ZPRAVODAJSTVÍ

Bouřka vyvracela stromy a trhala střechy

8. srpna 2017, 11:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Na bouřku, která se okresem přehnala minulý čtvrtek, lidé hned tak nezapomenou. Nebezpečný meteorologický jev sice tentokrát neprovázely mohutné blesky, extrémně silný nárazový vítr byl ale o to nebezpečnější. Podle očitých svědků byl vichr natolik prudký, že převracel popelnice a na polích rozpohyboval těžké balíky slámy.

 Během necelých dvou hodin vyjížděli hasiči v kraji k padesáti událostem, většina z nich se odehrála na Olomoucku nebo právě v šumperském okrese. „Přecházející bouřky doprovázel silný vítr, následkem toho došlo k pádu několika desítek stromů na komunikace či dráty elektrického vedení,“ informoval mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Několik stromů se poroučelo k zemi poblíž Libiny, v Líšnici strhl vítr plechovou střechu, kvůli uvolněné krytině musely hasičské jednotky vyjíždět také do Mohelnice.

Problémy v celém kraji

S následky extrémního počastí se lidé potýkali po celém kraji. V Troubelicích nedaleko Klopiny na Úsovsku dokonce pozorovali kulový blesk. „Byla to malá ohnivá koule s ocasem, která proletěla mezi naším domem a barákem sousedů,“ svěřil se s neobvyklým zážitkem Zdeněk Z. Čtvrteční bouřka si bohužel vyžádala zranění nejméně dvou osob, které zasáhly padající větve stromů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).