ZPRÁVY

Bouřka opět přidělala starosti hasičům

5. srpna 2013, 06:50, téma ŠUMPERK, mošo
Okres – Nejvíce událostí, související se včerejší „švýcarskou“ bouřkou, řešili hasiči Olomouckého kraje na Šumpersku a na Prostějovsku. Postupně vyjeli celkem ke třem desítkám případů, nejčastěji ke spadeným stromům, větvím a shozeným telegrafickým drátům. Ve dvou případech se naštěstí jednalo o planý poplach.
Zhruba po devatenácté hodině se přes Olomoucký kraj přehnaly první vydatné srážky a silný vítr. V důsledku toho popadaly některé stromy, došlo ke zkratům elektroinstalací, zahoření trávy či přerušení dodávky proudu a k dalším událostem. Linka tísňového volání více než tři hodiny nepřetržitě přijímala nové žádosti o pomoc.

V drtivé většině všech případů se jednalo o spadené stromy a dráty elektrického vedení na komunikace. Hasiči prováděli odstranění stromů pomocí motorových pil, ve spolupráci s pohotovostní službou energetiků řešili kolize elektrorozvodných sítí. V několika případech došlo po zkratech k zahoření menší rozlohy trávy v jejich okolí. V Zábřeze vyjížděla profesionální jednotka do jedné z ulic k utržené plechové střešní krytině. Hasiči střechu zajistili proti případnému vyplavení provizorní plachtou.

V průběhu večera vyjely jednotky dvakrát také k planým poplachům. „V těchto případech můžeme říct naštěstí. Pokud by se totiž hlášení potvrdila, jednalo by se v obou případech o větší požáry v budovách,“ uvedl tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.