KULTURA

Bioslavnosti jako tradiční rodinný festival. Ve Starém Městě pod Sněžníkem zahajují už příští víkendROZHOVOR

3. července 2019, 07:30, bav
Staré Město – V sobotu 13. července se ve Starém Městě pod Sněžníkem konají každoroční Bioslavnosti. Barbora Hernychová z Probio, manažerka festivalu, zve návštěvníky na den plný dobrého jídla z kvalitních surovin, kultury a zábavy.

Festival pořádáte již počtrnácté. Bude letos něčím jiný?
Tento ročník je speciálně věnovaný kváskovému pečení chleba. Chceme ukázat lidem, že upéct si skvělý voňavý domácí chléb z kvásku není velká věda. Zároveň ho vnímáme jako symbol zdravého pole, zdravé krajiny a všeho chutného, co nám příroda dává. Těšíme se na ukázku přípravy těsta, kváskové poradenství, ochutnávky i recepty. Navštíví nás profesionální pekaři, autoři kváskových kuchařek a blogeři.

Co dalšího Bioslavnosti chystají?
Jako každý rok, i letos bude jejich součástí biojarmark k nepřeberným množstvím výborného jídla a pití. Na své si přijdou milovníci masa, vegani, vegetariáni i ti, kteří nejedí lepek. Ochutnávat se budou novinky místní firmy Probio a regionálních ekologických výrobců. České obiloviny na různé způsoby, netradiční chleby, pohankové palačinky, ječné lívanečky, ale také biomaso na grilu, vegetariánské a veganské speciality, bioovoce, biozelenina a biovíno.

Můžeme i letos navštívit místní mlýny?
Určitě. Bioslavnosti jsou již tradičně dnem, kdy do nich pořádáme oblíbené exkurze. Lidé si mohou prohlédnout proces zpracování biopotravin a mlynářské a zemědělské stroje. Většina z nich je moderní, jako například nový bezlepkový mlýn, ale je možné zde vidět i stroje, které šlapou již celé čtvrt století.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dveře nové interaktivní výstavy v zábřežském muzeu jsou otevřeny. "Hrátky s penězi" návštěvníky seznámí s historickým vývojem platidel – od předmincovních forem přes kovové mince až po vznik papírových bankovek – a připomene i loňské výročí vzniku československé koruny. Vše je prezentováno názorně s množstvím interaktivních prvků. Můžete být s dětmi u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Kolikáté výročí vzniku československé koruny loni proběhlo?
A) 80.
B) 90.
C) 100.
Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na koncert gentlemanů v cylindrech ze 4TETU, kteří vystoupí v Zábřehu ve čtvrtek 20. února, vyhrává Hana D. z Kosova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.