ZPRÁVY

Bolestivý útok kyselinou zavinily děti

29. prosince 2015, 09:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Policii se pomalu daří rozplétat případ útoku kyselinou na několik dětí a dospělých, který se v Šumperku odehrál na začátku prosince. A výsledky dosavadního šetření jsou zarážející. Podle vyšetřovatelů totiž stojí za odpudivým činem děti. Ty pomazaly tváře svých kamarádů černou látkou, která obsahovala agresivní žíravinu. Policie zároveň uvedla, že ze strany pachatelů nešlo o úmysl.

 „Látku, která způsobila zúčastněným lidem zdravotní obtíže, jsme zajistili a bude podrobena chemické expertize. Mazadlo používaly osoby mladší patnácti let, které byly součástí oficiálního Mikulášského průvodu. Nejednalo se tedy o osoby, které by se nahodile k průvodu připojily. Případem se i nadále budeme zabývat,“ uvedla mluvčí šumperské policie Marie Šafářová.
Závěry kriminalistů se rozchází s neoficiálními informacemi, které se na veřejnost dostaly dříve. Ty tvrdily, že za útokem stojí mladí pobertové, kteří si nebezpečné účinky mazadla dobře uvědomovali.

Vážné komplikace

Žíravina způsobila na tvářích zasažených osob popáleniny druhého stupně. Několik dětí dokonce bude muset podstoupit plastickou operaci. Incident šokoval pořadatele akce, kteří stále nejsou rozhodnuti, zda v jejím pořádání budou příští rok pokračovat. „Musíme přiznat, že není v našich silách podobným útokům zabránit. Proto zvažujeme možnost, že by se v příštích letech tato akce nekonala,“ uvedl šumperský farář Slawomir Sulowski.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 29.12.2015 21:03
Titulek: Kolikrát ještě?
Autor: Grifit
122
104
Nevím, kolikrát ještě se tady objeví článek o tom, že se vlastně nic nestalo, jen taková klukovina. V diskuzi k předchozímu článku se vyjadřuje přímo postižená. Nenechal bych to zahrát do autu. http://sumpersky.rej.cz/clanky/deti-pomazal-kyselinou/
Reagovat
Datum: 2.1.2016 14:23
Titulek: kde je vlastně pravda
Autor: Petr
116
Zdá se mi, že novináři mají vždy jasno, jak se co stalo. Nikde jsem neviděl jané stanovisko policie, kdo je vinnen. TV Nova uvedla, že pořadatalé, ale sama v druhé větě prohlásila, že rozbory zabavených přípravků bodou trvat několik týdnů. Zatím nevím nic o tom, že by někoho obvinili, ale novináři mají jasno. Ani bych se nedivil, kdyby v tom měl prsty někdo od novin, aby byla senzace.
Reagovat
Datum: 2.1.2016 22:48
Titulek: Re: kde je vlastně pravda
Autor: Smyl Flek z Nohavic
120
187
V článku je uvedeno, že mazadlo používaly osoby mladší patnácti let. Z toho plyne, že o moc víc už se nikdy nedozvíš, protože osoby mladší patnácti let jsou zákonem chráněny a jejich jména nesmí být zveřejněna. Takže policie už nejspíš dávno ví všechno, ale zveřejněno už nic víc nebude, obviněn taky nikdo nebude a případ se v tichosti odloží.
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).