ZPRÁVY

Bozeňov přivítá otužilce, profíky i amatéry

4. března 2014, 06:27, Hana Písková
Bozeňov přivítá otužilce, profíky i amatéry Zábřeh, Dolní Bušínov - Zábřežský oddíl zimních plavců patří k nejmenším v ČR. Díky neuvěřitelným výsledkům, nad kterými kroutí hlavou plavci z Brna i Prahy, však bude poprvé pořádat závod Českého poháru v zimním plavání na dolní přehradě v Dolním Bušínově. Otužilci se na start postaví už 8. března.

„O šanci uspořádat závod Českého poháru v zimním plavání jsme usilovali dva roky. Vzhledem k výsledkům, které máme, jsme tu možnost dostali a pokud se nám akce podaří, stane se už pravidelným závodem Českého poháru v zimním plavání,“ uvedl Bohumil Molek z Plaveckého oddílu Zábřeh. Už minulý víkend s kolegy rozbíjel na hladině dolní přehrady na Bozeňově ledy a vytyčoval soutěžní tratě. Plavat se bude na tratích 250, 500 a 750 metrů. Závod vypukne v sobotu 8. března ve 12.30 hodin u dolní přehrady, od 10 do 11.30 hodin bude probíhat registrace závodníků i veřejnosti v budově školicího centra. „Premiérový ročník soutěže jsme nazvali Polar cup. Návštěvníci se mohou těšit na 150 až 170 zimních plavců z České republiky, Slovenska, Polska a Velké Británie. Na startu se objeví několik přemožitelů kanálu La Manche a borci, kteří dokázali uplavat takzvanou Ledovou míli,“ láká na akci Molek.

Šance pro každého

Na své si přijdou i otužilci z řad veřejnosti. Pro ně bude připraven otevřený závod na 100 metrů. „Čekáme, že teplota vody se bude pohybovat kolem 2°C. Díky Centru volného času Bozeňov můžeme závodníkům, rozhodčím i veřejnosti nabídnout příjemné zázemí,“ doplnil Molek. V posledním období se zábřežští zimní plavci mohou pochlubit velkým úspěchem na Brněnském kilometru, odkud si Milan Štencl přivezl titul Mistr ČR a Roman Křupka bronzovou medaili.


Foto: archiv Plaveckého kubu Zábřeh
Zimní plavci ze Zábřeha snad budou slavit i na domácí půdě.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.