ZPRÁVY

Bozeňov přivítá otužilce, profíky i amatéry

4. března 2014, 06:27, Hana Písková
Bozeňov přivítá otužilce, profíky i amatéry Zábřeh, Dolní Bušínov - Zábřežský oddíl zimních plavců patří k nejmenším v ČR. Díky neuvěřitelným výsledkům, nad kterými kroutí hlavou plavci z Brna i Prahy, však bude poprvé pořádat závod Českého poháru v zimním plavání na dolní přehradě v Dolním Bušínově. Otužilci se na start postaví už 8. března.

„O šanci uspořádat závod Českého poháru v zimním plavání jsme usilovali dva roky. Vzhledem k výsledkům, které máme, jsme tu možnost dostali a pokud se nám akce podaří, stane se už pravidelným závodem Českého poháru v zimním plavání,“ uvedl Bohumil Molek z Plaveckého oddílu Zábřeh. Už minulý víkend s kolegy rozbíjel na hladině dolní přehrady na Bozeňově ledy a vytyčoval soutěžní tratě. Plavat se bude na tratích 250, 500 a 750 metrů. Závod vypukne v sobotu 8. března ve 12.30 hodin u dolní přehrady, od 10 do 11.30 hodin bude probíhat registrace závodníků i veřejnosti v budově školicího centra. „Premiérový ročník soutěže jsme nazvali Polar cup. Návštěvníci se mohou těšit na 150 až 170 zimních plavců z České republiky, Slovenska, Polska a Velké Británie. Na startu se objeví několik přemožitelů kanálu La Manche a borci, kteří dokázali uplavat takzvanou Ledovou míli,“ láká na akci Molek.

Šance pro každého

Na své si přijdou i otužilci z řad veřejnosti. Pro ně bude připraven otevřený závod na 100 metrů. „Čekáme, že teplota vody se bude pohybovat kolem 2°C. Díky Centru volného času Bozeňov můžeme závodníkům, rozhodčím i veřejnosti nabídnout příjemné zázemí,“ doplnil Molek. V posledním období se zábřežští zimní plavci mohou pochlubit velkým úspěchem na Brněnském kilometru, odkud si Milan Štencl přivezl titul Mistr ČR a Roman Křupka bronzovou medaili.


Foto: archiv Plaveckého kubu Zábřeh
Zimní plavci ze Zábřeha snad budou slavit i na domácí půdě.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).