KULTURA

Bioslavnosti představí novinkové bio pivo Pašerák

29. června 2016, 08:00, Barbora Hernychová, Ondřej Polák
Bioslavnosti představí novinkové bio pivo Pašerák Staré Město - Nejen ve znamení chleba a vína, ale také premiéry zbrusu nového bio piva se letos ponesou Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem. Jedenáctý ročník vyhlášené gastronomické přehlídky proběhne v sobotu 9. července od 10 hodin v areálu společnosti PRO-BIO.

 Návštěvníky čeká naučný program spojený s pečením domácího kváskového chleba – seznámení se s vhodnou moukou, praktická ukázka přípravy chlebového těsta, poradenství k založení a udržení kvásku, ochutnávky chlebů a recepty. Prezentace se zúčastní profesionální pekaři a autoři kváskových kuchařek, jako jsou například Jana Berková nebo Lenka Žák. Po celý den se bude na Bioslavnostech konat také pestrá ochutnávka bio vín.
Kromě toho pořadatelé připravili pro veřejnost možnost nahlédnout do výrobních provozů firmy PRO-BIO. „Zájemci se mohou zúčastnit prohlídky našeho mlýna, bezlepkového mlýna, balírny i skladů a proniknout do celého procesu výroby, od zrníček až po zabalené konečné mouky, krupice a další produkty,“ uvedl za pořadatele Martin Hutař.

Bohatý hudební program

V areálu Bioslavností vyroste tradiční bio jarmark, který nabídne farmářské stánky se sortimentem PRO-BIO i produkty bio zelinářů, mlékařů, pekařů a dalších.
Chuťové a čichové buňky hostů budou po celý den vábit lákavé pokrmy, jako jsou masové speciality z bio jehněčího, lahůdky z bio vepřového masa nebo vegetariánská a veganská jídla, včetně fresh nápojů, zmrzliny a dezertů. Mezi bohatým potravinářským sortimentem najdou návštěvníci také zbrusu nové špaldové pivo z bio surovin – Špaldový Pašerák.
Nedílnou součástí Bioslavností je atraktivní hudební program, který letos láká na kapely Longital (SK), Medial Banana, Bombarďák a jako zlatý hřeb večera vystoupí Luboš Pospíšil.


Foto: archiv

Bioslavnosti dávají návštěvníkům možnost ochutnat řadu originálních a netradičních jídel.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).