SPORT

Bojuje se o každou vteřinu, to miluju! Cyklokrosařka Martina Kukulová má na kontě už dva starty v závodech mistrovství světa

8. února 2017, 14:00, téma CYKLO, Petr Fišer
Bojuje se o každou vteřinu, to miluju! Cyklokrosařka Martina Kukulová má na kontě už dva starty v závodech mistrovství světa Nový Malín - Kdybyste ji potkali na ulici, jen těžko byste odhadovali, že kolem vás právě prošla jedna z nejlepších českých cyklokrosařek současnosti. Martina Kukulová (1995) rozhodně nepatří mezi silové jedince, naopak je spíše menší a drobnější postavy. I když se to naoko nezdá, paradoxně to může být její výhoda.

 „Člověk potřebuje být rychlý, mrštný, obratný. Jedinou nevýhodou mohou být kratší nohy na vysokých schodech nebo v jiných běžeckých pasážích,“ nastínila všestranná sportovkyně z Nového Malína. K silniční a horské cyklistice, u které začínala, ji přivedl dědeček. „Cyklokros jsem pravidelně sledovala o víkendech v televizi a musím říct, že mě nadchnul. Jednou v létě jsem se odhodlala, koupila si cyklokrosové kolo a skočila do cyklokrosové sezóny,“ prozradila, jak jednoduše k náročnému odvětví přesedlala. „My ženy jezdíme na čtyřicet až padesát minut. To znamená velmi intenzivní závod, ve kterém se bojuje o každou vteřinu. To miluju! Člověk je pod tlakem a musí jet chytře. Rozmýšlet si, kde je výhodné vynaložit maximální úsilí, a kde si naopak může dovolit odpočinout tak, aby zbytečně neplýtval silami. Další věcí, která mě baví, je terén. Je pokaždé jiný a mnohdy ovlivněný počasím. Je potřeba být připravený na všechny podmínky, což bývá velká výzva,“ popisovala s chutí. „Na suchu se závodí dobře, člověk zůstane čistý a také materiál tolik netrpí. Nejradši mám ale bláto. Trať je pak mnohem techničtější, volbou lepší stopy můžete na soupeře na okruhu získávat cenné vteřiny. Obecně si libuji v extrémních podmínkách. Ráda těžím tam, kde ostatní chybují. Pokud něco moc nemusím, tak led. Může být zrádný,“ dodala mladá cyklokrosařka, pro niž je pravidelné sportování životním stylem. „Téměř každodenní tréninky, kvalitní strava, regenerace, nové výzvy v závodech, to všechno s tím souvisí a mě to moc naplňuje. Život bez sportu si neumím představit,“ prohlásila přesvědčivě. Z cyklistických disciplín má velmi blízko i k horským kolům, konkrétně ke kategorii cross country. „Taky mě baví běh. Tomu jsem se před cyklokrosem věnovala intenzivněji, konkrétně osmistovce na dráze a delším tratím. Zmínit musím i in-line brusle. Ty se s kolem skvěle doplňují,“ ujišťovala dvojnásobná účastnice mistrovství světa.
POZOR! Obsáhlý rozhovor s Martinou Kukulovou najdete v aktuálním vydání Týdne na severu.


 

Martině Kukulové to v reprezentačním dresu sluší.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).