ZPRÁVY

Bouzov i Losiny čeká vrchol sezóny

19. srpna 2014, 07:03, hap
Bouzov i Losiny čeká vrchol sezóny Bouzov, Velké Losiny - Přestože byla letní zámecká a hradní sezóna v našem kraji programově nabitá, kasteláni a spolupořadatelé nejrůznějších zábavních akcí nepolevují ani na konci prázdnin. Atraktivní lákadla nabízejí především Velké Losiny a Bouzov.

 Hrad Bouzov přiláká o následujícím víkendu romantiky a příznivce balónového létání. Oblíbená akce Balóny nad hradem odstartuje v pátek 22. srpna, přičemž posádky horkovzdušných balónů se zde sjíždějí už o den dříve. „Je to akce, na kterou se těšíme vždy několik měsíců dopředu a nevadí nám ranní vstávání ani ponocování. Sledovat tu balónovou nádheru s kulisou hradu a lesů v pozadí, je pro mě vždycky zážitek,“ říká Martin Nosek, rodák z Podolí u Bouzova, který se akce účastní s železnou pravidelností. Ranní starty budou probíhat od pátku do neděle podle meteorologických podmínek u místního parkoviště nebo Panských rybníků vždy mezi čtvrt až půl sedmou. V pátek a sobotu se pak ti, kteří zápasí s ranním vstáváním, mohou těšit na hromadné vzlety balónů od půl sedmé večer. Velkým sobotním lákadlem je také večerní svícení balónů a ohňostroj od jednadvacáté hodiny. Celá akce má bohatý doprovodný program, který zaměstná děti a nabídne koncerty i ukázky leteckého modelářství. Hrad Bouzov navíc v sobotu prodlužuje otevírací dobu.

Ani touto akcí však bohatá letní hradní sezóna nekončí, o týden později bude Bouzov místem zahajovacího koncertu Mohelnického dostavníku a v hradním parku proběhne také další štace obřího festivalu Moravské hrady.

Zámek Velké Losiny láká v těchto dnech příznivce divadla. Už v neděli se sem sjeli účastníci divadelního workshopu Komedie dell´arte, který pořádá agentura herce Alexeje Pyška. V posledním srpnovém týdnu pak zámek patří Losinskému kulturnímu létu, které nabídne exkluzivní představení Divadla na Vinohradech a Divadla v Celetné.


Foto: red

Hradní vzduchoplavci se při příznivém větru mohou proletět i nad Šumperskem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).