ZPRÁVY

Bouzov i Losiny čeká vrchol sezóny

19. srpna 2014, 07:03, hap
Bouzov i Losiny čeká vrchol sezóny Bouzov, Velké Losiny - Přestože byla letní zámecká a hradní sezóna v našem kraji programově nabitá, kasteláni a spolupořadatelé nejrůznějších zábavních akcí nepolevují ani na konci prázdnin. Atraktivní lákadla nabízejí především Velké Losiny a Bouzov.

 Hrad Bouzov přiláká o následujícím víkendu romantiky a příznivce balónového létání. Oblíbená akce Balóny nad hradem odstartuje v pátek 22. srpna, přičemž posádky horkovzdušných balónů se zde sjíždějí už o den dříve. „Je to akce, na kterou se těšíme vždy několik měsíců dopředu a nevadí nám ranní vstávání ani ponocování. Sledovat tu balónovou nádheru s kulisou hradu a lesů v pozadí, je pro mě vždycky zážitek,“ říká Martin Nosek, rodák z Podolí u Bouzova, který se akce účastní s železnou pravidelností. Ranní starty budou probíhat od pátku do neděle podle meteorologických podmínek u místního parkoviště nebo Panských rybníků vždy mezi čtvrt až půl sedmou. V pátek a sobotu se pak ti, kteří zápasí s ranním vstáváním, mohou těšit na hromadné vzlety balónů od půl sedmé večer. Velkým sobotním lákadlem je také večerní svícení balónů a ohňostroj od jednadvacáté hodiny. Celá akce má bohatý doprovodný program, který zaměstná děti a nabídne koncerty i ukázky leteckého modelářství. Hrad Bouzov navíc v sobotu prodlužuje otevírací dobu.

Ani touto akcí však bohatá letní hradní sezóna nekončí, o týden později bude Bouzov místem zahajovacího koncertu Mohelnického dostavníku a v hradním parku proběhne také další štace obřího festivalu Moravské hrady.

Zámek Velké Losiny láká v těchto dnech příznivce divadla. Už v neděli se sem sjeli účastníci divadelního workshopu Komedie dell´arte, který pořádá agentura herce Alexeje Pyška. V posledním srpnovém týdnu pak zámek patří Losinskému kulturnímu létu, které nabídne exkluzivní představení Divadla na Vinohradech a Divadla v Celetné.


Foto: red

Hradní vzduchoplavci se při příznivém větru mohou proletět i nad Šumperskem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.