SPORT

BOHUŽEL! Rekonstrukce střechy zimního stadiónu se nestihne včas, hokejová sezóna začne v Šumperku s velkým zpožděním

24. května 2017, 18:00, Petr Fišer
BOHUŽEL! Rekonstrukce střechy zimního stadiónu se nestihne včas, hokejová sezóna začne v Šumperku s velkým zpožděním Šumperk - Všechny dostupné indicie směřují k tomu, že nová hokejová sezóna začne na šumperském Tyršově stadiónu s velkým zpožděním. Důvodem je druhá etapa naplánované rekonstrukce, která se tentokrát týká výhradně střechy. Podle posledních informací by se ve stařičké hale mělo začít mrazit až 21. září.

 Slovo komplikace se bude v Šumperku skloňovat v ještě větší míře než před rokem. „Pro nás to samozřejmě nejsou dobré zprávy. Nezbývá však, než se s tím nějak vypořádat. Důležité je, že to víme takhle dopředu. Máme dost času na to, abychom zkusili vyměnit pořadatelství v zápasech prvních ligových kol. Trénovat budeme v Uničově. Není to nic skvělého ani pro fanoušky, ale nedá se nic dělat. Kouzlit neumíme a rekonstrukce je prostě potřeba. Klub není v pozici investora, zhotovitele stavby či technického dozoru,“ vyjádřil se k nastalé situaci šéf mužských Draků Vladimír Velčovský.
Větší radost mu dělá pozitivní průběh, který provází tvorbu kádru pro nadcházející soutěžní období. „Už nyní můžu říct, že mužstvo je na 99 procent personálně vyřešeno a mám z něj velmi dobrý pocit,“ ujišťoval v minulém týdnu. „Chceme být silnější než loni, a to nejen podle jmen. Stále dbáme také na charakter, abychom nenarušili skvělou partu v kabině. Základ týmu jsme zveřejnili začátkem měsíce, příchod dalších hráčů dáme na vědomí v dohledné době,“ sliboval Velčovský. Dosud se domluvil na spolupráci s třebíčským brankářem Dusíkem, zlínským obráncem Procházkou a olomouckým útočníkem Lehečkou. Do Šumperka se navíc vrací odchovanec Petr Gewiese.
Mužstvo naopak opustily některé opory. Pavel Sedláček zamířil zpátky do extraligového Zlína a Tomáš Drtil podle očekávání upřednostnil nabídku Havířova. Další tři borci následovali odcházejícího kormidelníka Aleše Flašara. Do nového angažmá v Porubě přetáhl zadáky Janotu a Ďurkáče a gólmana Kůdelu. Zájem měl i o nejlepšího střelce Daniela Vachutku, u něj ale nepochodil.

Hledání trenéra pokračuje

Kdo povede hokejové Draky místo přeběhlíka Flašara? Jasno by mělo být nejpozději během června. „Odchod trenéra nás trochu zaskočil. Po spoustě jednání s potenciálními adepty je všechno na dobré cestě k tomu, abychom vybrali kandidáta, který pro nás bude přínosem. Není to ale v řádu dnů, spíše příštích několika málo týdnů. Fanoušci můžou být v klidu, trénovat se zatím nechystám. Alespoň ne v tomto desetiletí,“ zavtipkoval dobře naladěný Vladimír Velčovský.
Do volného křesla dosazený kouč dostane příležitost poznat nové podřízené v průběhu prvního prázdninového měsíce, kdy se Draci sejdou ke společnému trénování na suchu. „Hráči jsou do značné míry zvyklí mít individuální plán. Někteří dostávají možnost se během května a června chystat ve svých mateřských klubech. My máme plánovanou společnou přípravu až na červenec, mělo by se tedy jednat převážně o jakýsi teambuilding s utužením party a spíše lehkým tréninkem. Samozřejmě, pokud to u někoho bude potřeba, je zde prostor pro dohnání manka,“ vysvětloval klubový boss.
Jaké obsazení bude mít nadcházející ročník ve třetím výkonnostním patře, se zatím neví. Nejspíš se schyluje k dalším změnám. „Registrujeme určité problémy v některých moravských klubech. Do konce května se oddíly musí přihlásit, až potom může svaz určit složení skupin, herní systém a rozlosování,“ nastínil Velčovský.
Šumperk stoprocentně přijde o hodnotné konfrontace s dvojicí kvalitních soupeřů. Ambiciózní Vsetín si přes baráž zajistil posun do vybranější společnosti a finalisté z Poruby dali přednost působení v polské extralize.
Velký otazník visí nad brněnskou Technikou, která se předešlou sezónou nehorázně protrápila. „Došli jsme k názoru, že na 99 procent druhou ligu hrát v Brně nebudeme,“ prohlásil nedávno sportovní manažer Jihomoravanů Vlastimil Odehnal.


Foto: Petr Fišer

S rekonstrukcí zimního stadiónu se ne všechno daří podle představ. Před rokem hnula hokejovým fandům žlučí nová „ulička smrti“ a už dnes je jisté, že se to bez potíží neobejde ani letos.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 25.5.2017 07:11
Titulek: Střech,ta se nějak udělá.....
Autor: nešumperák
47
Kádr máte sice na 99%,ale chybí vám trenér.......což je zásadní problém nemyslíte?
Reagovat
Datum: 26.5.2017 11:33
Titulek: Re: Střech,ta se nějak udělá.....
Autor: Buk
38
Trenér je zboží. Dá se přece koupit !!! Proberte se, je tržní hospodářství.
Reagovat