Borci ze Šumperka zvítězili ve Vídni na Austria Skate Marathón

23. dubna 2008, 09:01, -mar- a Inline tým SOKOL Šumperk
Borci ze Šumperka zvítězili ve Vídni na Austria Skate Marathón Vídeň/Šumperk - V neděli 20. dubna se konal mezinárodní Austria Skate Marathón ve Vídni, za účasti závodníků z Inline týmu Sokol Šumperk. Počasí se rakouským pořadatelům povedlo připravit dokonale asi jako jedna z mála věcí. Nebe bez mráčku, trasa vedoucí zábavním parkem Prater a něco málo přes tři sta dospělých účastníků závodu naznačovalo, že půjde o velice krásný sportovní zážitek, jak tomu také bylo.

Pořadatelé vypsali tři délky tratí 10,5 km, 21 km takzvaný půl maratón a konečně maratónskou trasu, která měří 42 kilometrů v každé z těchto tratí byly vypsány kategorie věkové a dále kategorie speed a fitness (rozdělení podle typu bruslí). Povrch, na kterém se závod jel, připomínal místy struhadlo a jen na několika málo místech měl dobrou kvalitu, která je adekvátní takovému velkému mezinárodnímu závodu.

Na deseti kilometrové trati šumperský Sokol bohužel neměl zastoupení, ale na dalších tratích již o sobě dávali naši borci hodně vědět. Na půl maratónu hájil naše barvy Jan Choma, který pro zdolání závodu musel odkroužit dva okruhy, nakonec vybojoval 4. místo celkově a ve své věkové kategorii obsadil 2. místo.

Na trať fitness maratónu se postavili tři naši borci.

Roman Fišnar je našim nejúspěšnějším závodníkem v tomto závodě, který dokončil v čase 1:17:10 i přes pád v posledním okruhu, kdy musel dojíždět ztrátu, získal v cílovém sprintu 1. místo celkově i 1. místo v kategorii M-AK1.

Milan Jeřábek, ostřílený závodník kategorie M-Oldies, absolvoval čtyři okruhy ve výborném čase 1:24:35 a umístil se po obdivuhodném závěrečném úniku na 2.místě celkově a 1. v kategorii. Po závodě řekl: “Jsme opravdu šťastni, že jsme dosáhli takového výsledku a mohli tak úspěšně reprezentovat Olomoucký kraj, město Šumperk a náš oddíl Sokol Šumperk."

Svatopluk Sladký byl dalším z našich závodníků, který potvrdil dobrou formu svým výkonem 1:27:54, který mu vynesl 4. místo celkově a  2. místo v kategorii M-AK2.

Celkovým vítězem Austria Skate Marathónu se stal Francouz Grandgirard Mathieu oblékající barvy rakouského týmu Rollerblade IBU speed v čase 1:12:56. Tento vynikající závodník je stálým účastníkem světových pohárů.