KULTURA

Bluesový festival podává aperitiv

7. března 2018, 10:00, Ondřej Polák
Bluesový festival podává aperitiv Šumperk - O šanci zahrát si v hlavním programu věhlasného mezinárodního festivalu Blues Alive budou o víkendu bojovat bluesové kapely. Sedm finalistů vybrala na začátku února odborná porota. Soutěžní přehlídka Blues Aperitiv vypukne v sobotu 10. března ve velkém sále DK Šumperk.

Přihlášku poslalo 36 kapel

O 19. ročník soutěže projevilo zájem 36 kapel z Česka, Slovenska a Polska. „Přihlášené soubory pokryly stylově široké spektrum hudby, spojené s blues. K pozitivům letošního ročníku patří i zřetelný důraz na vlastní autorskou tvorbu, byť bývá v některých případech doplňována převzatými skladbami,“ zhodnotil dramaturg festivalu Ondřej Bezr. „Naopak to nejzásadnější negativum se táhne vlastně celými dějinami Blues Aperitivu: mnohé z méně ostřílených kapel, pro které je tento festival primárně určen, mají evidentní problém s nahráváním ve studiu a zaslané nahrávky nejspíš přesně nevypovídají o jejich skutečných kvalitách. Ty může porota jen odhadovat a práci jí to logicky ztěžuje,“ uzavírá Bezr.

Sedm finalistů

Ze sedmi vybraných kapel vzejdou tuto sobotu dva vítězové, kterým pořadatelé garantují místa v hlavním programu renomovaného festivalu Blues Alive. Ten se letos koná v termínu od 15. do 17. listopadu.
„I další účinkující, kteří na přehlídce Blues Aperitiv zaujmou porotu či uspějí v diváckém hlasování, mohou dostat pozvánku k účinkování na vedlejších scénách Blues Alive či na přehlídkách v Polsku,“ doplnil ředitel festivalu Vladimír Rybička.
Finálový koncert soutěže Blues Aperitiv se uskuteční tuto sobotu v DK Šumperk od 19 hodin. Vstupné je 90 korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.