ZPRÁVY

Blíží se senátní a krajské volby, politici vytasili další sliby

30. srpna 2012, 07:00, téma OLOMOUCKÝ KRAJ, ar
Blíží se senátní a krajské volby, politici vytasili další sliby Okres – Blížící se senátní volby probudily k účasti na veřejných akcích kandidáty, kteří budou usilovat o křesla v horní komoře parlamentu. Stále častěji se v ulicích objevují volební auta a plakáty stran, jež se snaží získat přízeň veřejnosti. O něco skromnější je předvolební agitace lidí, kteří budou bojovat o křesla v krajském zastupitelstvu. Volby proběhnou společně v polovině října.

Většinu z kandidátek jak do krajských, tak i do senátních voleb vedou ostřílení političtí matadoři. Najdou se ale i netypičtí účastníci, například Pirátská strana. Jaký bude jejich úspěch si nikdo netroufá odhadnout, vývoj politické kultury v posledních letech eskaloval podle většiny obyvatel k absolutnímu marasmu. „Pokud si někdo myslí, že mě přesvědčí, abych mu dal hlas tím, že tady postaví barevný skákací hrad, je na omylu. Volit vůbec nepůjdu, a když, tak dám hlas poslednímu v kandidátce,“ rozčiluje se čtyřiapadesátiletý Petr Mazánek ze Šumperka.

Volební účast v parlamentních, krajských i senátních volbách opakovaně klesá, politické strany proti ní bojují stále stejnými sliby. Většina programů velkých i menších politických uskupení deklaruje tvrdé potírání korupce, razantní podporu sociálních služeb, rozvoj infrastruktury a podporu podnikání.

Veřejnost dostane šanci vyjádřit svůj názor a sympatie k jednotlivým kandidátům v pátek 12. a v sobotu 13. října. „V pátek budou volební místnosti otevřeny od čtrnácté do dvaadvacáté hodiny, v sobotu od osmi do čtrnácti hodin,“ informoval vedoucí správního odboru krajského úřadu Peter Garláthy.

Foto: arDoporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).