KULTURA

Blues Alive - Mišík a Prokop, netradiční bluesmani

14. listopadu 2007, 21:14, Stanislava Marešová
Šumperk - Opět do blues protkaného Šumperka zavítá i netradiční bluesman Michal Prokop.
Čtvrteční večer ve velkém sále Domu kultury totiž  zahájí poněkud netradičním koncertem, na němž se potká se svým muzikantským kolegou Vladimírem Mišíkem. „Vystoupení by se dalo nazvat ‚Koncertem šedesátníků‘. Michal Prokop totiž oslavil své kulatiny albem Poprvé naposledy v pražské Lucerně před rokem, Vladimír Mišík zase stejného věku dosáhl letos na jaře a do divadla Archa sezval ke společnému muzicírování celou řadu svých přátel,“ vyjmenovává Vladimír Rybička, ředitel Domu kultury, který má letos právo být na již 12.ročník bluesového festivalu hrdý. Festival totiž letos dostal prestižní  Cenu Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury, kterou už v březnu na jaře udělilo hejtmanství.
 

První ze série bluesových koncertů tedy začíná vystoupením skoro legend. Oba bluesoví šedesátníci Mišík i Prokop  po delší době stanou na společném pódiu, aby prokázali, že jejich blues chutně okořeněné rockové písničkářství má stejnou sílu jako před desítkami let. Oběma pánům bude jistě zdatně sekundovat skupina Eržika & CZ Menu, kterou založila známá zpěvačka Ivana „Eržika“ Novotná, frontmanka momentálně nekoncertující oblíbené kapely Lady I. & Blues Birds.


Sobotní dopoledne pak před II.hlavním koncertem ozvláštní filmová přehlídka. Hned tři tituly z festivalu  MOFFOM  /jinak též Music On Film-Film On Music /uvede šumperské Kino Oko v rámci Blues Alive. Budou to díla režisérů Les Blank - ALWAYS FOR PLEASURE /Vždy pro radost/ a dva filmy Williama Ferrise - GIVE MY POOR HEART EASE / Ulev mému ubohému srdci/a JAMES ´SON´ THOMAS, DELTA BLUES SINGER / James „Son“ Thomas, zpěvák Delta blues/.

Čtvrtek 15.11.2007

Pátek 16.11.2007

18:00, BLUES ALIVE XII., 1. HLAVNÍ KONCERT, Dům kultury
23:30, BLUES ALIVE: JAM SESSIONS, MUSIC MACHINE

Sobota 17.11.2007


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 15.11.2007 17:00
Titulek: blues
Autor: Polda
117
125
zajímavá hudba,ale mladí adolescenti ji nerozumí.
Reagovat
Datum: 16.11.2007 10:15
Titulek: Re: blues
Autor: ficcino
36
118
Jste se jich všech ptal? Nemám rád tohle hloupé generalizování.
Reagovat
Datum: 16.11.2007 10:31
Titulek: blues
Autor: Klouda
42
stačí vidět a více již není co dodat
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.