KULTURA

Bioslavnosti jako tradiční rodinný festival. Ve Starém Městě pod Sněžníkem zahajují už příští víkendROZHOVOR

3. července 2019, 07:30, bav
Staré Město – V sobotu 13. července se ve Starém Městě pod Sněžníkem konají každoroční Bioslavnosti. Barbora Hernychová z Probio, manažerka festivalu, zve návštěvníky na den plný dobrého jídla z kvalitních surovin, kultury a zábavy.

Festival pořádáte již počtrnácté. Bude letos něčím jiný?
Tento ročník je speciálně věnovaný kváskovému pečení chleba. Chceme ukázat lidem, že upéct si skvělý voňavý domácí chléb z kvásku není velká věda. Zároveň ho vnímáme jako symbol zdravého pole, zdravé krajiny a všeho chutného, co nám příroda dává. Těšíme se na ukázku přípravy těsta, kváskové poradenství, ochutnávky i recepty. Navštíví nás profesionální pekaři, autoři kváskových kuchařek a blogeři.

Co dalšího Bioslavnosti chystají?
Jako každý rok, i letos bude jejich součástí biojarmark k nepřeberným množstvím výborného jídla a pití. Na své si přijdou milovníci masa, vegani, vegetariáni i ti, kteří nejedí lepek. Ochutnávat se budou novinky místní firmy Probio a regionálních ekologických výrobců. České obiloviny na různé způsoby, netradiční chleby, pohankové palačinky, ječné lívanečky, ale také biomaso na grilu, vegetariánské a veganské speciality, bioovoce, biozelenina a biovíno.

Můžeme i letos navštívit místní mlýny?
Určitě. Bioslavnosti jsou již tradičně dnem, kdy do nich pořádáme oblíbené exkurze. Lidé si mohou prohlédnout proces zpracování biopotravin a mlynářské a zemědělské stroje. Většina z nich je moderní, jako například nový bezlepkový mlýn, ale je možné zde vidět i stroje, které šlapou již celé čtvrt století.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.