ZPRÁVY

Bozeňov přivítá otužilce, profíky i amatéry

4. března 2014, 06:27, Hana Písková
Bozeňov přivítá otužilce, profíky i amatéry Zábřeh, Dolní Bušínov - Zábřežský oddíl zimních plavců patří k nejmenším v ČR. Díky neuvěřitelným výsledkům, nad kterými kroutí hlavou plavci z Brna i Prahy, však bude poprvé pořádat závod Českého poháru v zimním plavání na dolní přehradě v Dolním Bušínově. Otužilci se na start postaví už 8. března.

„O šanci uspořádat závod Českého poháru v zimním plavání jsme usilovali dva roky. Vzhledem k výsledkům, které máme, jsme tu možnost dostali a pokud se nám akce podaří, stane se už pravidelným závodem Českého poháru v zimním plavání,“ uvedl Bohumil Molek z Plaveckého oddílu Zábřeh. Už minulý víkend s kolegy rozbíjel na hladině dolní přehrady na Bozeňově ledy a vytyčoval soutěžní tratě. Plavat se bude na tratích 250, 500 a 750 metrů. Závod vypukne v sobotu 8. března ve 12.30 hodin u dolní přehrady, od 10 do 11.30 hodin bude probíhat registrace závodníků i veřejnosti v budově školicího centra. „Premiérový ročník soutěže jsme nazvali Polar cup. Návštěvníci se mohou těšit na 150 až 170 zimních plavců z České republiky, Slovenska, Polska a Velké Británie. Na startu se objeví několik přemožitelů kanálu La Manche a borci, kteří dokázali uplavat takzvanou Ledovou míli,“ láká na akci Molek.

Šance pro každého

Na své si přijdou i otužilci z řad veřejnosti. Pro ně bude připraven otevřený závod na 100 metrů. „Čekáme, že teplota vody se bude pohybovat kolem 2°C. Díky Centru volného času Bozeňov můžeme závodníkům, rozhodčím i veřejnosti nabídnout příjemné zázemí,“ doplnil Molek. V posledním období se zábřežští zimní plavci mohou pochlubit velkým úspěchem na Brněnském kilometru, odkud si Milan Štencl přivezl titul Mistr ČR a Roman Křupka bronzovou medaili.


Foto: archiv Plaveckého kubu Zábřeh
Zimní plavci ze Zábřeha snad budou slavit i na domácí půdě.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).