ZPRAVODAJSTVÍ

Bouřka vyvracela stromy a trhala střechy

8. srpna 2017, 11:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Na bouřku, která se okresem přehnala minulý čtvrtek, lidé hned tak nezapomenou. Nebezpečný meteorologický jev sice tentokrát neprovázely mohutné blesky, extrémně silný nárazový vítr byl ale o to nebezpečnější. Podle očitých svědků byl vichr natolik prudký, že převracel popelnice a na polích rozpohyboval těžké balíky slámy.

 Během necelých dvou hodin vyjížděli hasiči v kraji k padesáti událostem, většina z nich se odehrála na Olomoucku nebo právě v šumperském okrese. „Přecházející bouřky doprovázel silný vítr, následkem toho došlo k pádu několika desítek stromů na komunikace či dráty elektrického vedení,“ informoval mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Několik stromů se poroučelo k zemi poblíž Libiny, v Líšnici strhl vítr plechovou střechu, kvůli uvolněné krytině musely hasičské jednotky vyjíždět také do Mohelnice.

Problémy v celém kraji

S následky extrémního počastí se lidé potýkali po celém kraji. V Troubelicích nedaleko Klopiny na Úsovsku dokonce pozorovali kulový blesk. „Byla to malá ohnivá koule s ocasem, která proletěla mezi naším domem a barákem sousedů,“ svěřil se s neobvyklým zážitkem Zdeněk Z. Čtvrteční bouřka si bohužel vyžádala zranění nejméně dvou osob, které zasáhly padající větve stromů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).