KULTURA

Biograf Láska na Malínských hodech a v Šumperku s vínem

30. srpna 2012, 08:00, Radek Auer, mošo
Nový Malín, Šumperk – Letní putovní kino Biograf Láska bude možno navštívit v poslední srpnový den na Malínských hodech. S létem se rozloučí stylově – komedií Mamma Mia. O den později pak Biograf Láska zahájí v Šumperku novou tradici promítání s degustací. V amfiteátru u Vily Doris se poprvé uskuteční nultý ročník akce Víno a film.

Sotva se letní putovní nafukovací kino vrátí z Tábora, kam si ho na náměstí pozval režisér Jiří Menzel, aby jeho jménem poděkovalo místním za pomoc při natáčení filmu Sukničkáři, bude zase bavit šumperský region. Nejprve vyroste v Novém Malíně. „Je nám jasné, že muzikál Mamma Mia už mnozí viděli, ale pro rozloučení s létem pod hvězdami je to ta správná klasika, navíc pro celou rodinu,“ říká provozovatel kina Radek Auer. Promítat se bude krátce po setmění, tedy kolem půl deváté. Vstupné činí 80 korun, pro děti 40 korun.

Na sobotu 1. září se Biograf Láska přesune do Šumperka. „K filmu s vinařskou tematikou přidáme degustaci vína,“ říká Auer. „První sklenka vína bude zdarma. Od devatenácti hodin budou lidé moci degustovat, po setmění jim k tomu pustíme skvělou komedii Víno roku," dodává Auer. Na akci bude možné ochutnat vína od moravských vinařů, vybraná odborníkem. Pro méně náročné bude připraveno kvalitní sudové víno a další nápoje.

Letní kino se však s koncem srpna nezavírá. „Realizace projektu se protáhla více než jsme čekali, takže jsme letos moc projekcí nestihli. Protáhli jsme tedy sezónu i do babího léta a připravili jsme speciální akci pro obce na Šumpersku, kterou je promítání filmu Okresní přebor na fotbalových hřištích,“ říká Auer.

Biograf Láska provozuje občanské sdružení Film for People prostřednictvím dotace ze SZIF, kterou sdružení získalo prostřednictvím Místní akční skupiny Šumperský venkov.

Více informací naleznete na www.biograf-laska.cz nebo na www.facebook.com/biograflaska.

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NAILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Nail Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.