ZPRÁVY

Bolestivý útok kyselinou zavinily děti

29. prosince 2015, 09:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Policii se pomalu daří rozplétat případ útoku kyselinou na několik dětí a dospělých, který se v Šumperku odehrál na začátku prosince. A výsledky dosavadního šetření jsou zarážející. Podle vyšetřovatelů totiž stojí za odpudivým činem děti. Ty pomazaly tváře svých kamarádů černou látkou, která obsahovala agresivní žíravinu. Policie zároveň uvedla, že ze strany pachatelů nešlo o úmysl.

 „Látku, která způsobila zúčastněným lidem zdravotní obtíže, jsme zajistili a bude podrobena chemické expertize. Mazadlo používaly osoby mladší patnácti let, které byly součástí oficiálního Mikulášského průvodu. Nejednalo se tedy o osoby, které by se nahodile k průvodu připojily. Případem se i nadále budeme zabývat,“ uvedla mluvčí šumperské policie Marie Šafářová.
Závěry kriminalistů se rozchází s neoficiálními informacemi, které se na veřejnost dostaly dříve. Ty tvrdily, že za útokem stojí mladí pobertové, kteří si nebezpečné účinky mazadla dobře uvědomovali.

Vážné komplikace

Žíravina způsobila na tvářích zasažených osob popáleniny druhého stupně. Několik dětí dokonce bude muset podstoupit plastickou operaci. Incident šokoval pořadatele akce, kteří stále nejsou rozhodnuti, zda v jejím pořádání budou příští rok pokračovat. „Musíme přiznat, že není v našich silách podobným útokům zabránit. Proto zvažujeme možnost, že by se v příštích letech tato akce nekonala,“ uvedl šumperský farář Slawomir Sulowski.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 29.12.2015 21:03
Titulek: Kolikrát ještě?
Autor: Grifit
129
110
Nevím, kolikrát ještě se tady objeví článek o tom, že se vlastně nic nestalo, jen taková klukovina. V diskuzi k předchozímu článku se vyjadřuje přímo postižená. Nenechal bych to zahrát do autu. http://sumpersky.rej.cz/clanky/deti-pomazal-kyselinou/
Reagovat
Datum: 2.1.2016 14:23
Titulek: kde je vlastně pravda
Autor: Petr
123
Zdá se mi, že novináři mají vždy jasno, jak se co stalo. Nikde jsem neviděl jané stanovisko policie, kdo je vinnen. TV Nova uvedla, že pořadatalé, ale sama v druhé větě prohlásila, že rozbory zabavených přípravků bodou trvat několik týdnů. Zatím nevím nic o tom, že by někoho obvinili, ale novináři mají jasno. Ani bych se nedivil, kdyby v tom měl prsty někdo od novin, aby byla senzace.
Reagovat
Datum: 2.1.2016 22:48
Titulek: Re: kde je vlastně pravda
Autor: Smyl Flek z Nohavic
128
205
V článku je uvedeno, že mazadlo používaly osoby mladší patnácti let. Z toho plyne, že o moc víc už se nikdy nedozvíš, protože osoby mladší patnácti let jsou zákonem chráněny a jejich jména nesmí být zveřejněna. Takže policie už nejspíš dávno ví všechno, ale zveřejněno už nic víc nebude, obviněn taky nikdo nebude a případ se v tichosti odloží.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).