ZPRAVODAJSTVÍ

Bouřka vyvracela stromy a trhala střechy

8. srpna 2017, 11:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Na bouřku, která se okresem přehnala minulý čtvrtek, lidé hned tak nezapomenou. Nebezpečný meteorologický jev sice tentokrát neprovázely mohutné blesky, extrémně silný nárazový vítr byl ale o to nebezpečnější. Podle očitých svědků byl vichr natolik prudký, že převracel popelnice a na polích rozpohyboval těžké balíky slámy.

 Během necelých dvou hodin vyjížděli hasiči v kraji k padesáti událostem, většina z nich se odehrála na Olomoucku nebo právě v šumperském okrese. „Přecházející bouřky doprovázel silný vítr, následkem toho došlo k pádu několika desítek stromů na komunikace či dráty elektrického vedení,“ informoval mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Několik stromů se poroučelo k zemi poblíž Libiny, v Líšnici strhl vítr plechovou střechu, kvůli uvolněné krytině musely hasičské jednotky vyjíždět také do Mohelnice.

Problémy v celém kraji

S následky extrémního počastí se lidé potýkali po celém kraji. V Troubelicích nedaleko Klopiny na Úsovsku dokonce pozorovali kulový blesk. „Byla to malá ohnivá koule s ocasem, která proletěla mezi naším domem a barákem sousedů,“ svěřil se s neobvyklým zážitkem Zdeněk Z. Čtvrteční bouřka si bohužel vyžádala zranění nejméně dvou osob, které zasáhly padající větve stromů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.