SPORT

Borci ze Šumperka zvítězili ve Vídni na Austria Skate Marathón

23. dubna 2008, 09:01, -mar- a Inline tým SOKOL Šumperk
Borci ze Šumperka zvítězili ve Vídni na Austria Skate Marathón Vídeň/Šumperk - V neděli 20. dubna se konal mezinárodní Austria Skate Marathón ve Vídni, za účasti závodníků z Inline týmu Sokol Šumperk. Počasí se rakouským pořadatelům povedlo připravit dokonale asi jako jedna z mála věcí. Nebe bez mráčku, trasa vedoucí zábavním parkem Prater a něco málo přes tři sta dospělých účastníků závodu naznačovalo, že půjde o velice krásný sportovní zážitek, jak tomu také bylo.


Pořadatelé vypsali tři délky tratí 10,5 km, 21 km takzvaný půl maratón a konečně maratónskou trasu, která měří 42 kilometrů v každé z těchto tratí byly vypsány kategorie věkové a dále kategorie speed a fitness (rozdělení podle typu bruslí). Povrch, na kterém se závod jel, připomínal místy struhadlo a jen na několika málo místech měl dobrou kvalitu, která je adekvátní takovému velkému mezinárodnímu závodu.

Na deseti kilometrové trati šumperský Sokol bohužel neměl zastoupení, ale na dalších tratích již o sobě dávali naši borci hodně vědět. Na půl maratónu hájil naše barvy Jan Choma, který pro zdolání závodu musel odkroužit dva okruhy, nakonec vybojoval 4. místo celkově a ve své věkové kategorii obsadil 2. místo.

 

Na trať fitness maratónu se postavili tři naši borci.

 

Roman Fišnar je našim nejúspěšnějším závodníkem v tomto závodě, který dokončil v čase 1:17:10 i přes pád v posledním okruhu, kdy musel dojíždět ztrátu, získal v cílovém sprintu 1. místo celkově i 1. místo v kategorii M-AK1.

Milan Jeřábek, ostřílený závodník kategorie M-Oldies, absolvoval čtyři okruhy ve výborném čase 1:24:35 a umístil se po obdivuhodném závěrečném úniku na 2.místě celkově a 1. v kategorii. Po závodě řekl: “Jsme opravdu šťastni, že jsme dosáhli takového výsledku a mohli tak úspěšně reprezentovat Olomoucký kraj, město Šumperk a náš oddíl Sokol Šumperk."

Svatopluk Sladký byl dalším z našich závodníků, který potvrdil dobrou formu svým výkonem 1:27:54, který mu vynesl 4. místo celkově a  2. místo v kategorii M-AK2.

 

Celkovým vítězem Austria Skate Marathónu se stal Francouz Grandgirard Mathieu oblékající barvy rakouského týmu Rollerblade IBU speed v čase 1:12:56. Tento vynikající závodník je stálým účastníkem světových pohárů.

FOTOGALERIE INLINEISTÉ VE VÍDNI VÍTĚZILI NA CELÉ ČÁŘE
 
 
 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 24.4.2008 17:31
Titulek: taky to chci zkusit
Autor: Petra P.
17
Je to super, jen tak dál. Taky bych se přidala, co je k tomu potřeba? Abych se dostala k vám do týmu? Berete vůbec i ženské. Zatím jezdím jen rekreačně, ale proč to nezkusit. Napište prosím někdo ze Sokola co a jak. Díky Petra.
Reagovat
Datum: 25.4.2008 12:12
Titulek: Re: taky to chci zkusit
Autor: Svaťa S
41
Petro,
díky za tvou reakci. Bruslení je náš koníček, takže pokud se chceš přidat, tak se koukni na neoficiální stránky našeho týmu viz.: www.Fossa.cz - v postranním odkaze DŮLEŽITÉ ODKAZY jsou členové i něco málo info o našich výsledcích. Kontakt je zde také.
s pozdravem,
Svaťa Sladký
Reagovat
Datum: 27.4.2008 20:40
Titulek: Re: taky to chci zkusit
Autor: františek Porteš
164
Petruško,to není problém,nevím ale odkud jsi,tak se přihlas a podíváme se na to . vedoucí oddílu IN-Line Sokol Šumperk
p.s. samozřejmě že máme i ženy
Reagovat

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.