KULTURA

BLUES ALIVE - Jaké to je, když blues hraje Ir a Němec?

6. listopadu 2008, 15:59, kultura@rej.cz
Šumperk - Není to jen o blues. Pro BLUES ALIVE jsou typické nejrůznější žánrové přesahy, v nichž je blues vnímáno nikoli jako přísně vymezená hudební forma, nýbrž jako cítění či poselství, které s blues třeba i jen pod povrchem koresponduje. Proto mezi dalšími pozvanými hudebníky stojí za pozornost mimo jiné irsko-německá dvojice věnující se akustické bluesové hudbě.
Jeden je rodilý Ir, druhý Němec. Nečekané hudební i osobní spojení působí nakonec více než harmonicky.  Trevor Hansbury se narodil v roce 1974 v místě zvaném Ennis na samém západě Irska. V dospívání byl vždy obklopen tradiční irskou hudbou, ale jeho největší zájem již tehdy vzbuzovaly zvuky mississippské delty, především blues.

 

 
Thomase Shieda,  který se narodil 1969 v Halle v Německu a za své největší vzory uvádí Waltera Hortona a Sonny Terryho, hrál dříve se skupinami Roller Coaster a Carl Wyatt & The Delta Voodoo Kings. Thomas se potkal s Hansburym v roce 2002, kdy působil se svou kapelou v Irsku. Jeho bluesová kapela se ale krátce po příjezdu na turné do Irska rozpadla, a tak Thomas přijal nabídku tehdy ještě pro něj nepříliš známého Trevora. Vytvořili nakonec zajímavé a posluchači velmi líbivé akustické duo.

V roce 2002 potkal Trevor hráče na harmoniku . Thomas byl v té době na turné v Irsku se svojí bluesovou kapelou, uprostřed turné se ale rozpadli a Thomas okamžitě přijal Trevorovu nabídku, aby společně vytvořili akustické duo. V roce 2004 nahráli Trevor Hansbury a Thomas Schied desku “On The Run”, z níž kus představí i publiku v Šumperku.


Duo irsko-německé dvojice Trevor Hansbury a Thomas Schied, věnující se akustické bluesové hudbě, vystoupí i na několika dalších tzv. satelitních koncertech v českých, slovenských a polských klubech.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.