KULTURA

Bluesmani dostanou šanci bojovat o Blues Alive

22. ledna 2010, 00:00, téma BLUES, rejdakce
Šumperk - Bluesové skupiny z Česka i jiných evropských zemí se mohou také letos ucházet o místo v hlavním programu prestižního mezinárodního festivalu Blues Alive. Stačí, když se přihlásí do soutěže Blues Aperitiv.
Jedenáctý ročník soutěžního festivalu se stal neodlučitelně součástí velkého podzimního Blues Alive, aby hledal nové talenty v oblasti blues mezi evropskými soubory. Dvěma souborům garantují pořadatelé postup na Blues Alive, kde dostanou příležitost uvítat posluchače koncertem ve foyer Domu kultury. Šanci podívat se na festival získá rovněž kapela, která dostane nejvíce hlasů od publika. Tato kapela rozjede jeden z půlnočních jam sessions, které se odehrávají po šumperských klubech a hostincích.

Termín pro desátý ročník Blues Aperitivu byl stanoven na sobotu 19. června 2010 od 18 h. Festival se odehraje v Pavlínině dvoře (otevřené prostranství v těsné blízkosti Domu kultury). V případě nepříznivého počasí se odehraje v sále DK.

Podmínky zařazení do výběru:
Kapely, které mají zájem zúčastnit se festivalu, mohou zasílat přihlášky od tohoto okamžiku na adresu polak@dksumperk.cz. Uzávěrka přihlášek je do 10. dubna 2010.

Přihláška musí obsahovat:
  • název kapely,
  • jmenovité a nástrojové obsazení,
  • technické požadavky kapely,
  • webovou adresu,
  • aktuální fotografie nejlépe v tiskové kvalitě,
  • veškeré informace o kapele,
  • dva dobré telefonické a emailové kontakty na členy kapely.

Zaslání jakékoliv demonahrávky /CD nebo MC/ na adresu Domu kultury je bezpodmínečně nutné pro základní výběr! Přihlásit se samozřejmě mohou i kapely, které absolvovaly Blues Aperitiv už v minulosti, ale na Blues Alive nepostoupily. Ze všech přihlášených kapel bude vybráno 10 postupujících. Pak už je vše na kapelách, jak se budou prezentovat před odbornou mezinárodní porotou sestavenou z hudebních publicistů, hudebníků a před diváky.

Důležité informace pro vybrané kapely
Zvuková technika, základy bicích nástrojů a basový aparát budou jako vždy zajištěny, kapely si přivezou pouze nástrojovou aparaturu. Každá kapela bude mít na své vystoupení 35 minut, včetně zvukových zkoušek. Pořadí kapel bude určeno losem. Pořadatel přispívá kapelám na cestovní náklady a zajišťuje zdarma ubytování. Hrazené ubytování zajistíme i pro kamarády, které si přivezete a předem ohlásíte.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.