KULTURA

Bluesový festival podává aperitiv

7. března 2018, 10:00, Ondřej Polák
Bluesový festival podává aperitiv Šumperk - O šanci zahrát si v hlavním programu věhlasného mezinárodního festivalu Blues Alive budou o víkendu bojovat bluesové kapely. Sedm finalistů vybrala na začátku února odborná porota. Soutěžní přehlídka Blues Aperitiv vypukne v sobotu 10. března ve velkém sále DK Šumperk.

Přihlášku poslalo 36 kapel

O 19. ročník soutěže projevilo zájem 36 kapel z Česka, Slovenska a Polska. „Přihlášené soubory pokryly stylově široké spektrum hudby, spojené s blues. K pozitivům letošního ročníku patří i zřetelný důraz na vlastní autorskou tvorbu, byť bývá v některých případech doplňována převzatými skladbami,“ zhodnotil dramaturg festivalu Ondřej Bezr. „Naopak to nejzásadnější negativum se táhne vlastně celými dějinami Blues Aperitivu: mnohé z méně ostřílených kapel, pro které je tento festival primárně určen, mají evidentní problém s nahráváním ve studiu a zaslané nahrávky nejspíš přesně nevypovídají o jejich skutečných kvalitách. Ty může porota jen odhadovat a práci jí to logicky ztěžuje,“ uzavírá Bezr.

Sedm finalistů

Ze sedmi vybraných kapel vzejdou tuto sobotu dva vítězové, kterým pořadatelé garantují místa v hlavním programu renomovaného festivalu Blues Alive. Ten se letos koná v termínu od 15. do 17. listopadu.
„I další účinkující, kteří na přehlídce Blues Aperitiv zaujmou porotu či uspějí v diváckém hlasování, mohou dostat pozvánku k účinkování na vedlejších scénách Blues Alive či na přehlídkách v Polsku,“ doplnil ředitel festivalu Vladimír Rybička.
Finálový koncert soutěže Blues Aperitiv se uskuteční tuto sobotu v DK Šumperk od 19 hodin. Vstupné je 90 korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.