KULTURA

Blues Alive - Mišík a Prokop, netradiční bluesmani

14. listopadu 2007, 21:14, Stanislava Marešová
Šumperk - Opět do blues protkaného Šumperka zavítá i netradiční bluesman Michal Prokop.
Čtvrteční večer ve velkém sále Domu kultury totiž  zahájí poněkud netradičním koncertem, na němž se potká se svým muzikantským kolegou Vladimírem Mišíkem. „Vystoupení by se dalo nazvat ‚Koncertem šedesátníků‘. Michal Prokop totiž oslavil své kulatiny albem Poprvé naposledy v pražské Lucerně před rokem, Vladimír Mišík zase stejného věku dosáhl letos na jaře a do divadla Archa sezval ke společnému muzicírování celou řadu svých přátel,“ vyjmenovává Vladimír Rybička, ředitel Domu kultury, který má letos právo být na již 12.ročník bluesového festivalu hrdý. Festival totiž letos dostal prestižní  Cenu Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury, kterou už v březnu na jaře udělilo hejtmanství.
 

První ze série bluesových koncertů tedy začíná vystoupením skoro legend. Oba bluesoví šedesátníci Mišík i Prokop  po delší době stanou na společném pódiu, aby prokázali, že jejich blues chutně okořeněné rockové písničkářství má stejnou sílu jako před desítkami let. Oběma pánům bude jistě zdatně sekundovat skupina Eržika & CZ Menu, kterou založila známá zpěvačka Ivana „Eržika“ Novotná, frontmanka momentálně nekoncertující oblíbené kapely Lady I. & Blues Birds.


Sobotní dopoledne pak před II.hlavním koncertem ozvláštní filmová přehlídka. Hned tři tituly z festivalu  MOFFOM  /jinak též Music On Film-Film On Music /uvede šumperské Kino Oko v rámci Blues Alive. Budou to díla režisérů Les Blank - ALWAYS FOR PLEASURE /Vždy pro radost/ a dva filmy Williama Ferrise - GIVE MY POOR HEART EASE / Ulev mému ubohému srdci/a JAMES ´SON´ THOMAS, DELTA BLUES SINGER / James „Son“ Thomas, zpěvák Delta blues/.

Čtvrtek 15.11.2007

Pátek 16.11.2007

18:00, BLUES ALIVE XII., 1. HLAVNÍ KONCERT, Dům kultury
23:30, BLUES ALIVE: JAM SESSIONS, MUSIC MACHINE

Sobota 17.11.2007


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 15.11.2007 17:00
Titulek: blues
Autor: Polda
114
113
zajímavá hudba,ale mladí adolescenti ji nerozumí.
Reagovat
Datum: 16.11.2007 10:15
Titulek: Re: blues
Autor: ficcino
25
113
Jste se jich všech ptal? Nemám rád tohle hloupé generalizování.
Reagovat
Datum: 16.11.2007 10:31
Titulek: blues
Autor: Klouda
35
stačí vidět a více již není co dodat
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.