SPORT

Borci ze Šumperka zvítězili ve Vídni na Austria Skate Marathón

23. dubna 2008, 09:01, -mar- a Inline tým SOKOL Šumperk
Borci ze Šumperka zvítězili ve Vídni na Austria Skate Marathón Vídeň/Šumperk - V neděli 20. dubna se konal mezinárodní Austria Skate Marathón ve Vídni, za účasti závodníků z Inline týmu Sokol Šumperk. Počasí se rakouským pořadatelům povedlo připravit dokonale asi jako jedna z mála věcí. Nebe bez mráčku, trasa vedoucí zábavním parkem Prater a něco málo přes tři sta dospělých účastníků závodu naznačovalo, že půjde o velice krásný sportovní zážitek, jak tomu také bylo.


Pořadatelé vypsali tři délky tratí 10,5 km, 21 km takzvaný půl maratón a konečně maratónskou trasu, která měří 42 kilometrů v každé z těchto tratí byly vypsány kategorie věkové a dále kategorie speed a fitness (rozdělení podle typu bruslí). Povrch, na kterém se závod jel, připomínal místy struhadlo a jen na několika málo místech měl dobrou kvalitu, která je adekvátní takovému velkému mezinárodnímu závodu.

Na deseti kilometrové trati šumperský Sokol bohužel neměl zastoupení, ale na dalších tratích již o sobě dávali naši borci hodně vědět. Na půl maratónu hájil naše barvy Jan Choma, který pro zdolání závodu musel odkroužit dva okruhy, nakonec vybojoval 4. místo celkově a ve své věkové kategorii obsadil 2. místo.

 

Na trať fitness maratónu se postavili tři naši borci.

 

Roman Fišnar je našim nejúspěšnějším závodníkem v tomto závodě, který dokončil v čase 1:17:10 i přes pád v posledním okruhu, kdy musel dojíždět ztrátu, získal v cílovém sprintu 1. místo celkově i 1. místo v kategorii M-AK1.

Milan Jeřábek, ostřílený závodník kategorie M-Oldies, absolvoval čtyři okruhy ve výborném čase 1:24:35 a umístil se po obdivuhodném závěrečném úniku na 2.místě celkově a 1. v kategorii. Po závodě řekl: “Jsme opravdu šťastni, že jsme dosáhli takového výsledku a mohli tak úspěšně reprezentovat Olomoucký kraj, město Šumperk a náš oddíl Sokol Šumperk."

Svatopluk Sladký byl dalším z našich závodníků, který potvrdil dobrou formu svým výkonem 1:27:54, který mu vynesl 4. místo celkově a  2. místo v kategorii M-AK2.

 

Celkovým vítězem Austria Skate Marathónu se stal Francouz Grandgirard Mathieu oblékající barvy rakouského týmu Rollerblade IBU speed v čase 1:12:56. Tento vynikající závodník je stálým účastníkem světových pohárů.

FOTOGALERIE INLINEISTÉ VE VÍDNI VÍTĚZILI NA CELÉ ČÁŘE
 
 
 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 24.4.2008 17:31
Titulek: taky to chci zkusit
Autor: Petra P.
17
Je to super, jen tak dál. Taky bych se přidala, co je k tomu potřeba? Abych se dostala k vám do týmu? Berete vůbec i ženské. Zatím jezdím jen rekreačně, ale proč to nezkusit. Napište prosím někdo ze Sokola co a jak. Díky Petra.
Reagovat
Datum: 25.4.2008 12:12
Titulek: Re: taky to chci zkusit
Autor: Svaťa S
41
Petro,
díky za tvou reakci. Bruslení je náš koníček, takže pokud se chceš přidat, tak se koukni na neoficiální stránky našeho týmu viz.: www.Fossa.cz - v postranním odkaze DŮLEŽITÉ ODKAZY jsou členové i něco málo info o našich výsledcích. Kontakt je zde také.
s pozdravem,
Svaťa Sladký
Reagovat
Datum: 27.4.2008 20:40
Titulek: Re: taky to chci zkusit
Autor: františek Porteš
164
107
Petruško,to není problém,nevím ale odkud jsi,tak se přihlas a podíváme se na to . vedoucí oddílu IN-Line Sokol Šumperk
p.s. samozřejmě že máme i ženy
Reagovat