ZPRAVODAJSTVÍ

Bouřka vyvracela stromy a trhala střechy

8. srpna 2017, 11:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Na bouřku, která se okresem přehnala minulý čtvrtek, lidé hned tak nezapomenou. Nebezpečný meteorologický jev sice tentokrát neprovázely mohutné blesky, extrémně silný nárazový vítr byl ale o to nebezpečnější. Podle očitých svědků byl vichr natolik prudký, že převracel popelnice a na polích rozpohyboval těžké balíky slámy.

 Během necelých dvou hodin vyjížděli hasiči v kraji k padesáti událostem, většina z nich se odehrála na Olomoucku nebo právě v šumperském okrese. „Přecházející bouřky doprovázel silný vítr, následkem toho došlo k pádu několika desítek stromů na komunikace či dráty elektrického vedení,“ informoval mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Několik stromů se poroučelo k zemi poblíž Libiny, v Líšnici strhl vítr plechovou střechu, kvůli uvolněné krytině musely hasičské jednotky vyjíždět také do Mohelnice.

Problémy v celém kraji

S následky extrémního počastí se lidé potýkali po celém kraji. V Troubelicích nedaleko Klopiny na Úsovsku dokonce pozorovali kulový blesk. „Byla to malá ohnivá koule s ocasem, která proletěla mezi naším domem a barákem sousedů,“ svěřil se s neobvyklým zážitkem Zdeněk Z. Čtvrteční bouřka si bohužel vyžádala zranění nejméně dvou osob, které zasáhly padající větve stromů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.