ZPRÁVY

Blíží se senátní a krajské volby, politici vytasili další sliby

30. srpna 2012, 07:00, téma OLOMOUCKÝ KRAJ, ar
Blíží se senátní a krajské volby, politici vytasili další sliby Okres – Blížící se senátní volby probudily k účasti na veřejných akcích kandidáty, kteří budou usilovat o křesla v horní komoře parlamentu. Stále častěji se v ulicích objevují volební auta a plakáty stran, jež se snaží získat přízeň veřejnosti. O něco skromnější je předvolební agitace lidí, kteří budou bojovat o křesla v krajském zastupitelstvu. Volby proběhnou společně v polovině října.

Většinu z kandidátek jak do krajských, tak i do senátních voleb vedou ostřílení političtí matadoři. Najdou se ale i netypičtí účastníci, například Pirátská strana. Jaký bude jejich úspěch si nikdo netroufá odhadnout, vývoj politické kultury v posledních letech eskaloval podle většiny obyvatel k absolutnímu marasmu. „Pokud si někdo myslí, že mě přesvědčí, abych mu dal hlas tím, že tady postaví barevný skákací hrad, je na omylu. Volit vůbec nepůjdu, a když, tak dám hlas poslednímu v kandidátce,“ rozčiluje se čtyřiapadesátiletý Petr Mazánek ze Šumperka.

Volební účast v parlamentních, krajských i senátních volbách opakovaně klesá, politické strany proti ní bojují stále stejnými sliby. Většina programů velkých i menších politických uskupení deklaruje tvrdé potírání korupce, razantní podporu sociálních služeb, rozvoj infrastruktury a podporu podnikání.

Veřejnost dostane šanci vyjádřit svůj názor a sympatie k jednotlivým kandidátům v pátek 12. a v sobotu 13. října. „V pátek budou volební místnosti otevřeny od čtrnácté do dvaadvacáté hodiny, v sobotu od osmi do čtrnácti hodin,“ informoval vedoucí správního odboru krajského úřadu Peter Garláthy.

Foto: arDoporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).