KULTURA

Bioslavnosti představí novinkové bio pivo Pašerák

29. června 2016, 08:00, Barbora Hernychová, Ondřej Polák
Bioslavnosti představí novinkové bio pivo Pašerák Staré Město - Nejen ve znamení chleba a vína, ale také premiéry zbrusu nového bio piva se letos ponesou Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem. Jedenáctý ročník vyhlášené gastronomické přehlídky proběhne v sobotu 9. července od 10 hodin v areálu společnosti PRO-BIO.

 Návštěvníky čeká naučný program spojený s pečením domácího kváskového chleba – seznámení se s vhodnou moukou, praktická ukázka přípravy chlebového těsta, poradenství k založení a udržení kvásku, ochutnávky chlebů a recepty. Prezentace se zúčastní profesionální pekaři a autoři kváskových kuchařek, jako jsou například Jana Berková nebo Lenka Žák. Po celý den se bude na Bioslavnostech konat také pestrá ochutnávka bio vín.
Kromě toho pořadatelé připravili pro veřejnost možnost nahlédnout do výrobních provozů firmy PRO-BIO. „Zájemci se mohou zúčastnit prohlídky našeho mlýna, bezlepkového mlýna, balírny i skladů a proniknout do celého procesu výroby, od zrníček až po zabalené konečné mouky, krupice a další produkty,“ uvedl za pořadatele Martin Hutař.

Bohatý hudební program

V areálu Bioslavností vyroste tradiční bio jarmark, který nabídne farmářské stánky se sortimentem PRO-BIO i produkty bio zelinářů, mlékařů, pekařů a dalších.
Chuťové a čichové buňky hostů budou po celý den vábit lákavé pokrmy, jako jsou masové speciality z bio jehněčího, lahůdky z bio vepřového masa nebo vegetariánská a veganská jídla, včetně fresh nápojů, zmrzliny a dezertů. Mezi bohatým potravinářským sortimentem najdou návštěvníci také zbrusu nové špaldové pivo z bio surovin – Špaldový Pašerák.
Nedílnou součástí Bioslavností je atraktivní hudební program, který letos láká na kapely Longital (SK), Medial Banana, Bombarďák a jako zlatý hřeb večera vystoupí Luboš Pospíšil.


Foto: archiv

Bioslavnosti dávají návštěvníkům možnost ochutnat řadu originálních a netradičních jídel.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

EXKLUZIVNÍ SOUTĚŽ O DŽEMFEST

Hrajte s REJEM o 2 vstupenky na beznadějně vyprodaný festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 19. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na Džemfest zadarmo.

A protože lístky na Džemfest jsou teď velmi exkluzivní zboží, připravili jsme tentokrát těžší otázku:

V devatenáctileté historii festivalu nebyl Džemfest vyprodaný pouze jednou. Ve kterém roce?

A) 2002
B) 2009
C) 2017

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert populární skupiny MIG 21, která vystoupí v zábřežském kulturním domě v pátek 12. října, vyhráli Dagmar Bajtková z Mohelnice, Jan Nečas ze Zábřeha, Alena Šimková ze Zvole, Vladislava Jančíková ze Sudkova a Petra Brachtlová z Libiny.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).