Borci ze Šumperka zvítězili ve Vídni na Austria Skate Marathón

23. dubna 2008, 09:01, -mar- a Inline tým SOKOL Šumperk
Borci ze Šumperka zvítězili ve Vídni na Austria Skate Marathón Vídeň/Šumperk - V neděli 20. dubna se konal mezinárodní Austria Skate Marathón ve Vídni, za účasti závodníků z Inline týmu Sokol Šumperk. Počasí se rakouským pořadatelům povedlo připravit dokonale asi jako jedna z mála věcí. Nebe bez mráčku, trasa vedoucí zábavním parkem Prater a něco málo přes tři sta dospělých účastníků závodu naznačovalo, že půjde o velice krásný sportovní zážitek, jak tomu také bylo.

Pořadatelé vypsali tři délky tratí 10,5 km, 21 km takzvaný půl maratón a konečně maratónskou trasu, která měří 42 kilometrů v každé z těchto tratí byly vypsány kategorie věkové a dále kategorie speed a fitness (rozdělení podle typu bruslí). Povrch, na kterém se závod jel, připomínal místy struhadlo a jen na několika málo místech měl dobrou kvalitu, která je adekvátní takovému velkému mezinárodnímu závodu.

Na deseti kilometrové trati šumperský Sokol bohužel neměl zastoupení, ale na dalších tratích již o sobě dávali naši borci hodně vědět. Na půl maratónu hájil naše barvy Jan Choma, který pro zdolání závodu musel odkroužit dva okruhy, nakonec vybojoval 4. místo celkově a ve své věkové kategorii obsadil 2. místo.

Na trať fitness maratónu se postavili tři naši borci.

Roman Fišnar je našim nejúspěšnějším závodníkem v tomto závodě, který dokončil v čase 1:17:10 i přes pád v posledním okruhu, kdy musel dojíždět ztrátu, získal v cílovém sprintu 1. místo celkově i 1. místo v kategorii M-AK1.

Milan Jeřábek, ostřílený závodník kategorie M-Oldies, absolvoval čtyři okruhy ve výborném čase 1:24:35 a umístil se po obdivuhodném závěrečném úniku na 2.místě celkově a 1. v kategorii. Po závodě řekl: “Jsme opravdu šťastni, že jsme dosáhli takového výsledku a mohli tak úspěšně reprezentovat Olomoucký kraj, město Šumperk a náš oddíl Sokol Šumperk."

Svatopluk Sladký byl dalším z našich závodníků, který potvrdil dobrou formu svým výkonem 1:27:54, který mu vynesl 4. místo celkově a  2. místo v kategorii M-AK2.

Celkovým vítězem Austria Skate Marathónu se stal Francouz Grandgirard Mathieu oblékající barvy rakouského týmu Rollerblade IBU speed v čase 1:12:56. Tento vynikající závodník je stálým účastníkem světových pohárů.

FOTOGALERIE INLINEISTÉ VE VÍDNI VÍTĚZILI NA CELÉ ČÁŘE

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 24.4.2008 17:31
Titulek: taky to chci zkusit
Autor: Petra P.
17
Je to super, jen tak dál. Taky bych se přidala, co je k tomu potřeba? Abych se dostala k vám do týmu? Berete vůbec i ženské. Zatím jezdím jen rekreačně, ale proč to nezkusit. Napište prosím někdo ze Sokola co a jak. Díky Petra.
Reagovat
Datum: 25.4.2008 12:12
Titulek: Re: taky to chci zkusit
Autor: Svaťa S
41
Petro,
díky za tvou reakci. Bruslení je náš koníček, takže pokud se chceš přidat, tak se koukni na neoficiální stránky našeho týmu viz.: www.Fossa.cz - v postranním odkaze DŮLEŽITÉ ODKAZY jsou členové i něco málo info o našich výsledcích. Kontakt je zde také.
s pozdravem,
Svaťa Sladký
Reagovat
Datum: 27.4.2008 20:40
Autor: františek Porteš
163
Petruško,to není problém,nevím ale odkud jsi,tak se přihlas a podíváme se na to . vedoucí oddílu IN-Line Sokol Šumperk
p.s. samozřejmě že máme i ženy
Reagovat

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.