KULTURA

Boj o Blues Alive začíná

5. ledna 2015, 19:05, téma BLUES, Jan Kratochvíl
Boj o Blues Alive začíná Šumperk - Také na začátku letošního roku se mohou muzikanti přihlásit do mezinárodní soutěže Blues Aperitiv, která zaručuje minimálně dvěma vítězným kapelám účast v programu slavného festivalu Blues Alive. Letos mají hudebníci ještě větší motivaci uspět, neboť se hraje o to být součástí jubilejního dvacátého ročníku největší středoevropské přehlídky bluesové muziky.

 „Součástí Blues Alive se neodlučitelně stal soutěžní festival, který hledá nové talenty v oblasti blues mezi českými, slovenskými, maďarskými, rakouskými, německými i polskými kapelami. Dvěma souborům garantujeme postup na Blues Alive 2015, kde dostanou tradičně příležitost uvítat posluchače koncertem ve foyer domu kultury,“ vysvětlil Vladimír Rybička ze šumperského kulturáku.
Šanci podívat se na festival získá rovněž kapela, která dostane nejvíce hlasů posluchačů. Tato skupina rozjede jednu z půlnočních jam session v Pivnici Holba v Šumperku.
Termín pro šestnáctý ročník Blues Aperitivu je stanoven na sobotu 21. března. Festival se odehraje ve velkém sále DK Šumperk.
„Kapely, které mají zájem zúčastnit se festivalu, mohou zasílat přihlášky do poloviny ledna na adresu polak@dksumperk.cz,“ doplnil Rybička.
Zdůraznil také, že přihláška musí obsahovat název kapely, jmenovité a nástrojové obsazení, technické požadavky kapely, webovou adresu, aktuální fotografie nejlépe v tiskové kvalitě, veškeré informace o kapele a dva telefonické a e-mailové kontakty na členy kapely.
„Neméně důležité je, aby kapela doručila demo nahrávku, pomocí které bude porota účastníky soutěže Blues Aperitiv vybírat,“ uvedl ředitel festivalu. Dodal, že přihlásit se mohou i kapely, které absolvovaly Blues Aperitiv už v minulosti, ale na Blues Alive nepostoupily.
„Ze všech přihlášených kapel bude vybrána sedmička postupujících a jeden náhradník. Pak už je vše na kapelách, jak se budou naživo prezentovat před odbornou mezinárodní porotou sestavenou z hudebních publicistů, hudebníků a před diváky,“ uzavřel Rybička.
Více na bluesalive.cz.


Foto: Ondřej Polák

V soutěži Blues Aperitiv se představují každý rok talentovaní bluesoví muzikanti, kteří dokážou potěšit posluchačovo ucho i oko.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.