ZPRÁVY

Blíží se senátní a krajské volby, politici vytasili další sliby

30. srpna 2012, 07:00, téma OLOMOUCKÝ KRAJ, ar
Blíží se senátní a krajské volby, politici vytasili další sliby Okres – Blížící se senátní volby probudily k účasti na veřejných akcích kandidáty, kteří budou usilovat o křesla v horní komoře parlamentu. Stále častěji se v ulicích objevují volební auta a plakáty stran, jež se snaží získat přízeň veřejnosti. O něco skromnější je předvolební agitace lidí, kteří budou bojovat o křesla v krajském zastupitelstvu. Volby proběhnou společně v polovině října.

Většinu z kandidátek jak do krajských, tak i do senátních voleb vedou ostřílení političtí matadoři. Najdou se ale i netypičtí účastníci, například Pirátská strana. Jaký bude jejich úspěch si nikdo netroufá odhadnout, vývoj politické kultury v posledních letech eskaloval podle většiny obyvatel k absolutnímu marasmu. „Pokud si někdo myslí, že mě přesvědčí, abych mu dal hlas tím, že tady postaví barevný skákací hrad, je na omylu. Volit vůbec nepůjdu, a když, tak dám hlas poslednímu v kandidátce,“ rozčiluje se čtyřiapadesátiletý Petr Mazánek ze Šumperka.

Volební účast v parlamentních, krajských i senátních volbách opakovaně klesá, politické strany proti ní bojují stále stejnými sliby. Většina programů velkých i menších politických uskupení deklaruje tvrdé potírání korupce, razantní podporu sociálních služeb, rozvoj infrastruktury a podporu podnikání.

Veřejnost dostane šanci vyjádřit svůj názor a sympatie k jednotlivým kandidátům v pátek 12. a v sobotu 13. října. „V pátek budou volební místnosti otevřeny od čtrnácté do dvaadvacáté hodiny, v sobotu od osmi do čtrnácti hodin,“ informoval vedoucí správního odboru krajského úřadu Peter Garláthy.

Foto: arDoporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.