daniel Poštulka ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.