SPORT

Bitva o sever i s bývalým reprezentantem Radoslavem Kováčem? „Je to ve hře, přislíbil nám účast,“ odhalil před šlágrem s Vikýřovicemi trenér Loučné

31. července 2019, 18:00, Petr Fišer
Bitva o sever i s bývalým reprezentantem Radoslavem Kováčem? „Je to ve hře, přislíbil nám účast,“ odhalil před šlágrem s Vikýřovicemi trenér Loučné Kouty nad Desnou – Lákavé fotbalové derby mezi Loučnou a Vikýřovicemi, k němuž dojde v rámci I. B třídy v sobotním podvečeru od 17 hodin, bude mít samo o sobě třaskavý nádech. A to ještě zůstává ve hře zapojení Radoslava Kováče! Bývalý reprezentant a odchovanec oddílu by mohl vypomoci domácím spartakovcům.

 „Ideální scénář je takový, že by s námi absolvoval páteční trénink a o den později by zápasem s Vikýřovicemi uzavřel kariérní kruh v klubu, kde s fotbalem jako malý začínal. Jeho kalendář je nabitý, a tak nemohl nikdo čekat, že za nás odehraje celou sezónu. Dělalo se z toho zbytečné haló. Účast nám v pondělí přislíbil. Pokud nastoupí, bude pro všechny v Loučné doživotním bohem,“ řekl trenér hostitelské party Tomáš Dirgas.

Když se stejní soupeři utkali pod loučenským zámkem naposledy, přímá bitva o první místo okresního přeboru přilákala v nevlídném odpoledni 500 zvědavců. „Tím, jak jsme se honili a vzájemně přetahovali, mezi námi vznikla velká rivalita. Teď bude lepší počasí, okolo se žádný větší šlágr nehraje, a když všechno klapne, předvede se divákům Radek Kováč. Troufám si tvrdit, že by mohl padnout rekord a hlediště se zaplnit až tisícovkou fanoušků,“ těšil se na nevšední zážitek Dirgas.

Zatímco v jarním měření sil by vzhledem k okolnostem a bodovému náskoku Loučné bral i remízu, v letní odvetě kuje vítězné pikle. „Proč bychom si neměli věřit, když jsme vyhráli soutěžní titul? Chceme zabodovat naplno a všem ukázat, kdo je králem severu!“

Mírným favoritem by přitom měli být hosté. V jejich prospěch mluví zkušenosti a kvalita opor, které objížděly stadióny ve vyšších soutěžích. Možnosti Spartaku naopak nebudou stoprocentní. „V prvních třech týdnech to budeme dávat těžko dohromady. Někteří kluci jsou zranění nebo po operacích, někteří pobývají z různých důvodů v zahraničí. Bavíme se o devíti hráčích, kteří se budou vracet postupně. Základní jedenáctku ještě jakž takž poskládáme, ale zbytek budeme lepit všemožnými způsoby. Asi se budeme muset rozhlížet po příkopech,“ vtipkoval Dirgas.

Nově má k dispozici Radka Nejedlého z Hanušovic. Vyloučen není comeback Ondřeje Kostihy, jenž to v Loučné velmi dobře zná. Naposledy hostoval ve Starém Městě, které sestoupilo. „Mančaft jsme vždycky tvořili s výhledem do budoucna. A to včetně výběru posil. Věkový průměr se pohybuje kolem třiadvaceti let. Jestli kluci ve stejném složení zůstanou pospolu, mohli by dosáhnout vrcholu za nějakých pět sezón,“ prohlásil mladý kormidelník.

Pokud se David Hilbert uchytí na zkoušce ve Velkých Losinách, přijde minimálně pro první polovinu sezóny o nejlepšího střelce týmu. Loučenští fotbalisté ji odedřou v soutěži, o niž hodně stáli. „Cíl byl jednoznačný pro všechny z nás. O postupu jsme se nahlas bavili už v zimě. Klub je připravený po finanční i hráčské stránce,“ ujišťoval Tomáš Dirgas. „Víme, že nás čeká těžší level. Navíc jsme nepočítali s tím, že nová sezóna začne takhle brzo. Úvodní kolo se nehraje kolem patnáctého, jak jsme předpokládali, ale už na začátku srpna. O to bude naše pozice složitější,“ dodal ustaraně. V okresním přeboru viděl rozevřené nůžky. „Nejlepších šest týmů by dokázalo hrát celkem kvalitně I. B třídu. Mužstva od sedmého místa dolů docela výrazně zaostávala a popravdě toho moc hodnotného nenabízela.“


Foto: sport.aktualne.cz

Loučenský odchovanec Radoslav Kováč je někdejším hráčem Sparty Praha, moskevského Spartaku či londýnského klubu West Ham United.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Pokračujerme v soutěžní vánoční nabídce. Dnes hrajeme o volné vstupenky na koncert legendární skupiny Olympic a koncert Tomáše Kočko s orchestrem. Volňásky získáte, pokud pošlete správnou odpověď a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Odpovědi je potřeba posílat pod číslem i písmenem otázky!

Soutěžní otázka č. 1: ( sk. Olympic, 13. 12., 19.00, Dům kultury Šumperk, 2 vstupenky)
Jaký byl původní název skupiny Olympic?
1a) Kašpárek
1b) Karkulka
1c) Krteček


Otázka č. 2: (Tomáš Kočko & orchestr, 19.12., 19.00, KKC Rapotín, 2x2 vstupenky)
Jaké hudební prvky se mísí ve tvorbě Tomáše Kočka?
2a) rocku, folku a jazzu
2b) bluegrassu, hip hopu, diska
2c) metalu. rapu, reggae

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ:

Pro některý z 11 originálních dárků k filmu Ledové království 2 do šumperského kina OKO zamíří: S. Sittová, Zábřeh; Z. Galiszová, Bludov; B. Smrčková, Postřelmov; D. Jílková, Vikýřovice; J. Kupčíková, Libina; J. Kouřilová, Hrabenov a H. Hudosová, L. Čermáková, J. Růžičková, L. Zachová, J. Haramia ze Šumperka. Blahopřejeme!

Tři volné vstupenky na diashow s cestovatelem J. Kolbabou, konanou v KD Zábřeh 5. prosince, vyhrávají: Z. Trhalová ze Zábřeha, A. Sadilová z Dlouhomilova a P. Brachtlová z Libiny. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně KD.